Ochrnutý bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa - černošského mladíka zo sídliska, ktorého práve prepustili z väzenia. Napriek obrovským rozdielom medzi nimi ich spojí nedotknuteľné a bláznivé priateľstvo, vďaka ktorému obaja dokážu veľké veci v tejto komédii o tom, že ani ochrnutý človek nemusí stratiť zmysel života a toto zistenie mu môže sprostredkovať tá najmenej pravdepodobná osoba. Nedotknuteľní sa stali najúspešnejším európskym filmom posledných dvoch desaťročí. (STV)

cukorek

Režisérska dvojica Olivier Nakache a Eric Toledano zvolila pre svoj dramatický kolotoč ten správny "motor", keď sa rozhodla ťažiť z nešťastia postihnutého človeka, ktoré samo o sebe pôsobilo dosť emociálne na vnímanie diváka. To, že sa rozhodli okresať všetko smutné z tohto životného príbehu vložením "čierneho rebela" do uzavretej, klasickej, zbohatlíckej rodiny a použiť ho ako náplasť na dušu staršieho pána bolo dôvtipné a aj účinné. Dejové zauzlenie a tiež výkon hercov, už pôsobilo triezvejšie ako spracovaný námet a film sa začal predierať viac do komediálnej podoby, takže náročné herecké výkony ustupovali a z krásneho obrazu, začala oživujúca farba opadávať. Lepšie spracovaním, alebo pre mňa neprekonaným podobným filmom je film Kým si po nás príde s J. Nicholsnom a M. Freemanom, kde herecké výkony slávili spomenutých hercov a tiež nebola núdza ani na vtipné momenty. Každopádne polievanie horúcou vodou na necitlivé nohy postihnutého pána, či divoká jazda po meste priniesla viac než priemerný zážitok 70 %. ()

Ratemus

Po dlouhé době jsem se výborně bavil, místy mě bolela bránice. Intouchables je naprosto geniální film a já děkuju bohu že to není další debilní rádoby americká komedie. Omar Sy a Francois Cluzet jsou perfektní herci, dostanou ze sebe maximum. Film je neskutečně přirozený, lidský humor dostane každého do kolen a místy je vám i smutno. Hudba se fakt povedla, je podmanivá a barevná. Intouchables je úžasný film plný inteligentního a přirozeného humoru, nenudí, není v něm typické klišé ani vata, u tohohle se musí prostě každý bavit. ()

Arsenal83

Pekné a vtipné, kde to celé ťahá vtedy ešte nie tak slávny Omar Sy. Ale film je určite prehodnotený, pretože 8. najlepší film v histórii to teda určite nie je. On by to nebol ani 8. najlepší film deväťdesiatych rokov, keby vtedy vznikol. Najviac na filme ale oceňujem skvelú hudbu. Bez nej by to bolo len priemerné dielko. ()

Slarque

Dobře napsaná i natočená komedie se dvěma naprosto odlišnými hrdiny. Těžší úlohu měl Francois Cluzet, kterému ke hraní zbyla opravdu jen hlava, a jak už to tak chodí, většinu pochvalných komentářů sklízí Omar Sy, kterému se povedlo polidštit negra z ghetta. Moc nevěřím tomu, že to takhle vypadalo i ve skutečnosti, ale film je z toho výborný. ()

ainny

Nejdřív jsem si říkala, že to bude tak na čtyři hvězdičky, ale jak šel děj, tak bylo jasný, že u nich nezůstanu. Černej humor byl naprosto dokonalej a nemůže pohoršit snad nikoho. Stát se mi - nedejbože - něco podobnýho, tak bych Drisse brala všemi deseti, protože je to přesně ten typ, co člověka vrátí do života. Úžasný, úžasný, úžasný! Tohle jsem rozhodně neviděla naposled! P.S, Uvažuju, že bych zejtra sjela do Hornbachu pro pár plechovek barvy a začala dělat umění. :^))))) ()

LoLaa

Dva naprosto odlišné charaktery a příběh o jejich spojení a vzájemném ovlivňování jednoho druhým... Navíc fakt, že se jedná o skutečný příběh podle událostí, které se opravdu staly, vás jistě nenechá chladným. Moc se mi to líbilo, ale na 5 hvězdiček to, alespoň podle mého vkusu, není. Možná po příštím shlédnutí.. ()

Happens

Tak tohle je klasika ve smyslu Forest Gump, je to ta komedie, co chytne za srdce. Kdo pracoval s postiženými, ví, že mají ten černý humor, který proplétá film. Dojemné, vtipní, působivé. ()

iamek

Tak tohle si troufnu označit jako za jeden z nejlepších filmů všech dob. Neuvěřitelně milý a vtipný příběh ztracené existence, která jak se ukáže, tak ztracena zase není. Fantasticky a dechberoucí herecký koncert jak Omara Sy, tak Francoise Cluzeta. Něco takového se jen tak nevidí. Zapomenout nemůžu ani na skvělé komediální scény a dialogy. Tenhle film mě neuvěřitelně chytnul za srdce a ještě více mě chytl v samotném závěru, kde uvidíte skutečné záběry Philippeho. Evropský film roku 2011. Bez debat. ()

dopitak

Krásná ukázka globalizace světa, většina z téměř deseti tisíc hodnotitelů ten film neviděla "legálně", protože prostě někdo kompetentní zaspal. Nedotknutelní jsou dobře natočeným filmem, ale superlativy a 8. místo v žebříčku opravdu nejsou na místě. Víc v mé externí recenzi. Edit 20. 1. 2013: Diváky tolik oblíbený těžce nekorektní začátek není ani originální, policejní doprovod k nemocnici už zkusili Tony Curtis a Susan Hampshire Na řvoucích strojích do Monte Carla! ()

Chrustyn

Pro mnoho diváků kouzelný, úžasný, dokonalý a nezapomenutelný snímek, který pod ohromnou vrstvou údivu skrývá standardní mnohokrát viděný příběh, dvou naprosto odlišných lidí, kteří se stanou nejlepšími přáteli. V tomto případě svérázný mladý černoch bez finančních prostředků a postarší milionář upoutaný na kolečkové křeslo. Nebýt výborných herců byl by film o mnoho méně stravitelný. Takhle se dá nazvat skvěle zahraným, vtipným a zároveň naprosto obyčejným. ()

klerik

Obaja hlavní predstavitelia sú ohromní sympaťáci. Scenár je na prvý pohľad menej uveriteľní, ale vďaka Omarovi Syovi som napokon zhltol aj jeho postavu "dobrého gangstra". Film originálne (navzdory očakávaniam) nezachádza do emocionálnych scén a aj svojím úsmevným rozprávaním dokáže povedať veľa o osude ochrnutého človeka. VOLANIE MORA bol možno silnejší zážitok, ale Nedotknuteľní aj napriek tomu, že išli úplne inou cestou, ma dokázali takmer rovnako potešiť... ()

korbitch22

Příjemně zrežírovaná a s elegancí zahraná drámokomedie.Námět i scénář sice zavání klišoidní a lacinou tlačenkou na city,chybí tomu výraznější aspekt nějaké dramatické pointy či zápletky,negr z geta je prostě nejvíc machr,jen potřebuje šanci.Tohle by mě místy docela i sralo,protože to je jasný sociální produkt a narážka že přistěhovalci jsou vlastně super a bílá huba jim ztrpčuje život ( zkuste dát takovej job cikánovi,ráno se probereter na dřevěný židli a zjistíte že nemáte nic,od radiátoru až po kolečkové křeslo ) film který svým tématem zacílil aktuálně na téma největších protipřistěhovaleckých nálad nejen ve Francii.Za to by se dal odsoudit a můžu opět jenom smát 90% hodnocení a jak málo stačí abyste se všichni rozklepali,ukápli slzičku a bouchli 5*.....tomuhle efektu čsfd a jeho uživatelům lze už jen s potutelným smíchem naznačit jak jsou jednoduchý a jak málo jim stačí :) na druhou stranu jak sem už řekl,film je exceletně a s lehkostí zahraný,celou dobu sem se spíš bavil a bylo celkem osvěžující vidět zase něco pozitivního,ale žádný zázrak to není a je to opět brutálně přechválený.Prostě obyčejná,lehká frantícká komedie,která vlastně ani není moc vtipná,ani moc dramatická,prostě je.65% ()

bassator

Krásné, ano, ale také tak trochu dělané na city diváka. Hlavně závěr, ze kterého člověk se srdcem na pravém místě musí být zákonitě naměko... - 1. 6. 2012 - 85% ()

Jirka_Šč

Příjemný snímek, na kterém je zajímavé, že doopravdy funguje a mnohé momenty jsou naprosto uvěřitelné (například ta, ve kterou "synové čekají na matku a vezmou jí nákup"). Plus hromada příjemných nekorektních momentů. ■ P.S. Dovolím si výjimečně polemizovat s jednou poznámkou, kterou má má oblíbená rikitiky - ta dcera není zbytečná. Mimo dvou hlavních představitelů nedostává většina ostatních postav víc prostoru. Vnímám to tak, že ano, ona má zrovna problémy, které náhodou fungují rušivě v porovnání s tím, co se děje ostatním, ale co má být? Takový je život! Navíc má určitý protipól v postavě Drissova bratra. Oba potřebují "přejet". ■ P.P.S. Jo ještě se mi líbilo, že Driss nepatří mezi lidi, kteří jsou empatičtí vůči všem, jen vůči své vlastní rodině ne. Líbí se mi na něm, že stejně citlivý a ochotný něco dělat, je i vůči matce a sourozencům. ()

raroh

Literární koncept Pantáty Bezouška (a třeba i Babičky, že) převedený do jakoby módně preferované dvojice postižený - černoch. Dost vykonstruované, černoch zůstává pořád francouzským sedlákem (odkud si ho autoři vypůjčili ze starších děl), který jakoby vidí svým rozumem život správnýma očima, jenže je to pořád takové uměřené a na zakázku. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (viac)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (viac)