Desaťročná Charlie sa so svojimi rodičmi (Zac Efron a Sydney Lemmon) od narodenia neustále sťahuje z miesta na miesto. Kočovný spôsob života ju neuveriteľne rozrušuje, ale jej rodičia nevedia, ako ju inak ochrániť. Charlie je “iná”. Na zapálenie vecí nepotrebuje zápalky ani zapaľovač, stačí, keď sa rozhodne, že majú horieť. Horšie je, že svoje schopnosti nedokáže úplne ovládať, a keď je rozrušená, môže byť skutočným nebezpečenstvom pre seba aj svoje okolie. Tajná vládna agentúra, ktorá sa špecializuje na vyhľadávanie a kontrolu podobných výnimočných ľudí, ide samozrejme po Charlie, a preto je rodina neustále na úteku. Stačí jeden malý incident, aby sa Charlie dostala do ich hľadáčika, a nie je ľahké sa z neho dostať. Okrem toho sa títo ľudia nehanbia používať násilie, dokonca ani vražda pre nich nie je veľkým problémom. Proti sebe však majú zúfalých rodičov, ktorí sú ochotní obetovať čokoľvek, aby ochránili svoje dieťa, a dievča, ktoré naozaj nechcete rozčúliť, ak nemáte na sebe hasičský oblek. (CinemArt SK)

Dawe2

Absolutně nechápu takto nízké hodnocení zde i na imdb. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit. Vynikající příběh dle předlohy mistra Kinga a jedné z jeho nejpovedenějších knih. Totální herecká hitparáda v hlavní roli, Ryan Kiera Armstrong je vynikající a zřejmě má před sebou mimořádnou kariéru. Výborná hudba, scény, vizualizace a dost dobrý scénář. Mě to sedlo, dostal jsem téměř přesně co jsem očekával, výborně jsem se bavil a s nepřepálenou stopáží se ani chvilku nenudil, 90%+. ()

vaclav.g.kar

Novinka od mistra Kinga je bohužel po povedeném Doktorovi Spánkovi a ještě lepšímu seriálovému Svědectví slabý odvar. Bohužel je film velmi nudný a skoro nebuduje atmosféru. Povedla se ale hudba a práse s postavami.. I ten cast je z větší části trefou. Opravdu doufám že na podzim dopadne Prokletí Salemu lépe. to už je od Kinga srdcovka. Žhářce dám 60% a VOD ji možná ještě někdy dám šanci. ()

Mukade

Možno to bolo zbytkovým alkoholom, ale celkom ma to bavilo. Ovšem až na ten záver, kde som čakal viac ako len nejaké to zapaľovanie (a aj to neúčinné voči skafandrom). Najmä keď predtým, opakovane, našu hrdinku vykresľovali ako úplne iný level ako boli jej predchodcovia, plus máme tu rok 2022 a jednému už nestačí (v superpowers) to čo by mu stačilo v 70. rokoch.. A keď už teda len zapaľovanie, tak proste mala ísť a všetko okolo nej malo horieť a roztápať sa ako okolo Godzili... LOLOL  (áno áno, rozpočet, kapiš :) ()

roswell47

Úprimne, čakal som od toho niečo horšie, niečo až na céčkovinu ale tak trochu ma to dojalo. Samozrejme nie je je to úplne super "horor" ale miestami také tie lakačky ktorých tam bolo málo, sa našli aj dobré. Príbehovo v celku zaujímavé, bavil ma celkom dosť ale vždy tieto nové horory stojá za nič(nebudem nadávať, nie som sedlák:). Neviem, vždycky to dokazia naše  slávne herecké výkony a režiséry. Napr. taký Zac Efron s čím ďaľej vážnejšou situáciou mi pripáda vtipnejší a vtipnejší. Nevie zahrať vážnu situáciu, ale aspoň som sa na ňom pobavil, hehe. A koniec nechcete ani len vidieť veď celé kino také že: Jéééžiš a to je koniec? Idem do pi**. No teda, bolo to miestami také príjemné prevkapenie a občas také nepríjemné sklamanie. Doporučujem si to pozrieť aby ste to pochopili a videli naozaj že aký to je film. Dávam 2 zhasnuté hviezdičky alebo teda 4 body. ()

bigmatko

ani som nečakal že ma to bude tak baviť. V podstate to je skoro ako nejaká temnejšia komiksovka v ktorej dokonca aj Efron má svoje miesto. Dievčina má v sebe svetlú aj temnú stránku a je až prekvapivé že tento Kingov nápad prirodzene zapadá do doby kedy sa nám ponúka bezpočet komiksových hrdinov. Mladá podpalačka by sa nestratila ani v DC ani v Marvel. ()

Film2

Bolo to fakt dobré, oveľa lepšie ako originál z roku 1984, škoda že to nebolo dlhšie. Dúfam že bude pokračovanie, teším sa ž teraz ()

AmunRa

Další zpracování Kingova románu Firestarter paradoxně pokračuje v sestupné kvalitě adaptací. Netuším, proč si kdejaký druhořadý scénárista myslí, že zrovna on přepracuje příběh mistra hororu do ještě lepší podoby. Ne, nepřepracuje a z dokonale fungujcího příběhu se skvělými postavami udělá nefunkční škvár. Opravdu hodně mi vadí, že příběh je převrácený naruby a z holčičky snažící se zvládnout vrozené mimořádné schopnosti dělá chladnokrevného zabijáka s psychopatickými rysy. Celý film mi přišel jako brutálně prostříhaný seriál, kde chyběly obrovské kusy děje a zbytek pak vůbec nedával smysl. Hvězdička za herce, kteří ale nejsou schopní zachránit tuhle hrůzu. ()

NikiVai

Celá rodinka se superschopnostmi bojující proti lidem, kteří je stvořili zní jako fajn příběh. Mno, dívka, která zapálí i vlastní matku se zdá fakt ztracená svou vlastní mocí. Ale za pomocí svého taťky se z ní stane hrdinka. Já nevím, strašidelný to nebylo, dramatický to nebylo a Zac mě tentokrát vyloženě rozčiloval. Stačilo vidět jednou a příště už radši budu koukat hodinu a půl z okna, možná tak dostanu větší zážitek. ()

Chicharron odpad!

Měl by z toho sálat "duch" Stephena Kinga, ale nesálá... Film plný nevýrazných hereckých výkonů a laciných digitálních efektů. To co mohlo "děsit" v roce 1980, kdy poprvé vyšel Kingův Firestarter, už dnes nikoho na zadek neposadí.... Ztráta času... ()

Pavlo odpad!

Jedno z najhorších knižných spracovaní aké som kedy videl. Firestarter kniha je parádna a toto jej robí veľkú hambu - nezáživné; doplnené o veci, ktoré sa tam skôr nehodili; herecky slabo zahraté, postavy veľmi plocho napísané, atď. Spracovanie je vhodné ako TV film po 22:00 na vyplnenie času, pri ktorom je možné si pospať/zaspať a človek o nič nepríde. Toľká strata času... Siahnite radšej po starom spracovaní z 80-tych rokov, ktoré je proti tomuto spracovaní oscarové dielo. ()

Polux

4/10 | S adaptacemi Kinga se roztrhl pytel v podstatě už od dob Carrie, přičemž další přibývají pravidelně rok co rok a jelikož Hollywood věří na druhé (třetí, čtvrté, atd.:-)) šance, bylo asi jen otázkou času, kdy dojde opět řeč také na pyromanskou záležitost Firestarter, možná i proto, že předchozí pokus se tak úplně nevyvedl. Bohužel ani tentokrát to nevyšlo a odvážím se soudit, že míra nepovedenosti je zde ještě vyšší, než minule. | Protože těch zfilmovaných látek od Kinga je fakt hodně, na každou výbornou adaptaci typu Carrie, The Shining, Misery, nebo z poslední doby It a Doctor Sleep musí nevyhnutelně připadat tuna ne-až-tak-dobrého zbytku a v tomto případě tomu šli tvůrci, v čele s produkujícím Blumem, hodně naproti. Počínaje výběrem skoro debutanta Thomase, který svou rutinní až mdlou režií nedokáže vtisknout jak dialogovým, tak akčním scénám filmu žádný výrazný nebo osobitý ráz, přes Armstrong v titulní roli, která není vysloveně špatná (a scénář ji také moc nepomáhá), ale další Fanning z ní tedy rozhodně nebude, po opravdu nízký rozpočet, což sice samo o sobě nemusí být vyloženě problém (když to filmaři dokážou dovedně maskovat, nebo z toho dokonce udělat určitou přednost), jenže tady je (protože levná audiovizuální stránka a slabé cgi není něco, za co by se mělo někomu tleskat). K tomu je potřeba si přičíst ještě překotný děj (kdoví kolik toho skončilo na podlaze střižny), s čímž souvisí minimální prostor pro nějaký charakterový vývoj kohokoliv, nevyžádané (a nevítané) změny vůči předloze (jedna z postav se dočká úplně jiného vyznění, motivace oznámit vše médiím šla úplně do koše) a naprosto zapomenutí hodná akce, zakončená sice explozivním, ale podobně nevzrušivým finále. | Jediným světlým bodem je tady jen snažící se Efron (škoda ho na takové role), střídmá stopáž (když už tedy tvůrci rezignovali na hlubší ponor do postav i příběhu) a slušný OST, na kterém se podílel Carpenter (člověk se až diví, proč si vybral zrovna projekt jako je tento - asi bratříčkování s Blumem:-)). Což je na alespoň dobrou adaptaci nějakého Kinga trochu málo. Tak zase příště a třeba to konečně klapne. | PeZet ()

flyer.nick

Naprosto skvělá Ryan Kiera Armstrong, kterou podle mne čeká velká filmová budoucnost, pokud teda zůstane u herectví, v naprosto průměrném filmu. Pro režiséra to byla skoro prvotina a ještě na ni očividně nezískal dostatečné peníze, takže efekty a výprava to sráží dál dolů. ()

Accuphose

Z toho něco bude (doufejme jednou)... dejte Keith Thomasovi prachy, a bude konečně akce, protože přiznejme si to - točit vylodění v Normandii na mácháči s lidmi od Tomáše Magnuska... to neklapne. Přitom tu máme kousky jako je Upgrade nebo Wildling... no ale zpátky k Firestarter, první hodina je super, citlivý seznámení s postavama, abychom si k nim vytvořili vztah, a pak došly prachy. Na tohle, či podobný téma, je snímků dost, ale málokterej chytne za koule. Tohle alespoň podrbalo. Jo, a ten indián je dobrej týpek, takovej mix Dannyho Treja, Davida Carradine a Stevena Seagala (než se vyžral)... sice to hraní mu zatím moc nejde, ale kdoví. S ohledem na rozpočet za tři, jinak si jednu hvězdu odečtěte. ()

Tadas

Velké zklamání... nulové napětí, nevýrazné herecké výkony, hromada nudných scén a nesympatické vedení příběhu.... Dvě hvězdičky dávám pouze za dobrou kameru, světla a soundtrack. ()

cenitel

Námět super, děj byl celkem prostý a rychlý, dal by se více rozvinout. Nepatřím moc mezi hodnotitele, co tomu musí dát hned 1*. To dělám výjimečně. Dalo se ale s filmem určitě více vyhrát. Protože tam bylo pár opět nelogičností. viz. vojáci v závěru filmu, z ničeho nic tam přijede jednotka jak ve stylu SWAT a když Charlie se dere postupně ven z DSI na pohodu, tak žádný komando nikde nebylo. To samé více rozvinout samotné DSI. Chtělo by to i více rozvinout postavy Zaca Efrona, který měl aspoň trochu více prostoru a jeho manželku - postava taková nemastná neslaná. Člověk hodně domýšlí, pochopí to, ale není tam to, co bylo mělo příběh rozvinout. Samotná postava Charlie se mi páčila, ale konec? To vypadalo jak na dvojku... Moc odfáklé... Respektive to bylo pouze o zjišťování schopnosti žhářky a pocitech a emocí malé holčičky. Obecně prvky hororu nic extra. Co kluci píšete o hudbě tak nějak mi až moc neutkvěla. Ale podtext tomu dávala, to ano. Tyto sólovky mám rád v fantasy a sci-fi stylu, ale jak říkám nemělo to úplně to, co jsem očekával. A bojím se, že film bude bohužel propadák. Jako spousta jiných filmů, co vypadalo slušně a skončilo u ledu. Jako poslední vládce větru. ()

Jamien0

Krásná ukázka dalšího zaměnitelného, neoriginálního hororu s příšerně napsanými charactery a scénářem. Ty, jsou tu totiž naprosto odporně udělané a pokud o příběhu nic nevíte, žádný jejich krok vám nebude dávat sebemenší smysl. Hlavní postava má absolutně nelogický vývoj a působí (ostatně jako všichni ostatní) neskutečně ploše. A hlavního záporáka věřím, že bych si absolutně zamiloval kdyby byl alespoň minimálně představený. Z celého filmu po celou dobu přímo křičí obrovský potenciál, který byl kompletně zahozený a nevyužitý. Plus scénář je samozřejmě fakt špatný a konec působí jako kdyby film v nejlepším utnuli. 2/10 a to jenom protože ta hudba byla překvapivě velice dobrá. ()

Hexx

Hodnocení jsem před shlédnutím moc nevěřil a čekal jsem, coby velký fanda Kinga, přeci jen alespoň trochu slušné představení. Jo, představení to bylo, ale nudné, chabé, fádní a v prvé řadě neefektivní. Tohle se opravdu moc nepovedlo. Přitom má takové téma dobrý potenciál, jen to však vzít za jiný konec. Bohužel, sotva dvě hvězdy, a to jen za výkon malé holčiny. Tak třeba příště. ()