Neporaziteľný bojovník

• Slovensko Muž tajči (viac)

Príbeh o zdanlivo obyčajnom čínskom mladíkovi, ktorý žije so svojimi rodičmi v Pekingu a pracuje ako poštový doručovateľ. Volá sa Chen Lin-Hu (Tiger Hu Chen) a majstrovsky ovláda bojové umenie taiči. Napriek varovaniu svojho majstra sníva o tom, že sa jedného dňa stane uznávaným bojovníkom. Práve preto si ho vyhliadne záhadný podnikateľ Mark (Keanu Reeves), ktorý mladíka zatiahne do svojich nelegálnych zápasov bez pravidiel. Mark za to pochopiteľne zhrabne poriadny balík peňazí. Chen Lin-Hu čoskoro začne svetu nelegálnych turnajov prepadať a mení sa na krvilačný stroj na likvidáciu protivníkov. Po čase sa Chen Lin-Hu opäť stretne so svojím majstrom, ktorý podľa bojového štýlu spozná, že zápasí len pre peniaze. Postupom času si však uvedomí, že tieto súboje nezodpovedajú jeho čestným spôsobom, a rozhodne sa skončiť. Lenže Mark s ním má iné úmysly. (TV Markíza)

Strike

Zpočátku celkem dobrý standartní bojový film s moc dobrými souboji. Poté s přibývajícím časem Keanu Reevese na plátně/obrazovce se vše začne kazit. Reeves pronáší jednoduché věty ve stylu záporáků osmdesátých let a je více a více k smíchu. Musím se přiznat, že dlouho mi herecký výkon nepřišel tak směšný jako právě ten Reevesův.Kazí se také souboje - jako choreografie, tak jejich nasnímání. Oboje vyvrcholí v závěrečném fightu, kde se Reeves ukáže jako absolutně prkenný bojovník i herec. Yeun Woo-Ping nedokázal zamaskovat jeho nedobré bojové umění, tak jako v Matrixu - je skoro až šokující vidět rozdíl. ()

jerenymo

Prkenné pokulhávání režisérského debutu Nea. On jakožto neherec zde potvrdil své neherecké schopnosti, a to nemluvě o tom, že na režisérském sedle by se neměl moc zabydlovat. Pár dobrých soubojů ukončil vánek v oblasti břišní dutiny, který zřejmě způsobil nadýmání takových rozměrů že ani samotný Neo nebyl schopen pokračovat. Stačilo děkujem neopakujte. ()

Nolanofil

Keanu tvrdil že je to jeho vysnívaný projekt, nanešťastie veľkú väčšinu dobrých nápadov asi nechal v onom sne. Pretože Man of Tai Chi, má príšerne slabučký scenár, prepálené hlášky ktoré absolútne nefungujú a hlavného hrdinu, ktorý sa tvári akoby nevedel napočítať do šesť... Pästné súboje sú natočene dobre, ale mohli byť oveľa lepšie. Keanu ako zlovestný bastard po prechode, mi absolútne nepasoval. ()

Wardan

Tohle mě mrzí. Těšil jsem se na brainless akčňák a dostal jsem tohle. Mám z toho pocit že, Keanu Reeves ani nevěděl, co chce točit. Respektive, že se nemohl rozhodnout jestli točit záležitost ve stylu Tygr a Drak, nebo tupou arénovku, a tak to zkombinoval. Díky tomu film šeredně skřípe ve všech rovinách. Asi čtyři souboje jsou hodně super, jinak prostě 30 metrů sraček, Reevesova divného přehrávání, pitomého scénáře a nudných keců. A nejmizernější je finálový souboj, kde se Tiger Chen (který umí dost dobře bojovat) musí strašně krotit, aby si z Keanu Reevese neuplácal bábovičky. Jo a kdo se těšil na to, že Iko Uwais ukáže zač je toho Pencak Silat, ten si bude muset počkat na Berandal. Tady se Iko jen krátce projde po place. ()

Heroine

Rozhodně největším problémem tohohle filmu je to, že je hlavní hrdina necharismatický, až nesympatický. Jinak je to více méně přehlídka bojových scén, které mi přijdou velice dobré. A samozřejmě ta závěrečná je nejlepší. ()

zelda82

Takova nostalgicka vzpomínka na Krvavy sport nebo Amreickeho samuraje - made in 2013. Je to samozrejme ptakovina, ale komu to vadi, když je to vypnuti mozku zabava? ()

Doomedx

Zase tak spatne to nebylo, ty 4* jsou sice trochu moc, ale zase na 3* ten film je moc dobry, tech 60% ale naprosto odpovida. Skoda toho slabeho konce a nekterych nelogických veci uvnitr. ()

Hapretor

Pan Nesu Přívěs si konečně splnil sen a natočil film o ničem, kde se jen mlátí, - naštěstí aspoň to mlácení stojí za to - ale naneštěstí si napsal pro sebe snad nejdebilnější dialogy v rámci "kung-fu" filmů. Napoj se zas do Matrixu a nevotravuj !!! ()

Rockerman

Největším překvapením tohoto filmu je to, že mě docela bavil. A to mě ukázky bojových umění ve filmu (i jinak) vůbec nebaví (a to je jich tam až přespříliš). Děj se dá uhodnout bez větší námahy, protože je řídký a zaměřuje se hlavně na ty zápasy. Kdyby nebylo závěrečného souboje, tak se Keanu Reeves celý film jen "tvářil" a sem tam někomu zakroutil krkem, jinak nepředvedl nic ze svého herectví. No ale podívat se na to dalo a dávám dvě a půl hvězdy. 50% ()

M.Myers

Souboje parádní, o tom žádná... Zklamáním pro mě bylo, že když už jsem se po takový době dočkal toho, že se proti sobě postaví Tiger Chen vs Iko Uwais, skončí tento souboj trapně, ba ani nezačne a Iko mizí ze scény(wtf). Samotná účast Keana Reevese ve filmu je bezmála hrozná. Děj samotný je taková klasika z let dávno minulých a bohužel i mizerně natočená. Takže Keanu by za kameru asi lézt neměl, má totiž co napravovat před ní. ()

K4rm4d0n

Jednoduchý a přímočarý děj bez nějakých nečekaných zápletek, což ale vůbec nevadí, protože o to v tomhle filmu vůbec nejde. Jde tu především o bojové scény, které jsou zobrazeny velmi dobře se skvělou choreografií, a tak jestli máte rádi filmy s Juri Boykou, nebudete zklamáni, ale v porovnání s Boykou ani nějak uchváceni. ()

Joll

Ke konci filmu jsem měl sto chutí dát jen jednu hvězdu. Tak hloupé finále jsem dlouho neviděl. Když pominu vyloženě slabý scénář, který mi u tohoto druhu filmu až tak nevadí, ale zde jde už přes míru a matador jako Reeves si mohl vybrat něco o chlup lepšího, tak nejhorší je, že souboje mají docela slušnou choreografii, ale finální souboj je vyloženě otřesnej a popírá snad všechny předchozí boje. Hlavní hrdina je vyloženě nesympatickej, asi si k sobě s reevesem našli cestu když dělal kaskadéra v Matrixu, ale mě nenadchnul. Iko Uwais si tu střihl jen malou roli a neměl bohužel možnost nic předvést , stejně tak Simon Yam tohle nechápu. Sorry Neo tohle se nepovedlo, snad příště. ()

Brunky

Miestami by som tomu dal plných 5 hviezd, miestami najradšej odpad...Tak nevyvážený film som dlho nevidel, plno úsekov, kde bolo dosť super bojových scén a potom zrazu nečakane príde ,,poslední vládce větru,, ,úderi do ,,reality show kamery,, či ďaľšie podivné scény..koho bol toto nápad? :D ()

BOURQUE

Režijný debut K. Reevesa! Keď si hlbšie zamyslíme nad samotnou tematikou, tak je celkom jednoznačné, že podobné filmy sme už tu mali v hlavnej úlohe s JCVD. Čo je možno trošinku odlišné, je spôsob, akým sa to snaží náš Neo ukázať. Z režisérskej stránky je to debut na priemernej úrovni. Z hľadiska filmovej kariéry K. Reevesa možno menší krok dopredu. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Isomut odpad!

Tak na to, že to bola Reevesova prvotina musím povedať, že... To bola blbosť. Čo to akože malo byť? Humorno-zábavná-bitkárska reality šou? Chcel som dať vyššie hodnotenie, za bojovú choreografiu, ale bohužiaľ tak neučiním, pretože aj tie prvky boli odpozerané z iných filmov, ako napríklad Matrix a The Raid. Navyše tam účinkovali niektorí tak nesympatický herci, že sa na to ani pozerať nedalo, ešte šťastie, že tam bol miestami rýchly strih. A ten diskotékový súboj dvoch na jedného, tak na to sa vôbec nedalo pozerať. Priznám sa, film som vôbec nepozeral preto, lebo je to Keanov prvý film, ale preto, že si tam zahral Iko Uwais. Teda zahral ako zahral; lepšie povedané tam len šaška zo seba urobil (nič v zlom Iko, bol by si lepší hlavný hrdina), vôbec mu nedali priestor na bojový prejav, na ktorý som sa najviac tešil a takto to Neo zmrvil. ()

MickeyStuma

Tchaj-ťi-čchuan, zkráceně tchaj-ťi (taichi, taiji), je cvičení pro zdraví, umění sebeobrany a forma meditace v pohybu. Tchaj-ťi má kořeny v čínské taoistické filosofii a je výjimečně komplexním a účinným nástrojem k harmonizaci a kultivaci energie na všech úrovních našeho bytí. Ani s tímto vysvětlením o co vlastně jde nás tvůrci neopomněli obeznámit. A je to dobře, neboť velmi málo diváků se v bojových umění a jejich vlivu na člověka vyzná. Velmi jednoduchý příběh opírající se o nelegální souboje vysílané po internetu především poukazuje na skutečnost, jak jednoduché je ztratit sám sebe. Být dobrým člověkem na těle i v duchu není vůbec snadné. Tvůrci se sice nesnažili vytvořit lecjaké veledílo, ale po režijní stránce, což má na svědomí jako svůj režijní debut samotný Keanu Reeves, je to ukočírováno zdařile a pokud se někde objevila chybička, mistrovská kamera Elliota Davisjie ji dokázala velmi dobře zakrýt. Zápasy mají drive a patřičný adrenalin, ale bohužel k dokonalé vizualizaci opět kazí viditelně používané lana. Přes tento holý fakt nelze přejít. Film je tedy hlavně o buddhismu, rozjímání a duchovnosti obecně, takže pokud divák nesleduje tuto myšlenku a je zaměřen pouze na akci, bude velice zklamán. Akce je tu až druhořadá záležitost. Bohužel. ()

strikeman

Filmík v duchu klasických hongkongských arénovek minulého století nepřichází s ničím, co bychom v tomto žánru již neviděli, ale na to je člověk u oddechovek tohoto typu připraven a pro koho mají orientální bojová umění své kouzlo, nepohrdne ani touto jednohubkou. Důležité je, že souboje jsou přehledně nasnímané a pěkně se na ně dívá. Kamenem úrazu je ale bohužel zrovna finální souboj, kterým by měl snímek gradovat. Reeves je mi sympatický, přestože to není bůhvíjaký herec, ale tohle neustál - v porovnání s ostatními borci, kteří se postaví do cesty Tigerovi, působí v závěrečném "fightu" až vtipně, což nakonec srazí celkový dojem ... 60% ()

Juvecz

Režijní debut Reevese dopadl celkem solidně, a myslím, že to byla zároveň jeho první záporná role. Děj odehrávající v Číně, kde se konají nezákoné souboje v bojovém umění o peníze, ale i život. Veškerá choreografie bojových scén je perfektně natočená s velkým přehledem.Dlouho jsem neviděl tak perfektní bojové scény snad jen v Neporazitelném 2,3. Je to akční film, takže ten co si myslí, že tam bude nějak vyšperkovaná zápletka se mýlí. Dialog- toho tam taky moc nenajdem. Ale nadšencům Martial Arts to první bude stačit :-))) ()

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Nějak se mu ten comeback nedaří. Jeho režijní debut Man of Tai Chi moc slávy ani peněz nepobral a obludně předražená samurajská fantasy 47 Ronin (rozpočet údajně přesáhl 200 milionů dolarů) vypadá na… (viac)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (viac)