Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Guran

No konečně! Mé filmové prokletí, kdy jsem furt koukal na hovadiny je už konečně minulostí! Oplev natočil vzkutku neobvyklý film s výborným Collinem Farrelem a výbornou, ale hnusnou Noomi Rapace. Noomi je sice hnusná ženská, ale herecký talent má a tahle dvojice se mi opravdu líbyla. Hlavní hrdina Farrel, není nezranitelný, což cením na snímku nejvíc, i on byl postřelen, není to jenom typické Hollywoodský, neporazitelný hrdina. Nestereotypní příběh vás připoutá ke křeslu a donutí vás film obdivovat, protože tohleto se opravdu povedlo! SPOILER Trošku mi ale přišlo nelogické u té poslední přestřelky, jak tam Collin vletěl tím autem, aby zachránil Noomi. Nelogické je to v tom, že přece věděl, že je ji v tý budově drží a nevěděl kde přesně. Přesto tam tím autem suveréně vlítnul. No nevím, podle mě si musel být vědom toho, že ji třeba omylem sejme. Ale co, je to jen film. ()

subic

70% a jen o chloupek jsem nedal 4 hvězdy. Colin Farrell a Noomi Rapace hrají slušně, akorát jsem čekal, že to mezi jejich postavami ještě víc zajiskří. Zápletka je slušná, vizuálně je to taky dobře udělané. Tak kde je chyba? Je to dlouhé a některé scény se zbytečně dlouho táhnou. Colin Farrell přeci jen není ten týpek, co by měl vystřílet celý barák protivníků, tak jak je tomu ke konci filmu. I když vjel do baráku velkým pickupem a pak tam všechny pokropil, to bylo docela fajn. ()

Hotride

Na dnesni pomery dost vyzrale drama. Uveritelne charaktery, fungujici chemie. Skoda, ze zaver byl az moc hrr, ale jinak super zazitek a zaslouzene. ()

nula87

Pomsta s dokonalou dvojicí Farrell Rapace pod vedením "nenáviděného" Opleva - škoda že nedostal potřebný čas a prostor na závěrečné učesání filmu podle svých představ. Jinak moc fajn, snad až na ten brutálně heroický konec jeden proti všem. 70% ()

mrclTV

Priznám sa, že pred pozretím som mal obavy ako tento mačkopes môže fungovať, veď je to Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický/ viacnásobná hra na schovávačku... Ale v rámci možností to funguje. Uvediem príklad z úvodu: v jednej jedinej scéne doslova behom pár sekúnd sa z romantickej jazdy autom stáva napumpovaný thriller. Časom ale zistíte, že to je najväčší a vlastne jediný highlight filmu a možno vás poteší ešte občasné kreatívne umiestnenie kamery. Zvyšok filmu už len tak plachtí a hraje to na istotu, žiadny zázrak, ale 118 minút som tiež nepreklínal. Nakoniec sa z toho vykľuje niečo ako slabšia variácia na Taken, ktorá sa hrá na niečo psychologickejšie ako spomenutá Neesonovka. Pri pohľade na režiéra mi došlo prečo to tak je - je to Dán. :D ()

johnsnow

U tohto filmu sa nevyhnem dvom sklamaniam, prvým je to, že som si ho pozrel až teraz, čo je škoda, lebo je super a druhým je to, že má veľmi silnú romantickú linku, ktorá zaberá veľa stopáže, hoci je dobrá ide tu hlavne o akčný film. Krom toho, je ale všetko na skvelej úrovni, či už akcia, príbeh herecké výkony, možno iba Howard je trošku nevýrazný záporák. Ako celok však slušný akčniak a záverečná akcie mohla byť kus dlhšia ale som veľmi spokojný a nebyť tam toľko veľa tej romantickej linky dám 5*. ()

Pete

Dívka, která nenávidí svoje jizvy. Muž, který si hrál s ohněm u vosího hnízda. Temný severský příběh o osobní pomstě zasazený do prostředí gangu amerického velkoměsta. Žánrový mix krimi, thrilleru, romantického (!), a ve finále i akčního filmu. Typově dokonalý casting ústřední dvojice. ()

iz67

U toho se snad ani nedalo spát. Je to všechno tak umělý : zohyzdění, zápletka, logika všeho. Pitomost nejhrubšího zrna. A Verbal si chrochtá za 5*, takže vše potvrzeno. ()

davistercz

Colin Farrell to uměl vždycky roztočit na plné pecky.. a tentokrát se mu to ale sakra povedlo. Rychlé, drsné, jednoduché a dechberoucí, jedná se o velmi skvělou záležitost. Kdybych měl nominovat, alespon 10 filmů tohohle roku, tak bych tam vrazil právě tento, protože ten se opravdu povedl. Za mě 5******. ()

mArtinko5MB

Bežný ničím odlišný akčný film s Colinom. Film sa dal pozerať ale chcelo by to trošku posekať niektoré zbytočne natiahnuté scény. Trošku ma prekvapuje, že inžinier(neviem čoho) vie za dva roky strieľať ako profesionál a celú tlupu odstrelí sám. No nič, čakal som o dosť viac, koniec-koncov o tom svedčí aj hodnotenie. ()

Facerr

Co chybí v akci, je nahrazeno romantikou. Tempo je přitom docela pomalý, aby si připravilo cestu na finální řežbu. I tak se ale koná velmi slušný příběh a Colin Farrell s tradiční drsňácky citlivou figurou má taky něco do sebe. Za tři hvězdy jen protože nemám rád tichý a skutečně né moc výmluvný (v pravým slova smyslu) scény, při kterejch si divák jen může domejšlet dialogy dle libosti, což snímku moc nesvědčí. ()

Riverin

Na Colina by som sa mohla pozerať celý deň aj keby čítal len kurzový lístok ale toto bolo naozaj slušné prekvapenie s európskym nádychom. Skvelá atmosféra, hudba, obsadenie a mierne gýčovitý námet s rovnako gýčovitým záverom a to je jediný dôvod prečo nedávam plný počet. Ale rozhodne si tu každý nájde čo potrebuje. Muži mafiu a strieľačky a ženy romantiku a Colina Farrella. ()

pafka

Slusny thiller, ktery naprosto skvele tahne Colin Farell a Noomi mu velmi zdarile sekunduje. Nekomplikovany, mozna trosku delsi, nez by bylo potreba. Zadna velka bomba, ale rozhodne neurazi a dobre vas zabavi. Za me 70%. ()

darebacek

trošku zvláštní krimi thriller akčák, který snad ani není možné s jinším jinším filmem srovnávat a tři hlavní role, moji oblíbenci! 85 % ()

Emílio

Cela zapletka medzi ustrednou dvojicou bola vytiahnuta niekde z prdele a disfunkcna natolko, ze spolahlivo prebila aj ich jednotlive motivacie na pomstu. Nejak som to nezbastil aj ked som sa snazil a finale to pochovalo uplne. ()

Lukynekk

Klacický film o pomstě. Thriller je ve všem průměrný , trochu romantiky tomu dodává zjizvená sousedka( Noomi Rapace). Celkem tedy 3 hvězdy, no ušlo to.:) ()

elanista1

Uz od prvej sceny som proste vedel ze toto bude moj styl. Od prvej az po poslednu, kazda jedna scena je perfektna, ani jeden pohyb, jedno slovo, jeden vystrel tu nie je navyse. Kvalitny scenar, uchadzajuce obsadenie, skvelo napisane charaktery, genialna rezia a neskutocne PSYCHO postava Noomi Repace. Niet co dodat, dokonale. ()

Beda

Solidní akční jednohubka. Z Lászla se po dvou letech maďarské vojenské služby stala kombinace Hitmana a Ramba. Asi se tam taky přihlásím, maďarská vojna má evidentně grády. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)