Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

floppy4

Posledne dva roky stavil hollywood akcnaky na (dnes uz dedkov) popularnych hrdinov akcnych filmov 80. rokov. Projekty ako Expendables sa celkom vydarili a mali styl, zvysok ako "Last stand" a "Escape plan" vsak absolutne nie a myslim, ze by s tym mali prestat. Popcornove jednohubky mam rad, ale iba ak su stylove. Švajco by mal ist pekne do dochodku a netocit akcne filmy, kde ho kvoli jeho dogabanej stareckej postave a pohybom musia zaberat len od prs vyssie, aby to nevyzeralo zle. To iste plati pre Stalona i ked na neho sa este ako tak da pozerat, ale v jeho veku si pichat anabolika by som velmi neodporucal. Facepalm dojem z filmu korunuje 50 Cent, ktory je akoze za pocitacoveho nerda, ale ostava verny "ulici" a v kazdom vystupe odzneje bud "fuck" alebo "bitch", takze nie, svet sa uplne nezblaznil, ale toho kto mu tu ulohu schvalil by som nechal par dni v tej super strazenej vaznici, kde si bez problemov vysrobujes vrátka na slobodu :D :D ()

Dr_Nai

Pro mě osobně je film sklamáním, začátek dobrý, první půlka stále dobrý, ale pak se to někde zvrtne a film spadne do škatulky akčních filmů z 80. až 90. let, kdy se děj dá shrnout do dvou slov "Jdem a bijem". Možná i ty tři hvězdy jsou moc=( ()

jan152

Pobavil jsem se, líbilo se. Jenže třeba to rozžhavení nýtů tak, aby šly vytáhnout z díry... Američan takovou fyzikální hovadinu přejde s úsměvem, protože ve škole při fyzice chrápal, jenže mně se tím zblázní film nejméně na pět minut. Zaprvé nýt se teplem roztáhne a díra stáhne, takže drží víc než zastudena. Zadruhé nýt je roznýtován, tj. rozmlácen kladivem tak, aby na obou stranách spoje přesahoval díru. Proč mu nedali do cely McGyvera, aby mu sestrojil strojek na zmrzlinu? S tím by to možná šlo (ale asi až po dosažení absolutní nuly). ()

Vonter

ARNOLD: Ahoj Sláji, už ti přišel důchod? Mě ještě ne. STALLONE: Uklidni se Arnolde. ARNOLD: Jenže já už nemám skoro žádný peníze! A potřebuju si koupit Huggies pro seniory. Už mi prosakuje přes kalhoty žlutá i hnědá barvička! STALLONE: Poslouchej mě, když přestaneš vyšilovat, mám pro tebe džob. A když to klapne, můžeš si plínama narvat všechny skříně, co jich doma máš! ARNOLD: Já mám jenom jednu. Od tý doby, co jsem guvernéroval, jsem nějak zlenivěl a seschnul. A taky mi někdo ukrad kufřík se steroidama. Teď už mám o dost menší oblečení a vejde se mi jenom do jedný skříně heč. STALLONE: Kriste, tohle bude těžký. ARNOLD: Bejvávalo Sláji, bejvávalo! STALLONE: Árny podívej. Podívej se na mě. I po šedesátce můžeš vypadat jako chlap. Musíš se sebou něco udělat. Mám pro tebe roli, zahrajem si po letech spolu ARNOLD: Vážně? STALLONE: Jó, jen my dva. Bude to jak za starejch časů, ale musíš na sobě zamakat Árny. Myslíš, že to zvládneš? ARNOLD: Zamakat? To jako že bych měl zas začít cvičit? STALLONE: To bys měl Árny, dyť se na sebe podívej... ARNOLD: Pffff, ale Sláji, to by byla moc velká dřina. Já si nechám jako narůst fousa, abych byl drsnější a sem tam hodim zlej kukuč. To umim, dyť víš. Hele! STALLONE: Ach jo, no co se dá dělat. Tak si plácnem. ARNOLD: Hurá, tak platí. Hergot, vypadly mi žuby! Sláji nevidíš někde moje žuby? STALLONE: Ach jo. ()

smajki

Po předimenzovaných akčních vymývačkách je tady zajímávý projekt, kde více než svaly a zbraně hraje hlavní úlohu mozek. U obou hlavních protagonistů Slye a Arnieho je to pro me příjemná změna. Příběh je poutavý, propracovaný, nápaditý a až na pár chvilek nenudí a naopak slušně baví. Sly jako specialista na útěky z vězení a Arnie jako jeho vlivný společník v base jsou herecky zajímaví a fantastický je i psychotický a despotický ředitel věznice James Caviezel a jeho hlavní přidržtaška Vinnie Jones, kteří si své záporácké role dávají naprosto dokonale. Já se u tohoto filmu bavil a nebýt scény, kdy Arnie (jak má často ve zvyku) urve z vrtulníku težký kulomet a kosí všechny, kteří se ukážou, dal bych asi 4 hvězdy. Takhle je to 3,5. ()

kratajirka

Ten skvělý pocit, když u filmu musíte přemýšlet a rozluštit plno hádanek. Jak film začal, tak skončil - záhadně. Rambo a Terminátor se role zhostili nadmíru skvěle. Caviezelovi role hajzla slušela. V jeho podání jsem se bavil jako, když jsem sledoval díly seriálu "Person of Interest", kde hrál naopak slušňáka. Herecky kvalitní výkon uzavíral Vinnie, který tam neskutečně zapadl. 95% a troufám si říct, že tohle je pro mě největším překvapením toho roku. ()

De_Marko

Sympatický Sly, ktorému väzenie pristane (Kriminál), Arnie, ktorý sa snaží hrať oveľa viac ako by mal a úplne dokonalý Jim Caviezel, na ktorého sa pozerať bola rozkoš - tak výborne stvárneného záporáka som už dlho nevidel. Príjemne strávený čas :) ()

Clareeta

NEUVĚŘITELNÉ! Do tohohle filmu jdete původně s tím, že dvě starý vykopávky vám už nic nabídnout nemůžou a ono ejhle. Film s dějem, který vás vyloženě vcucne a a vyplivne vás až u titulků. Ani klasický "bum-bum-árný-stájl" vás z tohohle dvouhodinovýho tranzu nevytrhne. Kdo ještě neviděl, ať všeho nechá a hned shání! ()

JežaCZ

Tento film dává dohromady 2 nejlepší herce celého světa Slye a Arnolda. Tento útěk byl snad nejlepší ve všech filmech co sem viděl. Byl sem přesvědčen že tomuto filmu dám 5 hvězd. A ano udělal jsem tak protože to byl velmi dobrý film. ()

Kevi1

Nemôžem si pomôcť, ale čím je Stallone starší, tým horšie sa na neho pozerá. Nedá sa povedať, že by bol niekedy býval atraktívny, ale teraz je z neho už skôr zombie ako človek. Schwarzenegger aspoň vyzerá prirodzene, hoci celkovo mi to pripadá celé ako recesia. Storoční starci strielajúci zo samopalu ? Ak tento film nebol myslený s veľkou dávkou satiry, tak potom neviem, pretože... jednoducho, dej je hrozne nudný a vôbec, americké filmy z väzenského prostredia bývajú strašne brutálne a ja akurát tie bitky a krv nemusím. Lenže keď sa bijú ľudia vo veku mojich starých rodičov, už mi to príde skôr komické ako akčné. Miestami to bolo aj vtipné, ale zvyšná hodina a trištvrte bola na pováženie. Nestačila som zízať. ()

jericho001

Tak na tenhle film jsem čekal celý život.Dvě legendy akčního filmu se spojily a vzniklo z toho vynikající dílko.Ze začátku to trošku vázne ale jakmile se Sly dostane do vězení a na scéně se objeví Big Arnie tak to je už kurva nářez.Sly hraje svůj standart ale Arnie zde opravdu hraje a hláškuje o život.A jeho prolog v jeho rodné němčině nemá opravdu chybu.A když se objeví ve zpomaleném záběru se samopalem v jeho rukách a začne to klopit tak mé srdce zaplesá blahem.Takže za mě 95%. ()

burg

Tak ju, právník, co začne doslova na vlastní kůži testovat věznice s maximální ostrahou... Ač jsem tomu moc nevěřil, tak první půlka byla docela slušná (když opět pominu ty tuny nelogičností). Proto je fakt škoda, že druhá polovina to sráží do kolen. ()

Misirlou

Když jsem viděla obsazení filmu, říkala jsem si, že to bude zase jen jedna prostoduchá akční sračka, která se mi po shlédnutí ihned vykouří z hlavy. Ale ouha, opak byl pravdou. Vidět Stalloneho v roli inteligentního a logicky myslícího člověka je zážitek. Stále jsem čekala, kdy se z něj stane obvyklá mlátička se splašenými kladivy, ale tentokrát se tvůrci překonali a nechali ho po většinu filmu myslet. Exguvernér Schwarzenegger tam byl drahnou chvíli za bambulu, který má sice kolem sebe ostré hochy, ale jinak působil dost unylým dojmem. Chvílemi to vypadalo, že tam jen tak bloudí a využívá znalosti svého kolegy Rambiče. Ale ve scéně na palubě konečně dostal exguvernér šanci to tam pořádně všem nandat. Sice je tato scéna dost prvoplánová a nadsazená, ale zase filmu neubrala na určité bojové akčnosti, kterou jsem od počátku čekala. Prostě to nakonec tvůrci nevydrželi a pár pif paf bum scén tam dali. Zápletka filmu, o testování bezpečnostních opatření ve vězení, byla zajímavá od samého počátku a když se k tomu přidá velký podraz, tak mi nezbývá, než dát filmu 5 hvězdiček. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)