Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

eexDon

Für mich - 75%, - /zápletka nebyla nejhorší, nicméně taková klasická, Arnold se tak nějak vezl - jsem na scéně a to stačí/, + /akce a souboje šly, motiv moderních věznic a člověka, jenž je testuje docela neokoukaný, Sly a Ája - ale jo, nicméně Ája se vezl - roky jsou znát/, hodnocení - takový těsně nadprůměrný akční film, který docela zabavil - obstojná důchodcovská akce ()

str0001

Po delší době konečně dobrá podívaná. Je tu dost napětí, akce a dokonce i trocha humoru. Někdo by mohl podotknout, že film není moc realistický. To snad ale nikdy akční filmy ani nebyly. Podle mě dobrý návrat ke klasice + něco trochu nového. ()

jujask

Dôvod štyroch hviezd je že týchto pánov sme kedysi uctievali ako bohov. Stále dokazujú, že to v sebe majú a ukázali presne len toľko, koľko museli. Priamočiari scenár nedovolil moc variácií s touto chuťovkou. Nevadí, som rád že starý páni sú stále vo forme v ktorej by sme nejeden chceli byť v ich veku. Klobúk dolu. ()

Milabusek

Tento film mně úplně bavil odzačátku až dokonce filmu zkrátka celé je to supr až do té doby kdy arni vytáhne rotočák ( nebo co to bylo ) a začne kosit ty hajzli jednoho po třetim a od té doby je to luxusní až do konce dávám 4 * ale možná je to ještě dost čerstvě v hlavě a nenechal sem si to déle proležet, a možná to někdy v budoucnu zmněním na 5 * ale porzatím je to mezi tím. 88 % ()

skromna

Sylvestr vypadá jako plastiková karikatura, a Arnold nám dozrál jako víno. Film jako takový nic moc. Sice jsem byla, jako Ray Breslin, překvapená, že vězení je na lodi, ale identitu Emila Rottmayera jsem nějak uhádla hned. Konec by se býval dal určitě nějak vylepšit. Ale asi je můj pohled na tenhle "akčňák" ovlivněn tím, že jsem nikdy tyhle dva vlastně nemusela. ()

honyy

Béčkovej, ale pro mě poutavý, energický. Skvělí scénář, obsazení sice generace někde jinde, ale Stallon tomu dává to svoje. Mě to stačí. 95% ()

Boubera

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger v jednom filmu a to už mluví za vše. Ale opravdu to skvěle funguje. Když se tihle dva drsnáci poperou, budete nadšeni. Příběh opravdu zajimavý, Stallone jako tajně nasazený, zkoužší utěky z vězení až tam nakonec uvízne doopravdy a kdo jinej mu bude pomáhat než Arny. Vezení v kterém by nikdo z nás s končit určitě nechtěl, ale na některý psychopaty by fungovalo skvěle. ()

Katulik25

Mě se ten film líbil.. Měl vše parádně prozkoumané a promyšlené.. A zápletka nakonci neměla chybu.. Nevím co víc dodat! Super! ;)) :** ()

DapaCz

Bál jsem se na mkonci, že to tam řekne - astala vista - a díky bohu neřekl :) Rocky a Terminátor se třeba setkají i v ringu... sem zvědav, čím nás pánové ještě překvapí. ()

Ferguson

Chápu, že to je akčňák a tudíž nemůžu žehrat na logiku, ale.... Za prvné to vůbec nebylo akční a mám pocit, že tvůrci byli dost ambiciózní a tak by se tedy měli alespoň základní logiky držet. Film začal vcelku zajímavě. V průběhu ale rezignoval na jakýkoliv smysluplný děj a skončil v obrovském chaosu. Jedna perlička za všechny (spoiler): Nakonec se ukáže, že Arnie může za celou situaci s "uvězněním" Slye. Ten by v půlce filmu zabíjel všechny, kdo ho do toho dostali, ale na konci, protože to byl Arnie (kvůli svým osobním zájmům), tak si s ním dal "five" a čus bus. A takových "zvratů" je tam více. Ještě jednou zdůrazňuji, že tento film není "Komando" a tvůrci rozhodně měli ambice na "chytrý akčňák" a proto jsem tak přísný. ()

vbejk

Na dnešní poměry skvělý film, který přišel s něčím originálním. Akorát je bohužel v některých ohledech politicky korektní, tak dávám o hvězdičku méně. ()

Edwin44

Tak sláva!!! Schwarzenegger a Stallone v jednom filmu (ne ve smyslu Expendables). To co se v 90. letech zdálo jako nemožný se nakonec stalo. A překvapivě to funguje skvěle. Arnold je parádní a konečně dostal prostor pro repliku ve své rodné řeči a Stallone na svůj věk se mlátí a skáče překvapivě hbitě. Dalším důležitým faktorem musí být to, že člověk musí vypnout a nepřemýšlet nad detaily. Jako proč se Stallone vyzná na uplně cizí lodi a proč mu všechno vychází do posledního detailu. Zkrátka akční oddechovka. Konec jsem sice nějak moc nepobral, ale to se jednalo už o moment po uprchnutí z vězení. Víc takovýchto filmu prosím !!!! ()

cmeldova

Konečně se jim to povedlo...tohle opravdu zabodovalo oproti od trapným pokusům Postradatelných, kde vyniklo pouze několik málo rádoby vtipných scén ()

Infurius

Čakal som omnoho menej, ale toto ma dosť prekvapilo. Neveril som, že 98 ročný Stallone a 109 ročný Schwarzenegger dokážu ešte natočiť slušný thriller. PS: úteky z vezenia sú moje oblúbené téma ()

BR23

A to si nikto na tej lodi uprostred šíreho oceána za jasného počasia nevšimol tak trocha po zuby ozbrojenú helikoptéru? Ani radary ani hliadkujúci strážnici? :D Film hodnotím ako celkom schopnú podívanú, nieje to nič extra, je tam plno blbostí, ktoré skrátka by nemuseli v reálnom svete ani fungovať, počnúc: správaním všetkých postáv, cez: všetko mi vychádza podľa plánu na 1.x až po: Arnie a 1 helikoptéra vs. tucty vojakov a lod... (hádajte kto vyhrá)... To rozuzlenie (kto a prečo je Arnie ? ) som až tak nepobral... neviem je to trocha pritiahnuté za vlasy podľa mňa... Film bol však zaujímavý čo sa týka deja i postupu úteku. Možno mi to niekedy pomôže, sa odtiaľto dostať... rozhodne to však skúsim. Už musím končiť... prichádza ostraha... ()

danny79

Vzhledem ke smeru, jakym se dve hlavni legendy akcnich filmu 80. let ubiraji je tohle netradicni snimek. Misto silenych akcnich scen s tunami vystrilene munice a hrozive vypadajicich pestnich souboju tu Stallone hraje premysliveho a pozorneho specialistu na uteky z vezeni a Arnold mu dle pokynu vypomaha. Nuda to ale neni. Ba naopak, pro me to je nejlepsi film, co v poslednich 5 letech natocili. Scenar neni nejgenialnejsi a na radu nelogicnosti je treba se divad s nadhledem, ale reziser tomu dal neustale napinavou atmosferu, verohodnost vezenskeho prostredi atd. Film nenudi ani chvili, ani neni stupidni a jedine co mu vytykam (trochu) je zaver. ()

mkay

Film se mi opravdu hodně líbil.Hlavní hrdinové ukazují že ještě stále umí hrát.Nápad skvělý!Za poslední dobu opravdu povedení kousek doporučuji se na film podívat ! ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)