Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Šefča

Arnold na svůj vkus nějak moc hrál, ale na konci udělal to, co umí nejlíp - stál uprostřed bojiště a kosil nepřítele kulasem ve velkým a to je přesně to, co se od pořádnýho filmu s Arnoldem čeká! ()

SJS

Souhlasím s mnohými uživateli, že nám před důchodem Arnie herecky dospívá. Byla to povívaná, na kterou si člověk musel nějaký ten pátek počkat, ovšem paráda. Sly drží svůj herecký standard, ovšem Arnie exceluje. ()

www

Je super zase vidět tyhle dva ostřílené herce, a ještě k tomu spolu na scéně.. Já osobně oceňuju nápad toho filmu, takový film tu ještě nebyl, a když k tomu přičteme obsazení dvou hereckých ''legend'', tak z toho vznikne skvělá podívaná.. Mé hodnocení 4 z 5ti ()

Pe4Ce22

Na tenhle film jsem se těši opravdu dlouho, ale bylo to zcela jasna zklamání. Kromě hvězdného obsazení tento film nenabízí skoro nic, kromě béčkového thrilo-akčňáku. Z trileru jsem čekal nějakou pecku a komplexní příběh, ale tohle? A těch bugů ve filmu? .. prostě a standartně průměrák z průměrova .. ()

techniksen

Dostal som len z polovice to, čo som očakával. Takže celkovo hodnotím tento film len priemerne. Každopádne ako film na spríjemnenie večera môže byť :). ()

maestrum

Arnie and Sly are back ! Tak jsme se dočkali. Konečně 2 akční mega hvězdy 80tých let spolu ve filmu (nepočítám malý A. štěk v The Expendables). Člověk si to užívá každou chvíli, když jsou spolu na obrazovce navzdory horší režii a scénáři. Ředitele věznice mohli taky obsadit lepším hercem, celkem trapný a nepřesvědčivý. I tak, plné 4* minimálně za nostalgii. ()

vinson003

divím se, že jsem vůbec dokoukal, do kdy budou obarvení? asi až do smrti :), ze slye už herec nebude, scénář prachmizerný...že sem do toho vůbec šel.. ()

Hansk75

Ho ho ho... Sly a Arnie v jednom filmu a já se bavil, já se strašně bavil. Ani na vteřinu jsem nepřemýšlel, co všechno dělají špatně a co všechno by jim v podstatě ani náhodou nemohlo vyjít. Prostě jsem jen zapnul film a vezl se (teda musím přiznat, že jsem asi po pěti minutách na chvilku přerušil a přesvědčil se na CSFD, jestli ten černoch je opravdu 50 Cent, jak jsem si myslel - nevěděl jsem, že v tom hraje - a hraje :-) ). Pro spousty lidí je akčňákem nebo alespoň překvapením roku Útok na bílý dům --> pro mě je tento film 10× zábavnější. ()

Appendix

Hvězdné obsazení a originální nápad nejsou ovšem zárukou úspěchu. Přišlo mi, že Stallone si s Arnoldem chtěli zavzpomínat na staré role. Stallone si tam moc užíval pěstní souboje a Arnold si moc dobře rozuměl s kulometem. Cely film se fakt nudil, souboje byli propracovaný jako z nějakého Béčkového filmu. O nekonečných zásobnících a nesmrtelnosti hrdinů nemluvě. Pro mě velké zklamání. ()

negativ

Potřebujete se někoho navždy zbavit? Bez soudu, beze svědků, zcela mimo zákon? K tomuto účelu přesně slouží ilegální vězení zvané hrobka. Není ani na zemi, ani pod zemí. Je totiž na moři! Wow! Geniální zápletka... Nebo ne? Proč vlastně ty lidi prostě nezabili? Proč platili obrovský škuner s posádkou, desítky tupých dozorců v maskách (popravdě nápad s maskami je celkem povedený), kuchaře, doktora a nevím koho ještě? Jediný důvod, co mne napadá je zřejmě realizace této filmové hovadiny. Schwarzenegger s vizáží Lenina sice pobavil, ale to bylo málo. Téměř vše špatně. ()

Lazy87

No není to roztomilé? Sice už je to párek staříků, kterým to už jen visí, ale přesto srdce plesá. Navíc jsem se dozvěděl velice zajímavou věc. Jestliže spláchnu a voda teče proti směru hodinových ručiček, tak jsem ne severu. ()

BeaverHolder

Sylvester a Arnie dohromady, to je pro mě pár snů. Návštěva solárií, výuka němčiny a další vylomeniny okořeněné zvyšováním Schwarzeneggerova skóre počtu zabitých dělá z tohoto snímku pohlazení na duši. ()

rebel2009

Rambo a Terminátor, trvalo to dlouho až se z toho stal sjezd gerontů na 80 . léta ....ale jo, film měl spád, některé poznatky třeba použiji až budu mít hotel na Pankráci.....nejvíc se mi zalíbil Arnold s kulometem....určitě zavzpomínal na Predátora... ()

skipik12

:)) Proste S a S spolu v akčním filmu, který má spád, super scény, občas přehnané (to ale u du S a S nepřekvapí) zakončené happy endem:) Přijemný akční filmík, který jsem ochotný vidět za pár týdnů klidně ještě jednou:)) ()

Gnukleus

Kdo má rád alespoň jednoho z protagonistů, nebude rozhodně zklamán. Klasika, tvrďáci ve věku co si spolu parádně zahráli. Kdo hledá intelektuální drama nebo něco extra chytrého, ať kouká na jiné filmy. Vůbec nemám k filmu co dodat. ()

RonnieR

Kurva yeaahh! Konečne Švarcík a Stalllone v jednom poriadnom filme! Všetko frčí tak jak má na správne béčko, a ako dve čerešničky Arnieho odpútanie pozornosti v rodnej nemčine a hlavne jeho ratata na konci bolo božie! Ja osobne som sa bavil náramne! 77%. ()

martin46

Tak nějak jsem čekal, že film bude o likvidaci všeho živého a hláškách typu "I will be back", "střílíš jako Rambo" (Expendables). Byl jsem překvapen, když se tu nic podobného neobjevilo. Co se týče příběhu tak určitě je zde špetka nového nápadu, ale jinak se jedná o klasickou "útěkovku". ()

zimi

A nějaká ta kritika zde je, ale já se bavil a byla to bomba, myslím, že dnes přijít ve filmu s novým a hlavně dobrým nápadem je těžší a těžší a zde jich pár je, klukům to spolu šlape a já jsem rád, že jsem to viděl, mohu jen doporučit a rozhodně to není Béčko!!!!!!9/10 ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)