Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

eagles22

Objektivně by to asi bylo za ****, ale jelikož po Expendables a Expendables II je to další můj splněný filmový sen z dvojkou mých oblíbenců a jelikož to předčilo má očekávání a jsem prostě zase nadšenej jak za děckých let při sledování Ramba a Commanda s jednohlasným rychlodabingem , dávám plnej počet hvězdiček (90%). ()

Expertt

Celkový dojem, poslední hvězda za ty skvělý scény, který znovu nastartujou přítomnost diváka, tyhle komický shoty jsou fakat prvnotřídní :-D (myslim podání, načasování, grimasy, styl, humor,..) ()

Lavinia

Solidní řemeslo, lehce modernizované, standardní námět, absence hrdinek a trapného cucmání taky potěší, konec konců, pánové jsou v letech, a kdo má věřit, že se na ně budou lepit jiné děvy než absolutní potvory? Zloduch vynikající. Milá připomínka mládí. ()

Bobbles

4* za výborný film a 1* za precizně propracovaný vězeňský systém, nad kterým jsem jako studentka vězeňství na VŠ, žasla celý film. ()

Lilien

Po dlhých rokoch čakania plnohodnotné stretnutie dvoch akčných legiend. Akčné,vtipné a vzdavajúce poctu filmom na ktorých sme mnohí vyrásli. ()

Frank1e

Z počátku hodně zajímavé a vynalézavé. Konec už upadal, až do bodu klasického akčňáku, kde vše vyřeší "pár" dobře mířených kulek. Chyběla propracovanější zápletka a hlavně konec. I přesto jsem s filmem spokojen. ()

misar3

Jasná ukázka toho, že s věkem přibývá zkušeností. Lepší herecké pojetí, víc realistických vtípků a hlášek. Koncept skleněného vězení je opravdu originální a tihle dva borci pohromadě dosahují maxima! Snad jen, škoda, že film nevznikl už dřív... ()

Mijagi

Ne, Plán útěku není béčko z let minulých, byť by k takové myšlence mohlo svádět herecké obsazení, ale moderní akční thriller. Dokazuje to především svižný, propracovaný děj a použití nových technologií patrné např. ve vzhledu (vizualizaci) interiéru věznice, kde se odehrává takřka celý příběh. Ústřední duo Sly a Arnie sice odkazuje vzpomínkami vyvolávajícími ve svých skalních fanoušcích na svět Ramba, Komanda a spol., ale zároveň aktuálními výkony vykračuje směrem k současným hrdinům. A jedná se o krok opravdu vyvedený. Dokonce i druhý z nich snad nadobro odhodil sucharskou masku politika, aby naplnil legendární hlášku z „termika“ a vrátil se konečně zase zpět do filmové branže. Na marketingových materiálech zveřejňovaných před premiérou asi něco bude, protože z téhle dvojky po celou dobu stopáže doslova číší radost ze společného natáčení. Jednu hvězdu musím ale přesto ubrat, a to za nepříliš vyvedený závěr. Zaříznutí jinak skvěle se odvíjejícího děje přestřelkou z vrtulníku působí jako žánrový návrat o desítky let zpět a jak se nás režisér snaží od začátku přesvědčit: Tam přece dávno nejsme! ()

TSZ

Debilní scénář a mizerný rozpočet - tyto ingredience nelze opomenout, pokud studio plánuje nový film s některým ze dvou akčních ikon 90.let. Ne že bych si společný film obou pánů nepřál už dlouho, ovšem spíše než thriller bych očekával akční nářez, kde nebude čas na uvažování nad tím, jak moc je to blbé. Bohužel...snad příště. ()

Shredder

Myslim, ze na takuto spolocnu akciu Arnieho a Slya sme cakali, nie tu over the top traposinu co predviedli v Expendables 2. Keby sa to odohralo par dekad dozadu, bolo by to asi akcnejsie a viac testosteronove, s ohladom na vek predstavitelov vsak pribudol nadhlad a humor. Este tak do polovice posobi film vzhladom na svoj zaner celkom inteligentne, postupne sa to vsak zvrhava na coraz vacsiu stupiditu prepchanu klise. Caviezel je spravne slizky (aj ked na takeho Pearcea v Lawless sa nechyta), no fatalisticky suboj medzi Jonesom a Slyom prilis nezaujme. ()

masekjc

Jen malinko chybí ke 4 hvězdám. V jádru nic špatně, v detailu je znát že se moc utrácet nechtělo a sem tam se objeví myšlenka, že to šlo udělat i o dost lépe. Pár nelogických momentů a nezáživné prostředí věznice, které dost kazí celkový dojem. Nejsem zklamán ale ani nadšen. Nebudu-li počítat Expendables, čekal bych od prvního společného filmu SS + AS větší pecku. Arnold Schwarzenegger a James Caviezel excelentní. Vinnie Jones a Sylvester Stallone vcelku neutrální. Nezbývá než čekat až se dědulové dohodnou na další spolupráci. Chtělo by to něco drsnějšího kluci....víc akce a pár utržených hlav. 6/10 ()

sWONDER

Tešilo ma konečne vidieť tieto dva klenoty v jednom projekte. Film podla očakávania jednoduchší, ale námet zaujímavý a aj snaha sa počíta. Slyove úniky boli fakt zábavné, aj keď dosť naivné. Čo naopak nesklamalo je slušná akcia, občas vtipná hláška a „veľkolepý“ záver. Hlavný záporák sa síce tvári, ako najvačší drsňák v galaxii, no naši chlapci mu ukážu „kto je tu pán“. Veď, ako inak? ()

biergof

Arnoldův filozofický Deutch výlev, zahřátí kulometu, úsměv do kamery a nákres mapy..to nemá nemá chybu. A mě to nestačí! Dva borci, dvě legendy si konečně střihnou duet a máme jen tuhle přesnídávku? Mám rád maso, tak nebudu žrát juniora, ale dám si biftek, ne? Jedině...ledaže že na něj prostě nemám. ()

iKosser

Dobré, výborná žánrovka, ale nic, co by vám utkvělo v hlavě a přemýšleli by jste nad tím na záchodě. Kéž by všichni herci hráli tak dobře jak tito tři. Silné tři. ()

dj_kure

Escape plan má jednoduchý, přímočarý příběh prošpikovanej akcí takže člověka ani moc nesere když zahlídne nějaký to scifi. Párkrát jsem se i zasmál což dává filmu další plusový body. Jsem rád, že nám Sly dopřává tolika dejavu :-). Takže za mě super 4* 74% ()

Uter123

Škoda, že si Arny a Sly nenaplánovali tento comeback po Expendables 1, myslím si, že by to na nich vrhlo oveľa lepšie svetlo ako po sračkoidných nábojoch a The last stand. Takto sa už mladá erá, nikdy nedozvie, že vo filmoch naozaj kedysi hrali chlapi a nie len tranzvestiti v gej oblekoch. Jediná vec ma mrzí a to, že si to nezachovalo drive cca prvej polovice, ale padlo to hlbokých vôd béčkovosti. Ale to som len ja. Vždycky musím niečo zkritizovať Takže suma sumárum. Zábavné, akčné, herecky staromódne osviežujúce, nebudiace dojem ruskej produkcie za pár dolárov, nemám problém odporučiť. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)