Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

VojinRyan

40 rokov ich kariéry sme museli čakať nato, že sa konečne stretli vo filme. Ale dočkali sme sa konečne. A práve to ma mrzí, že a stalo až na ich staršie kolená. Pretože tým pádom akcia u nich nebola taká, akú som čakal. Jednalo sa o typické šarvátky medzi väzňami. ktoré nikdy neskončili, pretože boli prestrihnuté. Ako nostalgia a spomienky na ich najlepšie film je to povinnosť pre každého fanúšika. Ako samostatný film taktiež funguje. Musím pochváliť za skvelý humor, také detektívne vysvetľovanie Stalloneho, ako to robí a ako vypracováva svoj "plán". A najviac ma prekvapil výkon Arnolda, keď sa modlil a zároveň nadával po nemecky. Niektoré postavy mi prišli trošku zbytočné a ploché. Celkový dojem je fajn, ale naozaj je škoda, že sa títo dvaja nedali skôr dohromady. 80% - 4*. ()

agentmiky

Možná film neměl výborný příběh,ale přesto se mi líbil,protože v něm hráli skvělí herci.Stará garda.Stallone se Schwarzeneggerem si myslím i natáčení užívali.Bylo to takové spojení filmu Komando s Rambem.Poté se mi líbilo,jak na konci Schwarz vzal do ruky kulomet a začal svoji oblíbenou disciplínu:kolik sejmeš lidí do jedné minuty.Efekty byly také dobré.Záporáci dobře vybraní.V takové věznici bych nechtěl být.I na konci jsem se musel zasmát,protože byl vtipný.Hodnocení:75% ()

maddy

Veľká škoda, že tento stret najväčších akčných hrdinov (aj keď popravde ja osobne som nikdy k filmom ani jedného z nich nezdieľal veľké sympatie. Skôr mám radšej iné kulty z danej doby ako Alien, Hellraiser, Blade Runner, Star Wars a pod.) nevznikol na konci 80., prípadne ešte na začiatku 90. rokov. Dnes by sa o ňom hovorilo ako o tom najväčšom kulte. Bohužiaľ, doba je k vkusu fanúšikov, aj k veku oboch pánov neúprosná a v roku 2014 už táto „tímovka“ hromadne ľudí do varu neprivedie. Každopádne, Escape Plan je priamočiary akčňák, ktorý sa ani na sekundu nehrá na nič viac. Nechýba mu poriadna dávka nadhľadu (Schwarzeneggerov nemecký výstup bude citovaný!) a odľahčenia, kde je na prvý pohľad zrejmé, že všetci zúčastnení (hlavne Stallone so Schwarzeneggrom, ale aj taký „Person of Jesus Interest“ James Caviezel v roli sadistického záporáka) si úlohy nesmierne užívali, a táto uvoľnená atmosféra sa našťastie prenáša aj smerom k divákovi. Zásluhu na tom má aj šikovná réžia Mikaela Håfströma, ktorý dokáže v rozumnej miere dávkovať akciu. Tým dokáže zatieniť aj inak značne hlúpy príbeh a až trestuhodnú absenciu nejakých šťavnatých hlášok. Škoda, aj toho pomerne lacného vizuálu, kde ultra-modernú väznicu s najlepších zabezpečením symbolizuje jeden ohavný sklad a užívané CGI efekty (loď) nevyzerajú ani v najmenšom dôveryhodne. Rozumiem, že vyšší rozpočet by tomuto filmu v dnešnej dobe už nikto neodklepol, nakoľko by sa jednalo o hotovú komerčnú samovraždu, ale v dobe, po trikovej stránke špičkových, blockbusterov od Marvelu pôsobí film len ako príbuzný z radu direct-to-video. Vo výsledku však správne hlúpy film, ale nie v tom mysle, že by svojou hlúposťou urážal. Práve naopak, v tomto prípade je tá hlúposť priam žiaduca a dokáže sprostredkovať solídnu béčkovú zábavku, lebo dnes by už asi nikto nebral podobný film s týmito dvoma hercami vážne. A o to viac oceňujem, že si to všetci pred kamerou, aj za kamerou uvedomili. Len škoda, že to klaplo takmer až po 25 rokoch. Dnes už stretnutie Terminátora a Ramba priveľa ľudí nezaujíma (viď nepríliš lichotivé tržby a žiaden veľký úspech v kinách, ešteže to opäť zachránila Čína). Radšej však takto ako v poniektorých úbohých sólovkách týchto pradávnych akčných hrdinov (viď napríklad silne podpriemerné Stallonove Bullet to the Head z minulého roku). Doba je však momentálne iná a pre väčšinu divákov je atraktívnejších stret Iron Mana s Hulkom. To je jednoducho fakt. Escape Plane je ale aj tak prekvapivo správne výživné „guilty pleasure“ za veľmi silné 3*. Pre cieľovku (predpokladám vekovo 35+) hotový orgazmus! Škoda, že do nej tak nejako nespadám. ()

MartinezZ

Snad první Arnoldova role, po návratu před kamery, ve které nevyznívá trapně. Proč mi ale Sly znovu připomínal nemotorný ztvrdlý aspik vysvětlit nedokážu... ~ Ten film má jednu drobnou vadu: Nesmyslnost. Počínaje tím, že se ztvrdlý aspik vydává za bývalého prokurátora (nebo něco v tom smyslu a oboru) s postavou golemka a ovládajícího bitky a přesnou střelu ze zbraně a hromadu dalších hlubokých znalostí všehomíra, po samotnou skutečnost, kdy pro lidi, které potřebujete "nechat zmizet" stavíte drahé vězením namísto toho, abyste je prostě hodili žralokům nebo zakopali sousedovi na zahradě. Stejně tak, když chcete z někoho dostat nějaké informace a zlomit ho, ho umístíte do prosklených cel, kde vidí, že není zdaleka sám, a necháte ho se procházet a komunikovat s dalšími vězni, namísto toho, abyste ho deptali zavřeného osamotě v kobce bez vědomí, jestli je osud nenakloněn jenom k němu a jestli ho vůbec někdo další slyší. Pak už nepřekvapí drobnosti, kdy super nebezpečné vězně stráž odvede k doktorovi, kde nechají vězně zcela bez dozoru, že všude ve veřejných prostorách nejsou odposlechy (když chcete od těch lidí něco zjistit a necháte je už courat a klábosit mezi sebou!), nevšimnete si vymontovaných kurva-velkých nýtů, jestli scéna s krychličkama a hackerem byla nějaká sofistikovaná nepochopená sranda nebo proč a k čemu vlastně byla ve filmu postava hackera, kterou hrál Ice Tea (nebo jak si nechá říkat - Ice Cube? Pak možná... ne, ani tak). Teprve ke konci to dostávalo grády a myslím, že tam to pro mě držel nad vodou (doslova :) fakt jen Arnold, což mě samotného překvapuje, páčto je mi tenhle neherec tak nějak ukradený. Závěrečná pointa s identitami měla být asi "HA!"-oidní, ale divákovi mohla být ukradená a tedy i kratší, jelikož anžto a protože je zcela nepodstatná, zbytečná a Robino-Hoodovsky trapně nesmyslná - jako onen film. ~ Hvězdička navíc za to, že se ke konci fakt začalo něco dít, jinak by to skončilo na pouhých dvou. ()

Greg

"Heh heh. You hit like a vegetarian!" Co napsat k takovému filmu, který si evidentně nehraje na víc, než na to, čím doopravdy je - klasickým béčkovým filmem. Scénář jednoduchý s klasickými zápletkami, akce výborná a předvídatelná, speciální efekty fajn a herecké výkony také odpovídaly žánru filmu. Stallone i Schwarzenegger hrají... prostě jako Stallone a Schwarzenegger, nic víc se od nich nedá asi ani čekat, ale v takovém filmu mi to vůbec nevadí. I když Arnoldův monolog v bedně opravdu za vidění stojí! Ostatní obsazení je vybrané zajímavě, ale prim ve filmu samozřejmě hraje ústřední dvojice. Povedla se ale i hudba k filmu, přesně takový typ soundtracku jsem čekal a dostal jsem ho. Takže, rozhodně to není na plné hodnocení, ale v žánru béčkových akčních filmů rozhodně obstojí. ()

zlabus

Hodně slabé tři, které dávám asi jen a pouze z respektu k hlavní dvojici. Kdybych viděl místo celých 115 minut pouze tři nejlepší scény (Arnie a jeho němčina, momentka do kamery a Arnie s lehkým kulometem) o nic bych nepřišel a naopak bych získal víc jak 100 minut života zpět. Mít to 80-90 minut a brát se to víc s nadhledem mohlo to být skvělé, takhle je to jen průměrně podprůměrná žánrovka, s dvěma ikonami v hlavní roli. To mi bohužel tentokrát nestačí, ale od dalších projektů obou pánů mě to rozhodně neodrazuje. 50% ()

Paxxx.cz

Další setkání dvou starých pardálů na filmovém plátně v docela dobrém thrilleru. Plán útěku nabídne několik klišoidních momentů, kdy Stallonovy prošla spousta věci až příliš snadno (Spoiler -např. na samotce kdy se při zatemněné kameře nikdo neobtěžuje jít zkontrolovat jeho celu a on si může v pohodě 5 minut hledat cestu ven). Přesto v mých očích dobrý film, který neurazí pro mě 60%. ()

SaNcHeZ_cz

Nakonec vlastně docela fajn. Solidní béčko se vším, co taková definice obnáší. Občas to trochu skřípe a rafinovanost tomu docela chybí, nicméně jak Arnie tak Sly jsou v klidu a James Caviezel si toho hlavního záporáka užívá naprosto neskutečně. Takže nakonec proč ne. ()

Ellmariachi

Faktem je, že Plán útěku z plánu o útěku mohl vytěžit víc. On totiž ani žádnej plán útěku moc nebyl a to co se jako plán tvářilo, byl nakonec jen útěk.. Ano tady film skutečně nic moc nenabídne a na to jak se vážně na tohle téma chvílema tváří, je to takový celý nedomrlý. Jenomže vždycky je plán B. A to je to co tenhle film táhne. Sly a Arnie. Tihle dva si to na plátně užívají téměř na vlas stejně, jako jsem si to užíval já s kamarády v křesle kina. A pokud se baví obě části, tedy plátno i sedačky, tak se něco povedlo. Je vidět že chlapi to točí pro nás a pro radost. Až je pak člověku líto, že Postradatelní nemohou dát šanci vyniknout hercům podobně. Je skvělé, že film se jako celek nebere vážně a předkládá svému publiku to co si žádá. Byl jsem neustále na hranici mezi 4ma a 5ti hvězdama, ale jak můžu nedat 5* filmu, kde Arnie zase chytne do ruky pořádnej kvér? Ten chlap prostě talent má a ne že ne :D Plán B vyšel prostě skvěle!! 90 procent ()

javak810i

Plán útěku jsem měl na svém watch-listu už od doby, kdy byl oznámen (tehdy ještě jako The Tomb), jelikož to měl být první film, kde by se mé dvě nejoblíbenější akční ikony 80. let setkali v rovnocenných rolích. No a dnes jsem se konečně dočkal. Escape plan se nesnaží být chytrým filmem, i když materiál v podobě celkem originálního námětu by tu na to byl. Tady jde hlavně o utěšení guilty pleasure všech fandů Slye a Arnieho a taky akce a vtipných hlášek. Toho všeho jsem se naštěstí dočkal. Za zmínku stojí rozhodně první setkání obou protagonistů, pak Arnieho německé nadávání, no a asi vrcholem filmu je, když se Schwarzenneger chopí těžkého kulometu a začne kosit darebáky jednoho po druhém. Najdou se tedy i stinné stránky - především místy nerozvinutý scénář a občas zmatené přeskakování v ději. A pak kamera a střih, co občas nezvládají rychlé osobní souboje. Každopádně z kina jsem odcházel spokojený, takže za mě 4*. ()

Praxis

Takový ten pocit, když Arny urve kulomet a rozmašíruje na cucky všecky badguye a Sylvester pak řekne: "Bum". A odpálí půlku světa :-)) Jo, radost jak malej kluk, do toho ultracool hlášky, nemůže chybět ani odvážný Arab a samozřejmě titul největší WTF získává Arnold a jeho rakouská němčina! Esence 90tkových akčňáků zabalená pro teenagera nového tisíciletí. 75% ()

Karlas

Jako sentimentální nostalgik musím dát kamarádi plnou!!! Vždyť ti dva chlapi, ti byli mé dospívání, a navíc jsou čím dál lepší. Pobavil jsem se na jedničku, omládl a potěšil se. Děkuji, tohle je opravdu velmi příjemná vzpomínka a já se nebojím říci, že je to film hodný těchto dvou správných mužů akčního žánru. ()

Vxxx

Musela jsem na třikrát, jelikož jsem pokaždé usnula. Vůůběc mě to nebavilo. Bylo to kýčovité... a přehnané. ()

ArsenalEagle

Řekni Stalloneovi, že to nedokáže, a on ti to naservíruje na zlatém tácu až pod nos.. :) Moc dobrý film s perfektním hlavním duem, u kterého je jediná škoda, že oba hrdinové stárnou ()

Riddick77

Osmdesátkový oldschool feeling je z toho cítit na míle daleko a nezabrání tomu ani stěny nejmodernějšího vězení světa. Sly a Arnie to berou s osvěžujícím nadhledem a já jsem jen rád, že konečně dostali rozum a natočili společně nahláškovaný akční thriller. Příběh sice není nikterak objevný, plán je zkratkovitý a skutečně závisí hodně na náhodě, ale realističnost nikdy nebyla silnou stránkou téhle svalnaté dvojky. Závěrečná transformace v akční řežbu je vpravdě spíše logickým a očekávaným vyústěním než scenáristickou neobratností. Však to od filmu se Stallonem a Schwarzeneggerem každý čeká, no ne? Vrcholem všeho je ovšem Arnoldův diskurz do tajů němčiny. Pecka! 8/10! Recenze zde. ()

O.Peta

Kéž by Sly a Arnie natočili každý rok spolu jeden film, jak by ten filmový svět byl hned lepší :) Nikterak vymakaný, nápaditý scénář nepotřebují. Vězení je pro mě chytlavé téma samo o sobě. Navíc mně přijde, že tihle dva borci se ani přesně nevejdou do škatulky osmdesátkových a devadesátkových akčňáků, já je vnímám jako zcela jinou kategorii. Úplně pochopím, když někdo dá průměr, protože film jako takový, nemá žádnou extra nadstavbu, kterou by si lepší hodnocení zasloužil (Arnieho vystoupení v němčině je ovšem nezapomenutelný). K takovému typu filmu už člověk musí mít nějaký vztah. [2013] 80% ()

JJ.Gibson

Nakonec po dlouhém váhání přidávám i poslední hvězdičku do plného počtu! Mám prostě pro Slye a Arniho slabost! Strašně se mi líbil scénář a režie byla také fajn. Není to akční film, ve kterém se vystřílí tuna olova, je to prostě o plánu jak se dostat z něčeho z čeho se dostat nelze a Sly to umí ze všech nejlíp! Stallone a Schwarzenegger, nemůžu si pomoct, ale sedělo jim to spolu! Arnie byl o něco málo vtipnější, ale oba se skvěle doplňovali! Ještě bych rád podotkl, že správce Hobbs byl zahrán Jamesem Caviezelem také výborně a třešnička na dortu Vinnie Jones :) A ještě se mi líbilo závěrečné rozuzlení, mě osobně to příjemně překvapilo! Subjektivně 5*, objektivně 4*, nu čož, jsou to stále moji akční hrdinové z mládí... ()

nirvanafan

K hodnocení bych chtěla dodat, že je to taková plus mínus jedna hvězda podle toho, zda sledujete chronologicky, pozpátku či dle nejvíc coolových scén. Ale hlavně, že si Arnie zasprechtil Hochdeutsch, ja. ()

GodComplex

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger jsou herecke legendy, takze sledovat film, ktery se zameruje exklusivne prave na ne a vychutnavat si jejich famozni herectvi je vylozene radost kazdeho filmoveho fanouska libujicim si v gurmanskem herectvi. To samo o sobe by stacilo a vzhledem k tomu, ze i ta omacka okolo v podobe vezenske story je ok, ja jsem byl obzvlast v prvni pulce naprosto spokojeny. Zvlastni faktor je, ze ackoliv se jedna o 2 veterany akcnich filmu, Escape Plan vlastne akcni ani moc neni a naopak paradoxne, kdyz to s blizicim se koncem zacne k akci tihnout, je to slabsi. Vubec bych se nebal dat Arnieho se Slyem do nejakeho ryze konverzacniho dramatu a byla by to dokonalost. 7/10 ()

MikO_NR_1909

Určite kvalitnejší film na odreagovanie než Expendables. Plán úteku je z jednej strany efektný akčňák staršieho typu v novom balení, z tej druhej, stále iba slušná jednohubka. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)