Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Karda

Po 2.sérii dávám plných 5* neb kvalit tohoto TV seriálu nedosahuje 90% FILM produkce. A závěrečný díl vás seversky ledovým ostřím rozetne vejpůl , to si pište! ()

Queendom

No jo, za všim hledej ženu! Btw nedávno jsem někde psala, že už mi leze na nervy, kolik autorů filmů/seriálů využívá Aspergera jako berličku k vytváření "humoru". Poněvadž dělat si srandu z cáknutejch se tak nějak nabízí a jde to tak trochu samo, že jo. Tohle je ale jinej případ - ač výborná krimi (příběh, obsazení, překvapení na závěr), pošahaná policajtka s netradičním přístupem ke světu do něj přinesla další, poměrně dost vtipnej rozměr. ()

pekas

Saga je živel a Martin hodně rozporuplný. Zahráli to oba moc dobře. Komu nevadí, že do kriminálky dostali i docela slušné vykreslení postav, nebo se mu líbí Dánština se Švédštinou, pošmákne si. Seriál je hodně reálný, žádní superpoldové a supermozky se nekonají. V seriálu se postupem času ukáže docela dost postav, kolem pátého šestého dílu jsem trochu začal pochybovat, zda to nebude moc roztahané. Ale brzy to začalo mít spád a osmý s devátým dílem byly už dost napínavé. Jen desátý díl už mi přišel trochu navíc a pozor spoiler: hodně podobný jednoumu nejmenovanému filmu s Bradem Pittem a Morganem Freemanem. No ke škatulkám zde bych se nebál přidat i Drama. Na plný kotel to není, ale silná čtyřka rozhodně. 80% Druhá serie pojednává o pátrání po skupině, která má na svědomí sedm mrtvých na lodi, která najela na mělčinu těsně před mostem - ano TÍM mostem. Postupem času začíná mrtvých, které má na svědomí tato skupina přibývat. Tato série je co do rozsáhlosti ještě mnohem širší, charakterů jsou zde desítky a samozřejmě, jak jinak, se jejich životy nějak dotýkají v rámci tohoto vyšetřování. Kulminovalo to opět moc pěkně, ale za závěr série by zasloužili scénáristi dvojnásobnou facku, nebudu spojlerovat, ale myslím, že kdo viděl, souhlasil by se mnou. Herecky je to opět vynikající, hodně rozmýšlím o zvýšení na pět hvězd. Ale jo, celkově hodnotím s odstupem za 88%. Třetí série - nejdřív pozitiva - nový vyšetřovatel je rozhodně plus a Saga začíná něco cítit, je to vůbec možné?!? Za negativa považuju opět hodně temnou atmosféru, nespočet vražd a celkově drsnost série. A za vůbec největší zklamání? Jednoznačně, že Sofia Helin si ji neholí! 80% Ctvrtá serie navazuje na ty předchozí a kromě hlavní zápletky dořešuje i ty z předchozích serií. I když je opět celkem depresivní, potěšili mě hlavně vcelku pozitivními konci všech zúčastněných (tedy aspoň v rámci této ponuré série). Stále jsem na pomezí čtyř a pěti, já přece jen raději pozitivnější záležitosti. 80% ()

Idris

Výborný detektivní seriál. Nedosahuje pro mě těch kvalit jako Luther, ale ve srovnání s tím co se dneska vypouští do světa, je to "high quality". Něco mi napovídá, že u detektivních seriálů mám hledat jinde než v USA, tam se totiž projevuje nedostatek kreativity. Za vše mluví i to, že to Amíci hned okopírovali. Hlavní postavy, výborně zahrané. Mrzí mě, že Sofia Helin nemá trochu větší filmografii, ve filmech má vždycky své kouzlo. ()

llydeb

Překvapivě fungující detektivní dvojice. Několik vedle sebe plynoucích příběhů, spousta nevyřčeného - jakmile se vyšetřování odkloní do nové linky, ztrácí se postavy z dohledu. Dánské a švédské reálie jako bonus. Výběr témat, která rezonují (skandinávskou) společností. Vítejte do světa kvalitní televizní zábavy. ()

1mara2

Zatim jsem viděl jen prvních pár dílů, ale jsem unešenej. --- Podtrhuju co jsem napsal a dodávám, první série neskutečná kvalitka. 1. série: 95%, 2. série: 90% 3. série: 95% ()

nula87

Po všech 3 Zločinech, které mě uvedly do žánru severského detektivního seriálu, je 1. série Mostu dalším, velmi povedeným příspěvkem. Nakonec to bylo možná už lehounce překombinované, ale to je jenom drobná kaňka na jinak výborných 10ti hodinách plných napětí i zábavy. A Saga je mimochodem jeden z nejlepších sociopatů na obrazovce, jaké jsem kdy viděl... Druhá a třetí série zabředává víc do osobních problémů hlavních postav, pořád jde o špičkovou detektivku plnou temné atmosféry. 90% ()

Shikunek

Velmi chladná krimi série, která mě zaujala hlavně provedením, poněvadž zápletka je skoro u každé kriminálky stejná. Do toho protiklady hlavních postav, které se už o moc víc lišit nedají, a máte seriál, který může konkurovat Temnému případu. ()

Skendl

Po prvním díle musím říct, že slibná Dánsko-Švédská kriminálka. Duo vyšetřovatelů se mi zamlouvá - Dánská chladná policistka (ve stylu Kůstky ze Sběratelů kostí) a Švédský flegmatik do toho seriálu pěkně pasují. Zápletka vypadá zajímavě, těším se co přinesou další díly. Po dokoukání první řady mi spadla brada. Nechápu, jak mi tak geniální seriál mohl uniknout. [100%] Doufám, že druhá řada si udrží vysoko nastavenou laťku. ()

iz67

Vyborny. Scenar, casting. Idealni delka, na dalsi dil tezko se dockat. A Saga je prostě boží. Moje nejmilejší krimi ever. 2023: Asi první seroš, resp. jeho 1. serie, kterou jsem si zopakoval. Jako u každé detektivky je to rizikové. Napětí (i když jsem si skoro nic nepamatoval) trochu vyvanulo. Ale hlavní tahák, postava Ságy, funguje pořád. Její svět se neokouká! ()

Borknagar

Seriál, ač kvalitně natočený, severskou atmosférou nabitý, herecky nezanedbatelný (Sofia Helin svou roli zvládla nadprůměrně) a pro mě i poučný (ano nevěděl jsem, že existuje most který spojuje dánskou metropoli Kodaň se švédským přístavním městem Malmö), ztrácí především tím, že vše, co se odehrává v tomto seriálu, jsme viděli již jinde, vrah není zase kdovíjak charismatický hajzlík a jeho msta je okoukaná, ne-li nejokoukanější. Průměrný seriál, kterých již bylo natočeno mnoho...... ()

RobbieM@N

Pokud opomenu fakt, že je tenhle projekt financovaný z fondu MEDIA Programme Evropské Unie a čas od času smýšlí socialisticky, tak je Bron/Broen zkrátka výborná detektivka. ()

eredin

Seriál trpí všemi neduhy svých krimi předchůdců a konkurentů. Jsou to zejména překombinovaná a nepravděpodobná zápletka, neúměrně natahovaná střední část, sklouzávání k osobním problémům postav, rádoby šokující a neočekávaný závěr atd. Od běžného průměru toto dílo odlišuje jen postava Sagy s velmi sympatickou nemocí :) ()

SmoldaMara

Seriál mě překvapil, je výše (a řekl bych že doopravdy o třídu - rozuměj o hvězdičku (o 20 %) ), než temný případ (v rámci tématiky, ne že by se dali srovnávat dějově) - od kterého jsem čekal - ač byl skutečně slušný - více. Sága je výborná (vtipná, i tragická zároveň). Myslím, že začím přicházet na chuť severským filmům - viz Hon ()

akashisko

Hodně drsná a hodně nevybíravá krimoška ve stylu True Detective / Sedm. Hereké výkony snad ještě lepší než tam. Zamrazilo do morku kostí. Konec masakr. Asi už ani nemám slov. **** + (půlka za design nábytku) co měl Martin doma ()

Sharleen

Veľmi zaujímavý a napínavý severský detektívny seriál. Stačilo asi 5 minút, aby ma zaujal, hoci to bolo uprostred epizódy a uprostred série. Na Ságu si asi treba chvíľu zvykať, ale neskôr už jej zvláštnosť beriete ako samozrejmosť a s Martinom tvoria zohratý tím. Má to zvláštnu, ponurú atmosféru, ktorá vás neustále drží v napätí. ()

smatana.sk

Policajná vyšetrovateľka vedie výsluch manžela političky, ktorej mŕtvolu našli rozrezanú pílou a umiestnenú na moste medzi Dánskom a Švédskom. "Vyšetrovateľka: - Vyhrožoval jí někdo? Pozostalý: - Byla to politička. K tomu patří i nějaké ty telefonáty a e-maily. Vyšetrovateľka: - Rozzlobila někoho v nedávné době? Pozostalý: - Chtěla zavést poplatky v knihovnách. Ne všem se to líbilo. Vyšetrovateľka: - Tak to je hloupé. Pozostalý: - Promiňte, cože? Vyšetrovateľka: - Čtení se tak stane otázkou peněz. Sociální rozdíly tak vzrostou." Škandinávsky temný thriller v kocke. ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)