Most - Série 4

(séria)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, 2018, 7 h 48 min (Minutáž: 58–59 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Thure Lindhardt, Mikael Birkkjær, Sarah Boberg, Julie Carlsen, Thomas W. Gabrielsson, Sandra Yi Sencindiver, Rafael Pettersson (viac)

Po takmer dvoch rokoch, pod pilierom Öresundského mosta, na ostrove Pepparholm, nájdu brutálne zavraždenú ženu. Zistí sa, že ide o Margrethe Thormodovú, šéfku Úradu pre imigráciu v Kodani. Motív vraždy by mohol byť škandál ohľadne jej rozhodnutia o deportácii, ktoré upútalo veľa pozornosti verejnosti a taktiež ovplyvnilo Margrethin osobný život. Vyšetrovania sa ujíma Henrik Sabroe so svojím dánskym kolegom Jonasom Mandrupom. Henrikovi chýba jeho kolegyňa Saga, ktorá je uväznená v Ystadskej ženskej väznici. (RTVS)

RenataD

Nesouhlasím, že osudy hrdinů snižují kvalitu seriálu. To by potom i knihy, kde je vždy v hlavní roli ten samý kriminalista jako to má Nesbo, Kepler, Adler Olsen a jiní autoři, nemohli mít kvalitní kriminální knihy. Ale tak tomu není. Nejde zde jen o kvalitní kriminální sérii, ale jedná se trochu o vylíčení charakteru hlavních hrdinů a já mám vždy radost, když se i hrdinové vyvijí, jako se v této sérii podařilo autorům Mostu u Ságy. Těžko říci, která série Mostu byla nejlepší. Teď jsem ale velmi smutná, že tato série skončila, protože si rozhodně nemyslím, že by tato série měla nižší kvalitu. Osobně se mi nejméně líbila druhá série. ()

lineker

Takže robotická Sága počtvrté a bohužel naposledy. Nevím...no vlastně vím proč mne při závěrečné scéně na mostě bylo tak smutno. K postavě Ságy Norénové policie Malmö jsem si vybudoval takřka stejný vztah jako k Harry Potterovi či Frodu Pytlíkovi.Tak moc ve mne tahle skandinávská krimi série zakořenila a tak moc mne uchvátila Sofia Helin v roli stoprocentní profesionálky v zajetí své poruchy osobnosti. Stoprocentní upřímnost, která způsobila nejednu trapně směšnou situaci i scény, kdy Vám bude policistky téměř líto, protože ve světě sviní může se svým psychickým problémem působit bezbranně. Když připočtu, tradičně skvěle podanou krimi zápletku, kde nevíte hodiny či minuty a desetkrát nastavovanou kaši v podobě rozuzlení celého případu, nelze než doufat, že seveřané ještě projekt Bron někdy dokáží oprášit. ()

Hynais

Absolutně nechápu ty, kdož hovoří o snižující se kvalitě této série... Tak samozřejmě, že "IV" musí být v něčem jiná v něčem stejná jako "I". A v tom je právě neuvěřitelná genialita tvůrců. Protože to, co je tzv. stejné, je ve čtyřce povýšeno na hluboký lidský rozměr s naprostým pochopením motivací a chování všech zúčastněných. A to co je jiné, vám tak trochu (a nebo hodně!) vyrazí dech... ()

nefertitji

Za mě naprosto nejvíc první a čtvrtá série. Tak výborně propracovaný příběh, geniálně napsaná postava Ságy, které dodává punc autenticnosti herecké umění Sofie Helin, se hned tak nevidí. Nebudu opakovat superlativy, které jsou již výše, snad jen.. Spoiler - ten moment, když si Sága jde pro svoje Porsche 911 do garáže, startuje a vyjíždí ven, ten její výraz.. Jsem zpět, svobodná právě teď dokonale šťastná. Budeš mi chybět, Ságo. ()

izmi

První řada byla naprosto strhující a navždy bude! Všechno bylo nové a prvně použité. Přesto pro mě navždycky už bude Sága Norén nedostižnou postavou, která si excelentně vedla i v dalších sériích, poslední nevyjímaje. Jsem rád, že čtvrtou řadou všechno skončilo, protože natahování nikdy nic dobrýho nepřineslo. Takhle nám zůstanou krásný čtyři série (třetí míň) na věky. ()

aDancer

Tak úžasný krimiseriál jsem už dlouho neviděla a asi zas nějakou dobu neuvidím. Je to přesně ten typ seriálu, který vás pohltí a zůstane ve vás ještě hodně dlouho po dokoukání. Geniálně promyšlené případy, zvraty i psychologie postav. Líbila se mi Ságy spolupráce s Martinem, takže jsem myslela, že se mi po něm bude stýskat více, ale Henrik ho nahradil bravurně. Pak už jsem si jen říkala - více Ságy a Henrika! (I když mi bylo trochu líto, že Sága Martina ani nenavštívila.) Opravdu jsem ocenila "intimnější ladění" čtvrté série, kde jsme se trochu více mohli ponořit do životů postav a vůbec si nemyslím, že by to ubralo na kvalitě, ba právě naopak. Napínavé do poslední chvíle. Seriál se rozhodně může chlubit vzestupnou tendencí. A ani snad nemohu říci, jaký z případů mě dostal nejvíce, protože to byly všechny. Se Ságou jsem se rozhodně ještě loučit nechtěla, takže bych byla určitě ráda, kdyby aspoň ještě jedna série přibyla :) ! ()

pallok

Saga Norénová. (bez „polícia Malmö“) Je tu záver, koniec ktorý sa velikánskym oblúkom vrátil takmer na virtuálny začiatok. Parádna klaňačka po dvojnásobnom rozmotaní ikskrát zauzlených vzťahov. Bodaj by takýchto MOSTOV bolo viac! 90% ()