Dozvídáme se více o roli jedné z klíčových postav celého případu. Muži, který totiž před lety tajně spolupracoval s policií, kterému nebyla poskytnuta včasná pomoc a podsvětí se mu krutě pomstilo. Teď to vypadá, že vraždy by mohly být ve spojitosti s pomstou za informátora. Henrik a Saga pak procházejí hlubokou krizí, kdy skoro nejsou schopni spolu alespoň spolupracovat. Nevypadá to, že by se jejich vztah mohl ještě někdy vůbec zlepšit… (Česká televize)

r007

Tak jako v předchozí sérii se mi zdálo, že se tempo uprostřed poněkud zvolnilo, i tady jsem nabyla stejného dojmu. Ovšem tímto dílem se vše změnilo a děj nabírá pekelné obrátky. Opět se nám vše zamotává a netušíte, kudy se bude příběh ubírat. Myslím, že příběh Ságy a Henrika by byl zajímavý i bez kriminální zápletky...Občas mi to trhá srdce, když vidím, jak si nevědomky ubližují...a hořím nedočkavostí, jak to s nimi dopadne. ()

castor

Za vším hledej Tommyho. Vracíme se o pět let zpátky a poznáváme kriminálníka a informátora, kterého tým okolo Henrika kdysi využíval. Spojení jeho a mnohých postav divákovi leccos osvětlí. Po předlouhém úvodu jsme zpět v současnosti, ve které mimo jiné trpí vztah Sagy s Henrikem, kteří k sobě mají aktuálně zatraceně daleko. Tak se Saga alespoň vrhne do starého případu zmizení Henrikových nejbližších, objeví jejího kouče a bude to zajímavé zjištění. Tak jako v předchozí sérii se mi zdálo, že nám tempo uprostřed zvolnilo, už ale zase jedeme na plné obrátky. ()

Frajer42

Jak už je dobrým zvykem tvůrců, tak hezky zahýbali s mým přesvědčením, že za vším bude stát Frank, protože je to ultra divný psychopat. Nějak jsem ovšem pozapomněl, že současně s hlavním příběhem běží stále v pozadí pátrání po zmizelých dcerách Henrika, které mě osobně zajímá podstatně méně. Nyní všechno působí dojmem, že Frank bude mít co do činění právě s touto vedlejší dějovou linkou a že jeho divně střižená dcera - mistryně převleků, bude tak trošku dcerou někoho jiného. Jinak se jednalo o naprosto stěžejní epizodu, která jednoznačně vyzradila celkový motiv k vraždám a zúžila okruh podezřelých. Už v počátku epizody se mi docela nabízelo, že by to potenciálně mohl být i ten mrzák a svůj hendikep pouze předstírá, ale přišlo mi, že by tvůrci jen okopírovali minulou sérii, takže jsem to vyloučil, protože tiše předpokládám, že vytáhnou z rukávu působivější finále. I když variantu s mrzákem stále nevylučuji. Poslední dvě epizody a stále nemám jasno, to je paráda. Tak to má být. [85 %] ()

pallok

Saga Norénová polícia Malmö. Seriál pokročil do svojho finále, dej sa už ani veľmi nekomplikuje, všetko sa pripravuje na záverečnú klaňačku, ale... prekvápko ešte určite príde a je potrebné doriešiť tri základné okruhy problémov: samotné vyšetrovanie, príbeh Sagy a príbeh Henrika. Osobne ma tie dva osobné oslovili viac ako nosná dejová linka. Zrejme najlepší krimiseriál zo severskej produkcie. Výhrady mám k Sage – 8 rokov v jedných a tých istých kožených nohaviciach a vyťahanom pulóvri, o kabáte ani nehovorím. A i to Porsche už presluhuje! 90% ()

Anderton

Máme tu jednu veľkú retrospektívu, ktorá toho skutočne veľa osvetľuje a podľa mňa vedie aj k odpovedi na otázku, kto stojí za únosom Henrikovej rodiny. Popravde nechápem, prečo nikoho z vyšetrovateľov nenapadlo, že jemu už páchateľ predsa ublížil. Snáď sa v tom nemýlim. No a máme tu zase nejaké zaujímavé nové postavy, pričom vrahom stále môže byť hocikto. Ale takto ďaleko sme s dejom ešte v žiadnej epizóde štvrtej série nepokročili. Intenzívne až na povalu. ()