Mrtvých přibývá a řešení případu se stále nepřibližuje. Na vyšetřovatele je přitom vyvíjen tlak shora, aby co nejdříve předvedli uspokojivé výsledky. Zničený Henrik se propadá stále hlouběji do zoufalství a Saga, které se hluboce dotýká jeho odcizení, pak výrazně pokročí v hledání jeho zmizelých dcer. Henrikova letitá bolest, která vypadala neřešitelně, je pak utišena vytouženým shledáním. Policejní šéfce je brutálně vyhrožováno a pachatel či pachatelé by podle všeho mohli mít v hledáčku také Sagu. (Česká televize)

Frajer42

Spoilery! Tak poprvé za 4 série se musím přiznat, že mě tvůrci hezky chytili na špek.Přitom to bylo celou dobu do očí bijící. Žluťanda na severu, kdo jiný by ta vraždící kurva mohl být? Samozřejmě, že mi také na chvíli bleskla hlavou, když se nabízela jako naprosto zřejmá podezřelá u první vraždy, ale v souvislosti se zbytkem vražd, jsem si ji totálně nedokázal nijak spojit, takže jsem ji ze svého hledáčku zcela zavrhl. Doteď netuším, jakou by mohla mít se vším spojitost a dost se těším na to, co si pro nás tvůrci v závěru přichystali. Vedlejší Henrikova linka lehce ztrácela své kouzlo, když už bylo všechno jasné prakticky od začátku minulého dílu. Už jsme byli svědky pouze dramatického dojezdu, nicméně nutno podotknout, že vynikajícího. V celé případu je ovšem třeba nezapomínat na Jonase (či jak se jmenuje) nynější ambiciózní hlava dánské policie (pravděpodobně taky buzerant), který činí sérii prazvláštních rozhodnutí, zejména v rámci posledních dílů (kontrola a doprovázení Sagy). Všechno nyní jasně ukazuje na rákosnici, ovšem také je pravděpodobné, kdo jí mohl často volat. Takže buď tvůrci chtějí v rámci posledního dílu ukázat vtipnou falešnou stopu, kdy vypluje na povrch, že je Jonas buzerant a volá nějakým dalším análním dobrodruhům, nebo bude mít také v celém případu prsty velmi hluboko. Pravděpodobnější shledávám spíše první možnost, protože ta druhá se mi zdá těžce profláknutá a byla již použita v rámci kinematografie nesčetněkrát a Bron má jednoduše na víc. Na finále celého Bronu se každopádně těším jako buzerant na první kládu v místě na svém těle, které je tou zdravější částí populace běžně pokládáno pouze za jednosměrku. [90 %] ()

Anderton

Emocionálny vrchol celej série a možno aj celého seriálu. Vyriešila sa jedna dlhodobo riešená zápletka a vyzerá to tak, že aj celý problém s vraždami, len to treba ešte doladiť v záverečnej časti, aby sa výsledok priblížil čo najviac dokonalosti. Kto čo s kým upiekol už bude zrejmé asi každému, jedine žeby to tak nebolo a stál za tým ešte niekto ďalší. Ale snáď sa to vyrieši čo najlelegantnejším možným spôsobom. ()

castor

Donašeč Tommy je mrtvý, přičemž jeho policejním kontaktem byl Henrik. Kdo další Tommyho zradil? Saga na chvíli „odběhla“ od vyšetřování, aby dočista změnila svému parťákovi život. A tudíž už ví, kde je Astrid, přeživší z Henrikových zmizelých dcer. A zásahová jednotka na místo dorazí za pět minut dvanáct. Moc jsem mu to přál, letitá bolest se snad alespoň trochu zahojí. Po nemilé události u Lilian doma přebírá vyšetřování Jonas a už je jasné, odkud unikaly podrobnosti k případu. Mladé kapsářky již zároveň ví, komu ukradly na začátku série telefon. ()

Necrotongue

Sedmá epizoda měla skvěle propracovaný děj, v němž došlo na další zajímavé průlomy ve vyšetřování, ale i na silné emoce. Tetelil jsem se štěstím, že se jedná o severskou záležitost, dovedu si, bohužel, představit, jakou citovou ždímačku by tady předvedla americká produkce. Tvůrci to bravurně zvládli- žádný zbytečný patos= plný počet hvězdiček. ()