Superhviezdy magického sveta Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi) kraľujú už od nepamäti pódiám Las Vegas a minimálne rovnako dlho sa im sypú milióny od sponzorov i vďačných divákov, uchvátených ich jedinečnými ilúziami - čo je spolu so všetkým tým bombastickým haló okolo. neoddeliteľne spojeným s týmto biznisom, ako voda na mlyn pre Burtovo neprestajne sa zväčšujúce ego! Nik zatiaľ netuší, teda okrem hŕstky zasvätených, že ich najväčším trikom v súčasnosti je... Balamutenie publika predstieraním ich priateľstva na život a na smrť, pretože v súkromí už dávno nemôžu jeden druhého vystáť! Ich najväčším problémom ale je nekonvenčný pouličný kúzelník Steve Gray (Jim Carrey), ktorého fanúšikovská základňa exponenciálne rastie doslova každým dňom – vďaka mimoriadne extravagantným trikom, vo svetle ktorých aj ich hviezdna šou vyzerá len ako nudné a vekmi otrepané nedeľné matiné. Osud im však predsa len dopraje poslednú šancu vzchopiť sa a znovu nakopnúť vzájomnú, v poslednom čase trestuhodne pokrivkávajúcu spoluprácu... Ibaže to môže vyjsť len za nie práve najreálnejšie vyzerajúceho predpokladu, že si Burt konečne spomenie, čo ho pôvodne doviedlo k mágii – a že z nej obaja opäť nájdu poriadny kus vo svojich srdciach! (TV Markíza)

LadyVader

Carrel byl asshole, Carrey nechutnej, Wilde hot a na Buscemiho byli vsici zli :D. Na sobotní odpoledne se to dá, finále se jim povedlo, to zas jo :) ()

Dinosaurier

I když fakt nesnáším Steva Carella, tady mi nějak nevadil. Navíc celá ta záležitost se Stevem Grayem... prostě klasický a skvělý Jim Carrey. :D U triku s pepřovým sprejem jsem fakt nemohla. A stejně tak závěrečný trik s mizejícím publikem za použítí kratomu a za zvuku "Oh oh oh it's magic...", prostě pecka. A to normálně tenhle žánr fakt nemusím. A ten Copperfield tam! Slabší 4 hvězdy. ()

Firebug

Steve Carell je sympaťák, ale ať se snaží sebevíc, tak jen svým komediálním umem celý snímek neutáhne. Tenhle film je v první řadě o něm. Buscemi se po chvilce odklidí do zákulisí a od božského (fakt toho chlapa žeru) Jima Carreyho se dočkáme pouze o dvě scénky víc, než už bylo v traileru. Což je ohromná škoda, protože právě jeho gagy patří k tomu nejzábavnějšímu. Dramatické scény klasicky nezajímavé a nadbytečné. 3* s odřenýma ušima a jenom zásluhou Jima. ()

Arkanoid

Komediálny súboj mágov starej a novej školy. Pobavia kúzelnícke show, aj masochistické vystúpenia Jima Carreyho, okorenené pár hláškami. Talent Stevea Buscemiho ostal nevyužitý. Jeho rolu by zahral hocikto. Dojem kazí predvídateľný dej a klasická premena nafúkanca na dobráka. ()

slovan1

Hodnocení Kouzelníku mě dlouho odrazovalo, i přesto, že po prvním traileru jsem byl dost natěšený. Když už jsem se tedy odhodlal a na mágy mrknul, tak jsem byl docela překvapen tímto hodnocením. Film vůbec není po*ebaně střeštěnou komedii jak jsme mnohdy zvyklí, ale docela zábavnou jízdou. Buscemi strašný sympaťák, Carrey hodně potěšil ("... a takhle jsem postavil celou chatu." :-D ) . Zato Carell se mi svou filmovou image totálně hnusil... Naštěstí to vyvážila Olivia Wilde. Příjemný soundtrack, triky ze staré školy a oddechová zábava s pár hodně povedenými frky. ()

sedm.1

Nevýrazná, tuctová podívaná, která je díky naprosto neuvěřitelně předvídatelnému vývoji děje až nechtěným způsobem směšná, zároveň jde i o film, který vůbec nedokážu žánrově zařadit, je to takový hybrid komedie, romantiky a dramatu, ovšem ani v jedné z těchto disciplín příliš nefunguje a nevyniká, a navíc třeba právě ke komedii to má dost překvapivě vůbec nejdál, těch zábavných, natož pak vyloženě humorných momentů, je tu totiž vážně minimum, na drama je to pak zas až moc odlehčené, hloupoučké a bez fungujících emocí, a ta romantika tu pak působí celkově jaksi navíc, takže já fakt nevím. Postavy jsou tu pak včetně jejich představitelů též podivné a i dost málo uvěřitelné, kdy tomu jako vždy trapácký a nesympatický Carell samozřejmě vévodí, Buscemi je podivín sám o sobě a bohužel ani Carreyho postavu, která je sice určitě nejzábavnější a nevýraznější, jsem nedokázal skousnout tak, aby mě vyloženě neiritovala, a tak to v tomto ohledu alespoň tedy zachraňovali krásná Olivia Wilde s Alanem Arkinem. Přesto všechno ale nemohu ani tvrdit, že bych se u Kouzelníků i nějak vyloženě nudil, celé to mělo docela spád, hluchých míst se tu vyskytuje minimum, je to zkrátka taková opravdu hodně nenáročná jednohubka, která neurazí, ale za nějakou výraznější pozornost tedy určitě též nestojí. ()

DavidS.

Vezměte nějakou "uměleckou" dvojici - třeba Modern Talking, vypněte a zretušujte jim obličeje a nechte kouzlit :) Celému osazenstvu přibyl do filmografie jeden z jejich nejtrapnějších kousků...Peklo vlasového stylingu... ()

Rudinsky

Perfektný nápad, skvelý výber ksychtov (Carrey vládne), potenciál zaváňajúci zaujímavými možnosťami realizácie (street magic, paródia na Chrisa Angela, kúzelnícky sex, Las Vegas gýč a pod...) sprznený lenivými hercami a neuveriteľne zlou réžiou. Na pľaci bol evidentne vzduch kyslejší ako babkine kvašáky a vzišla z toho táto nemastná neslaná wanna be komédia. ()

klukluka

Brak. Jedna pecka za tu scénu pod závěrečnými titulky. Tenhle humor po celou stopaz a nebylo by co řešit. Takhle jsem se musel věcne divit, jak moc je to blby, a na co všechno je můj dřívější oblíbenec Steve Buscemi ochoten přistoupit. ()

MTHRFCKR odpad!

Po Buscemiho velkolepém Nucky Thomsonovi klesl s touto rolí dost hluboko. Koneckonců ani Carrey se moc nevycajchnoval. Jedním slovem průser. ()

noby

Tři, ale kousek od čtyř hvězd. Nenáročná komedie na jedno použití, která překvapivě umně balí šablonky s vtípky a parodií. Ne že by se silně neinvenční příběh dal přehlédnout, ale nezaujímá přední místo, a humor na něj dává pokaždé rychle zapomenout. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (viac)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)