MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Hombre8

Dva agenti s teplou vodou si hrají na psychology v nudné, ukecané a nechutné patlanině plné psychoušů a lidských zrůd. Nesedlo, podobně jako celá řada podobných ušáckých natočenin bez břinku. Vážně si nikdo nevšiml, že Groff vůbec neumí hrát? Když už policejního psychologa, tak raději poněkolikáté Fitze, než tyhle přitroublé génie z lidu. Posedlost řady lidí americkou tvorbou a následná nesoudnost v hodnocení je zarážející.  Ale když někomu stačí sprostá slova u sexu, popisy bizarních masakrů... Polovina čtvrtého dílu a finito. ()

rime

Opravdu poměrně zajímavý seriál, zejména v detailech. Snaží se nám nastínit, že lidi jsou tak nějak záměrně zabednění, z různých osobních a psychologických důvodů, a proto nemůžou pochopit některé věci. Jako bravo. ()

Feacher

Třetí série se zatím asi nechystá a je to velká škoda! Po dvou sériích jsou stále některé linky nedotažené a seriál má určitě potenciál diváky zabavit i nadále. První série skvělá, druhá už sklouzla hodně do praxe místo pokračování v teorii, takže je to spíš už kriminálka, což mě trochu mrzí... ale i tak stále super! Jednoznačně 5*! ()

pekarekoto

Každý citlivý milovník kamery a hudby musí uznať že už samotný úvod do každého dielu je absolutný skvost. Detailný záber kamery na krásny velký a masívny celohliníkový magnetofon s velkými páskami TDK na hliníkových nosičoch. V záberoch sú ruky, rutinne pripravujúce stroj tesne pred nahrávaním. Všetko je v prítmí. Do celého úvodu znie melancholický klavír s krásnym dozvukom velkého priestoru a krásnou krátkou ozvenou. Z konca sa pridajú dramatické husle. Zatial čo ruky celý čas ovládajú masívne tlačítka a mechaniku prístroja, počas každého úkonu rúk sú do filmu vkladané velmi krátke záblesky záberov na časti mrtvých tiel... Ako vždy si neodpustím napísať že cez velkú uhlopriečku projektoru a poriadne audio je to neodolatelne prítažlivé a pozeratelné hádam aj v nekonečnej slučke... Toto je jeden z úsekov ktoré rád používam ako demonštračné pre návštevy. Seriál Mindhunter netaží len zo surovnosti ako taký seriál Monster - The Jeffrey Dahmer Story. V seriáli Mindhunter je každá postava uplne iná a má mimoriadne prepracovaný charakter aj príbeh. Zároveň Mindhunter nerobí z vraždenia nejaku senzáciu. Prakticky o vraždení ani nie je. Je to kvalitná psychologická dráma s nižším tempom postavená na perfektnej kamere a dialogoch. Ide o vznik behaviorálnej vedy v FBI a nahrávanie rozhovorov s najsurovejšími vrahmi v historií. ()

Wekrot

Mindhunter  je skutočne úžasný seriál, ktorý sa zaoberá témou vyšetrovania sériových vrážd. Odohráva sa v 70. rokoch a sleduje prácu dvoch agentov FBI, ktorí sa snažia pochopiť myslenie sériových vrahov a vytvoriť profil týchto zločincov. Seriál má napínavú atmosféru ako aj svoje vtipnejšie momenty čo prispieva k vytvoreniu silnej emocionálnej reakcie u divákov. Seriál je skvelým príkladom toho, ako môže byť téma vyšetrovania sériových vrážd spracovaná. ()

Habansz

Postavím se proti zdejší drtivé většině a musím bohužel kvalitám druhé série dost oponovat. Všecho, co bylo na první sezóně zajímave a nutilo me dokoukat ji za jeden den tady prostě zmizelo. Měl jsem pocit, že je tempo dost nekonzistentní. Aby tomu tak nebylo, stačilo udělat jednu ze dvou věcí. Za 1. měla mít tato řada méně dílů a nemusela poštět naprosto zbytečne do neuzavřených témat jako třeba vztahy Wendy, Fordovo epizoda s panickou atakou, nebo Tenchovo tragédií v rodině. Nebo za 2. Mohlo být klidně o 1, nebo 2 díly víc a tyto (jinak zbytečné a do celku nic nepřidávající) dějové linky mohli mít alespoň nějaké zakončení. Rozhodně bych spíš uvítal více vyslýchání Mansona, nebo jiných vrahů, než čtyř epizodní románek profesorky s barmankou, stejně tak jsem čekal, že se synovo chování na Tedoví více podepíše. Resp. že se Ted více zamyslí nad tím, jak spolu souvisí jejich vyštřování a právě synovo chování. Takhle musím dat 2/5, protože po perfektně najetý první sezoně to šlo po 4 dílech tý druhý prudce dolů. ()

timmy321

No, po ukončení House of cards příští rok tohle bude asi hlavní tahoun Netflixu. Skvělá věc. Old school atmosféra podobně jako v Zodiacovi, jenže narozdíl od něj a většiny dalších filmů/seriálů se Mindhunter dívá na vraždy a jejich příčiny z úplně odlišného úhlu pohledu. ()

BranuliQ

Seriálová novinka roka! Fincher sa teda pekne vyšvihol. Ako to ten chlapík len robí? Mindhunter stojí prakticky len na dialógoch, pričom akciu by ste tu hľadali márne. Tie sú však tak geniálne napísané, až sa mi pri každom jednom takmer zastavoval dych (ťažko vládnu tie s vrahmi). Zimomriavkový orgazmus doladený naozaj štýlovou hudbou, plus skvelé herecké výkony všetkých, ale skutočne všetkých zúčastnených a pár nezabudnuteľných scén. Čoho sa Fincher dotkne, to sa premení na zlato a byť v koži Netflixu, dal by som mu doslova majland, len aby ho nestratili. Obrovská spokojnosť a jeden z najsilnejších zážitkov roku. 1. SÉRIA: 100% ()

huspenina33

No asi nejsem dost IN, viděl jsem 1,5 dílu a hodně tam žvaněj, nebo spíš stále tam žvaněj a nikam se to moc nehýbe. Nevím jestli dám i zbytek. Celkem zklamání. ()

DavHav

Bomba. Kromě prakticky bezchybného provedení samotného seriálu je zábavné vygooglit si srovnání rozhovorů herců s rozhovory skutečných agentů s vrahem. ()

mdf

Začal jsem koukat v večer a nemohl jsem se odtrhnout do ráná.Tajemně napínavé a bravůrně natočené.Další megapecka od Netflix.Skvelý výslech Daviera. Holden Ford,kterého zajisté práce z vrahy docela změnila, nedává určit,jak se bude vyvíjet druhá serie. ()

Hajajan

Vizuálně precizní, tolik sedmdesátkových bouráků pohromadě jinde neuvidíte.Osobně bych potřeboval větší spád, několikrát jsem bojoval s tím, abych seriál dokoukal do konce. Ačkoliv je seriál plný mrtvol a vrahů, díky absenci napětí, jde spíš o seriál na pohodové nedělní odpoledne k bábovce a kávě. ()

Rathe

Tohle je strašně těžce popsatelný zážitek, protože na jednu stranu se v tom seriálu tolik moc nedělo, ale tu atmosféru, kterou dokázali vytvořit.. ta mě naprosto pohltila. Jonathan Groff a Anna Torv jsou naprosto úžasní. Strašně se mi líbí to ponuré barevné spektrum, které vybrali, aby to lépe ladilo do roku 1979. Krása! ()

matko2351

Taaak pre mna absolutne sklamanie. Cakal som nieco v style filmu sedem, ale to bola asi len moja chyba a moja hlupost. Napriek tomu ze som si oblubil hlavnych hrdinov a padli mi do oka, pribehovo som skoncil po tretej casti a neplanujem pokracovat. Chyba? Mozno sa casom k tomu vratim, ale zatial to vidim len na nieco ine... ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)