Mladý nemecký inžinier menom Karl May pricestuje do Ameriky s cieľom pomôcť v rozvoji a výstavbe americkej železnice. Čoskoro však zistí, že okrem takých ako on, pricestovalo do tejto krajiny aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej, narúša životy pôvodných obyvateľov. Karl dostane za úlohu preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Pri výjazde do prérie na neho Apači zaútočia. Zraneného ho zajme syn náčelníka, Winnetou. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či, do ktorej sa zamiluje. Postupne si získava dôveru a rešpekt domorodcov, ktorí ho nevolajú inak ako „Old Shatterhand“. Old Shatterhand sa s Winnetouom vydávajú na dlhú a náročnú cestu uzmierovania pôvodných obyvateľov a „Bielych“, ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Každé dobrodružstvo prehĺbi puto priateľstva medzi nimi. (STV)

BadAs

ultimatni prekvapeni pro mne !!! nechapu nikoho kdo da min nez tri hvezdy.-) od minuty vtazeny do deje uzil sem si to..prvni dil je tvrdy a ponury s par výbornými hlaskamy.-) prekvapeni na plne čáře . ()

worlik

Bohužel měl Pierre Brice smutnou pravdu, že by se Vinnetou znova točit neměl. Nová verze se nepovedla. Jasně, předělat něco, co generace lidí znají takřka nazpaměť, je strašně těžký, ale stejně...Rozvláčnej děj. Sam Hawkins? Come on ty vole!!! Chabý záporáci. Největší rozdíl mezi klasikou a novinkou? Pierre Brice a Lex Barker. Novej Vinnetou trumfnul starýho jen objemem svalů. Když jsem se díval na klasiku, tak se poprvý objevil náčelník Apačů a sednul jsem si na prdel. Taková ta aura, charisma...přímo to z něj tryskalo. V novince to byl prostě jen jeden z namakanejch indošů. Zní to blbě, ale pan Vinnetou měl pravdu a ještě, že se remaku nedožil. Puklo by mu srdce ()

tonton78

Que hombre, tenhle chcípák že má být nový Toro??? Ále, proč ne, třeba nabere pár kilo až spořádá pár bizoních steaků, inženýrek vydechlej. ()

Gig

Jen doplním komentář k českému dabingu. Myslím si, že čeština sluší Vinnetouovi víc než slovenčtina. Jen mi je líto některých překladových obratů. Zdá se mi, že autorka překladu nečetla předlohu. Jinak by nechala ono mr. May, mr. Bancroft, .... a ne pane Mayi..... ()

Trsto

Nie, nie a ešte raz nie ... herci nula bodov, nesympatickí, strašne hrajúci ... resp. oni vôbec hrali ? Réžia, kamera a dialógy ? pane bože ... Kým klasika sa dá pozerať aj 50 rokov po premiére, tieto tri nové časti zapadajú prachom zabudnutia už teraz... Nech im je préria ľahká .... ()

pafka

Jit do toho a vlastne konkurovat serii ze sedesatych let je troufalost o to vetsi, kdyz se puvodni serie stala naprosto kultovni zalezitosti. Stejne, jako nejaci sileni tvurci se jednou pusti do noveho zfilmovani Svejka. Myslim, ze si to nikdo neumi predstavit. A preci to jde, jak nam ukazali tvurci noveho Vinetoua. Vzali to za jiny konec a hle, stejna latka, stejne postavy a opet si k nim najdete cestu, coz se nedalo moc cekat. Pred tvurci klobouk dolu, jak je to skvele zmaknute. Ani minutu jsem se nenudil. Dej me naprosto skvele natahnul do filmu. A dabing zdaleka neni tak spatny, jak byva zvykem v dnesni dobe. Jen jedine mam proti - je to televizni a to je jedine omezeni, ktere brani udeleni pate hvezdy ode me. ()

calculus

Původní filmovou předlohu každý z nás viděl od dětství asi mnohokrát. Doteď ji mám rád, i když se nese v duchu pohádky, jak bílý a rudý bratr spolu kdysi brázdili divoký západ. Přiznejme, je to nostalgická vzpomínka, která film vynáší o hodně výš. Natočit vše znovu a jinak je tedy trochu sebevražedná mise. Ale štěstí tentokrát přálo odvážným. Neubránil jsem se sice úsměvu, jak na začátku snad až moc přihlouplý Old Shatterhand konečně prozřel. Sice ne moc romanticky, ale co je špatného na divoké sólo pitce a noci u prostitutky:) No co už, konečně je ve hře. A to proti němu stáli dost drsní záporňáci, před kterými by původní sestava lotrů zmizela jak pára nad hrncem. Nečekaný bonus Gojko Mitič si už v dalších dílech sice nezahraje, ale i tak jsem na pokračování zvědavý. ()

papuchalk

Měl jsem opravdu velká očekávání kvuli režisérovi, který se nedávno podepsal pod Ranhojiče. A ten mě opravdu překvapil. Bohužel tady ten Vinnetou se moc nepovedl, i když je na něm překvapivě docela dost věcí, které se dají pochválit. Ve filmu je velká dávka naturalizmu. A to je vpodstatě vysvětlení toho brutálního odklonu od vinetuovek a májovek tak jak je známe a máme rádi. Dětem fakt nepouštět.. Remake se dá natočit různě a tenhle způsob má určitě svoje opodstatnění. Ovšem proč si to asi nepustím znova. 1) Děj je kompletně vykradený z Avatara, Tance s Vlky a stovek dalších filmů, 2) děj je plytký - šel by shrnout do padesáti minut a bylo by to tak akurát, a působí to tak mělce jako jeden díl nějakého slabšího seriálu pro 15ti letou mládež, 3) je to po vizuální stránce celý hodně temný, včetně záběrů krajiny a jakoby bez barev. A opět se ukázala síla hudby z původních filmů. Máte celkem špatnou scénu jak vizuálně tak dějově, pustíte tam naprostou pecku z repráku, a najednou je vám tak nějak zase pěkně u srdce :) Tahle hudba by i z půlnočního přenosu z poslanecké sněmovny udělala nejlepší dobrodružný film roku. Postava Old Shatterhanda, radši bez komentáře... ()

swinevenca

Díl první: Už zase skáču přes pražce. Úvodní film k nové sérii je především dlouhý. A to tak dlouhý, že kdyby byl o polovinu kratší, furt by se z toho čajíčkového příběhu vylouhoval slabý film. Mezi dnešním Olinem a Vinnetouem to v době registrovaného partnerství tepelně jiskří, ale nefunguje, zatímco mezi Bricem a Barkerem v době tuhých honů na buzíky to fungovalo, aniž by to muselo jiskřit. Záporáci nemůžou vypadat stylově ulízaně jako kdysi Senter nebo Rolins, ale musí mít pejzy a rozštěpy od koutku k oku. Hold i Divoký západ musí jít s dobou. Aspoň, že si při castingu vzpomněli na Mitiče, původní hudební témata i lokace. Chtěl jsem to brát jako slabý začátek, ale... ()

carl.oesch

Hodně příjemné překvapení. Old Shatterhand není svalnatý nabušený superman, ale poněkud naivní a dychtivý mladík, kterému sice nechybí odvaha a má onu důstojnost, ale taky mu chybí "vrozené" supermanské schopnosti, které jsou zábavné, ale v zásadě už dneska poněkud nezajímavé. Winnetou vypadá jako indián a je to světe div se divoch, kterého Old Shatterhand musí zcivilizovat stejně jako Winnetou pomalu vychovává jeho. Skvělý je (jako by vypadl z knihy) Sam Hawkens - zde plní (včetně druhého dílu) roli ne přitroublíka (jako je tomu v knihách), ale skutečně zkušeného westmana - spíše tuláka a záchrany v poslední chvíli. Nšoči vypadá jako indánka a přitom je neskonale hezčí, než Versini ve zpracování z šedesátých let. Její poněkud šíře pojatá role je jednou z těch příjemných překvapení, jako když například v posledním zpracování Posledního mohykána nechal scénarista na živu Coru, která je jak v knize, tak ve filmu neskonale sympatičtější, než její ukňouraná sestra. Výprava je dostatečná i když asi poněkud skromější než u nějakého velkofilmu, ale celkově je to nějaké takové příjemněji civilnější a realističtější. Karl May by byl asi rozpolcen, protože W.W.Moehring je mu mnohem podobnější než svalovec Lex, ale v tom by se asi viděl víc. No a pro ty, co tady pořád melou, jak bylo ono "původní" či "pravé" dokonalé, bych rád připomněl, že ke knihám má tento scénář stejně daleko jako měl u filmů z šedesátých let a za nejkomičtější považuji ty hlubokomyslné úvahy, jak bylo šedesátkové provedení autentické a co je tady "chyb". Paradoxně, May ve svých knihách popisoval Divoký západ takový, jaký byl ve čtyřicátých letech, ale přitom ho datuje po občanské válce, kdy už vypadal zcela jinak. No a když jsme u těch zbraní, gatling co použili Ratlerovi muži proti Apačům je realističtější, než tvrzení jak byli všichni v období po občanské válce mimo z opakovací pušky systému Henry. Opakovací sharpsky používala seveřanská kavalerie už třeba u Gettysburgu a ve stejné době, kdy se Winnetou odehrává, decimovali rúzní ti Buffalo Billové stáda bizonů modelem opakovačkou značky winchester. No a na závěr musím konstatovat, že aranžmá původní hudby se mi zamlouvalo víc, než původní verze, byť zdařilá verze. Za mně lepších sedmdesát. ()

brasek

Na tv produkciu obstojné dielo. Ovšem pre bežného diváka to môže byť mierne nudné, pretože snímok je pridlhý. V príbehu nie je veľa balastu, ale rozpitváva sa viac vecí ako je zdravé a potom príbeh postráda dynamiku. Postavy sú neosobné, okrem Old Shatterhanda nie je nikto sympatický... a žiaľ Vinnetou ako ďalšia hlavná postava je viac ako mierne nesympatický. ()

Mydlivoj

A proč by ne. Samozřejmě se to nemůže líbit laždýmu. Ale docela mě to bavilo. Prostě jiný zpracování. Chtělo to odvahu. Legendární Gojko! Zajímavě podaný Old Šetrlend. Vinnetou mi byl u počátku fakt nesympatickej. Ale dobrý,má to něco do sebe. Někomu se to prostě líbit bide a někomu ne. ()

0kozel

Uvítal jsem, že je to natočeno mnohem reálněji, bez pohádkovosti, šablonovitosti a romantičnosti oproti původní sérii. Líbila se mi taková nějaká surovost snímku nebo jak to říct. Uvítal jsem, že si tam zahrál hrdina starých německých indiánských filmů - Gojko Mitič. ()