Winnetou

• Česko Vinnetou (viac)

Mladý nemecký inžinier menom Karl May, pricestuje do Ameriky, s cieľom pomôcť neskrotenému americkému západu v rozvoji a výstavbe. Do krajiny sa okamžite zamiluje a chce byť pre ňu užitočný. Čoskoro zistí, že okrem takých ako on, pricestovalo do tejto krajiny aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej, narúša životy pôvodných obyvateľov, ktorí v nej žijú. Karlovou prácou je preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Na svojom prvom výjazde do prérie sa zraní a je zajatý synom náčelníka Apačov, Winnetouom. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či a dvaja mladí ľudia sa do seba zamilujú. Karl sa vydá na dlhú a náročnú cestu uzmierovania Apačov a „Bielych", ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Pre Karlovu lojalitu a oddanosť mu Apačovia udelia čestný titul „Old Shatterhand" a mladý náčelník Apačov mu prisľúbi, že jeho trvalým úsilím bude udržiavať mier medzi Indiánmi a Bielymi. Každý vydobytý mier a každé dobrodružstvo prehĺbi puto priateľstva medzi Old Shatterhandom a Winnetouom. (STV)

Recenzie používateľa Blondybaby k tomuto seriálu (3)

Nový svet (2016) (E01)

Neočekávala jsem mnoho, takže první film mě překvapivě (tolik) nezklamal. Zprvu se mi líbil Olda coby pravý Greenhorn. Ovšem greenhorn přes čtyřicet co greenhornem zůstává... Vinnetou je sice krásný borec, ale bohužel herec moc neumí hrát, čímž je zabita šance na jakoukoliv hloubku postavy. No, ona tam teda stejně dle scénáře moc nebyla. Navíc oba filmem proplouvají nikoliv jako hrdinové, nebo aspoň šikovní a zdatní bojovníci, ale jako dva loulové, kteří se konce filmu dožijí jen šťastnou náhodou. Pokud se sérii z 60.let daly vytknout odchylky od knihy, mnohdy i dost velké, v tomto případě jdou ještě dál. S knihou Karla Maye to má společné leda jména hlavních postav. Vzhledem k tomu, že film využívá popularity předlohy a její "slávy", považuji to já osobně za krajně nešťastné... Co bylo jakože dobrý - "syrový" divoký západ a, odhlédneme-li od scénáře a hereckého projevu, vizuálně věrohodní představitelé hlavních rolí. ()

Tajomstvo strieborného jazera (2016) (E02) odpad!

Bohužel, tento film mi místy připomínal spíše Mannitouovu botu. Ta byla ovšem jako parodie na Mayovky zamýšlena... ()

Posledný boj (2016) (E03)

Jedna hvězdička za "Sama" a jeho Bell a za to, že "Vinnetou" byl místy opravdu sexy :) Kdyby se tento western, kolísající mezi komedií a patosem nejmenoval Vinnetou, přidala bych ještě jednu hvězdu. Ale jelikož to má s Mayem společné jen jména hlavních postav, tak si jí nezaslouží. ()