Winnetou

• Česko Vinnetou (viac)

Mladý nemecký inžinier menom Karl May, pricestuje do Ameriky, s cieľom pomôcť neskrotenému americkému západu v rozvoji a výstavbe. Do krajiny sa okamžite zamiluje a chce byť pre ňu užitočný. Čoskoro zistí, že okrem takých ako on, pricestovalo do tejto krajiny aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej, narúša životy pôvodných obyvateľov, ktorí v nej žijú. Karlovou prácou je preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Na svojom prvom výjazde do prérie sa zraní a je zajatý synom náčelníka Apačov, Winnetouom. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či a dvaja mladí ľudia sa do seba zamilujú. Karl sa vydá na dlhú a náročnú cestu uzmierovania Apačov a „Bielych", ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Pre Karlovu lojalitu a oddanosť mu Apačovia udelia čestný titul „Old Shatterhand" a mladý náčelník Apačov mu prisľúbi, že jeho trvalým úsilím bude udržiavať mier medzi Indiánmi a Bielymi. Každý vydobytý mier a každé dobrodružstvo prehĺbi puto priateľstva medzi Old Shatterhandom a Winnetouom. (STV)

Recenzie používateľa vladous k tomuto seriálu (2)

Nový svet (2016) (E01)

Buďme shovívaví a stále to nepasujte na první sérii z 60. let. To naši kritiku ovlivňuje sentiment a nekritický patos.Já jsem byl opravdu velmi příjemně překvapen a navíc, pokud jde o ztvárnění vlastního žánru, má k realitě určitě daleko blíže nyní uváděná verze. My jsme si, bohužel, z Reinlovy série vytvořili nedotknutelný kult, ale nutno si přiznat, že tento kultík vzniknul přes nepopíratelnou kvalitu tohoto díla (hovořím pouze o základních 4 titulech, které prošly našimi kiny a televizí před revolucí, ostatní víceméně slátaniny, které měly navázat na původní úspěch základních snímků, k čemuž ani zdaleka nedošlo, ponechávám stranou) i tím, že byla zcela omezená konkurence podobných žánrů, že film měl fantastickou hudbu a hlavně neskutečnej českej dabing (no dovede si představit původní mayovky bez Fišera a Ráže?). A to jsme všechno teď museli dát stranou. První díl této novodobé snahy o návrat nerozlučných bratrů opravdu špatný nebyl, mělo to spád, přesvědčivost, napětí i, jak jinak, dobrý konec. Pro mě 75%. ()

Posledný boj (2016) (E03)

Na rozdíl od slabého prostředního dílu, finiš vše zachraňuje. Strhující, napínavé, nový přesvědčivý pohled na indiánskou klasiku. ()