Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

lucky.loo

Vynikající zpracování o několika desítek let trvajících sporech mezi velkými rodinami, který se nesmazatelně zapsal do americké historie. Vynikající herecké výkony a to nejen Kevina Costnera. ()

RobbieM@N

Výborně zfilmovaný svár dvou velkých amerických rodin, který rozhodně nešetří krví. Jako první musí zaujmout snaha o co největší věrohodnost (přece jenom je to od History Channel), zde patří velké uznání ohledně dialogů, které zní velice autenticky, ještě k tomu je nutno připočítat nepřeberné množství dobrých herců, hlavně Kevin Costner a Bill Paxton si ty role doslova užívají. Asi vůbec nejzajímavější je vidět díky jaké "prkotině" jsou všechny ty krveprolití zažehnuty, přeci jenom začátek je optimistický, ale stačí menší nevraživost dvou mužů a relativně menší spor přeroste do obřích rozměrů, fascinující. Možná ne tak dobré jako Vikings, ale History Chanel opět mocně boduje u mne. ()

zubrik66

Kevin opäť vo výbornej forme. Príbeh drží diváka v napätí až do konca. Aj napriek neustálej sračkoidnej kresťanskej demagógii, porekadlo miluj blížneho svojho isto nevzniklo na pomedzí kentuky a západná virginia. Stačí nevhodný typ a už tu máme vojnu rodín... ()

MirkaP

Neuvěřitelné především tím, že se to opravdu stalo. Jinak bych scénáristu považovala za cvoka. Naprosto nesmyslné šílenství, u kterého je hodně brzo jedno, kdo a jak si začal. A jako katalyzátor utržený ze řetězu funguje strýček Jim věrohodně ztvárněný Tomem Berengerem. Ale hlavně zastydlá puberta dvou hlavních postav reprezentovaná "zásadovostí", "pravdou" a "spravedlností". Tolik k historii, do které mě tato minisérie věrohodně přenesla. ()

Mamlas

Je řeka. Na jednom břehu žije rodina bezmozků vedená hlavním bezmozkem. Na druhém břehu žije jiná rodina bezmozků vedená jiným hlavním bezmozkem. Rodiny se nenávidí a v průběhu skoro 5 hodin tohoto seriálu se vzájemně průběžně bijou, napadají a zabíjejí. Z pohledu evoluce je to jistě prospěšná činnost, která snižuje počet bezmozků v celé oblasti a zvyšuje tam průměrné IQ. Ani jedna rodina není "hodná", tedy není komu fandit, není se s kým ztotožnit. Oba šéfové jsou jen primitivní polena, jejich poskoci rovněž. Z pohledu diváka tak lze nezúčastněně sledovat zdlouhavé, velmi monotónní a poměrně nezáživné westernové drama se spoustou protivných postav. Natočeno je to dobře, herci se snaží a známé tváře tomu dávají trochu punc kvality. Takže se to dá označit za dobrý film, ale stačil by bohatě jeden hutnější celovečerák, který by mohl být i za 4 hvězdy. (35%) ()

VanillaIce

Napínavé, silné a syrové... Podle mě asi nejlepší westernový počin za posledních 10 let!! Necelých 5 hodin jsem slupnul v kuse jako malinu a ani vteřinu se nenudil. A pan Costner? Klidně ať hraje ještě 20 let- ale vždy ať má fousy, klobouk a yellowboye v rukou. ()

voloda1987

Tak... history channel nám predhodil maximálnu westernovú nálož. A tá nám priamo do ksichtu odpálila drsnú atmošku pohraničia Kentucky a West Virginie konca 19. storočia. Škoda, že len trilógia... svinská škoda. ()

Luckyboy

Špinavý a chvílemi i dosti temný western. Žádné spaghetti drama, anebo hollywoodský velkofilm. Syrovost drsného života v polodivočině, kdy jediné, co mělo smysl a ovlivňovalo Váš život, byl rodinný klan. Bez širší rodiny nešlo často přežít, ale taky se kvůli tomu umíralo. Nevím, jak to bylo doopravdy, ale připadá mi, že ve filmu se straní Ansovi (Kevin Kostner). I když jde o věc History Channel, čili člověk by se neměl divit, na dokonalosti minisérie ubírá její dlouhá stopáž. Některá schémata se prostě ve více než 4 hodinách opakují a člověk si říká, ať už na to konečně vlítnou a vyřeší to pár kulkama, aby byl pokoj. Jako freska doby výborné (i když těžko říct, já jsem v té době nežil, tak nevím, jak je to věrné). ()

VanBradley89

1. DÍL : Hodně navnadil. Je to špinavý a drsný. Různé rozepře, které se stupňují a zákonitě musí přejít k něčemu mnohem většímu. Zářný příklad toho kam až může zajít snaha bránit čest rodiny. Zatím se mi jeví sympatičtější Hatfieldovi, takže jim budu fandit. Costner je větší sympaťák, než neustále o bohu žvanící Paxton. Úžasný herecký výkony. Kdo mě překvapil je Berenger, je tady sice za sráče, ale hraje skvěle. Dokonce nemám problém ani s tou romantickou linkou. Jediný co mi trochu vadí, je obrovské množství postav. Někdy jsem se dost ztrácel, ale očekávaní ke druhému dílu jsou vysoká, zvlášť po finále prvního. 2. DÍL : Řádně se nám přiostřilo. Oproti předchozí části, je tu mnohem více mrtvých. První zabitý mě docela překvapil. Romantická linka dostalo méně prostoru. Johnse byl v prvním díle sympaťák, teď na mě působil spíše jako idiot. Přibyli nám lovci odměn, vedený skvělým Howardem. A vše směřuje k další občanské válce. No nemůžu se dočkat finále. 3. DÍL: Udržuje kvalitu nasazenou předchozími. Bylo troufalé očekávat nějakou velkou, rozhodující bitvu. Tenhle příběh napsal sám život a proto skončil tak jak skončil. A musím říct, že výtečně. Byl to zbytečný spor. Po jehož skončení nezůstala ani jedna strana ušetřena. Každý si něco protrpěl a každý hodně ztratil. A nevim co psát dál. Jen, že mám za sebou skvělou minisérii, která neměla luchého místa, na mě začátku chytla a na konci vyplivla zdeptaného. PS: Nejvtipnější a snad i jediný moment, který mě rozesmál byl na sračku bojující Paxton. ()

swinevenca

Mělo to slušnej předpoklad, v prvních dvou dílech mě vadily jen nesmyslný obraty v činech a chování Hatfieldovic záletníka. Ale když třetí díl začal pro mě nepochopitelně podělanou únosovou akcí, začal jsem se strachovat a byť se tvůrci museli na konci držet skutečnejch událostí, tak to nemuselo bejt tak dlouhý a patetický, Paxton se moh z tý svý placatky taky napít jen jednou a ne každejch pět minut. I když si s tim všichni na place dali záležet, ten děj mě nakonec hodně zklamal. ()

Blazis34

Legendární spor mezi dvěma rodinami přinesl řadu krveprolití, akce i vedlejší zápletky. Bylo se na co dívat, ale vše mi přišlo až moc natáhlé. Kdyby z toho tvůrci udělali jeden celovečerní film mající okolo dvou a půl hodin, podle mě by to bylo lepší. Co ale na tomto seriálu nejvíce oceňuji je taková ta nepředvítalenost a to, že né vždy vše bylo tak, jak to v drtivé většině filmu bývá. Zkusím vysvětlil na příkladu, připravuje se poprava a vy si říkáte, ten nemůže umřít, stejně ho zachrání a...šup a ejhle. Nebo si v duchu říkáte, ten se z toho dostane nebo tohle přežije... A ono to tak často nebylo. A právě takovéto detaily dopadaly i negativně a né podle očekání. To se mi na seriálu líbilo, že šel svoji cestou originality. Chválím i dobové kostýmy a prostředí. Přemýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale nakonec zůstanu u lepších třech, protože jsem chtěl více akce a napětí. Něco co by mě ještě více přilepilo k obrazovce a přivedlo k těšení na další díl. Toho jsem se bohužel úplně nedočkal, i tak slušných 70%. ()

shaacul

Pár připomínek. Spíše než seriál je to minisérie. Nejedná se o Western, možná už proto že se neodehrává na západě USA ale na východě. A je to podle skutečných událostí. Tihle lidé opravdu žili, milovali se, nenáviděli i zabíjeli. Když se řekne "like Hatfields & McCoys" tak každé malé dítě pod hvězdami a pruhy ví co se tím myslí. Povedený návrat Cosnera, do pěti tomu ještě něco chybí takže za ****. ()

Neronius

U týhle mini série jsem nevěděl jaký rodině mám fandit, ale nakonec jsem to vzdal a jen žasnul, jakým směrem to jde a popravdě mě snad nic na tomhle nesralo... všechny postavy byly skvělé a hodně dobře vybrané, děj který je podle skutečných událostech byl atmosféricky a "věrohodně" vylíčen, takže bez váhání se tahle mini série stává jednou z mála nejlepších westernovek co jsem viděl. ()

matolos1

Nehľadiac na prvú epizódu, ktorá vyzerala ako Rómeo a Júlia v kombinácii s nejakým zmätkujúcim začiatkom, tak musím dať plnú paľbu. Počas 2. Epizódy to nabralo také grády, že ste nevedeli od toho odtrhnúť oči. Výborne vykreslená každá postava, hádka v pojímaní zabijem vám jedného tak mi vám to musíme vrátiť začala dávať aj zmysel, perfektné herecké výkony, dokonalé zábery s kamerou, úžasná dobová stránka v súlade s lokáciami, a dojímavo pohodová hudba. Celkový dej mi po dopozeraní prvej epizódy prišiel zmätočný, postupom času sa to vykreslenie medzi dvoma stranami ukázalo ako jasné. Niektoré scénky v poslednej epizóde ( hlavne na začiatku s tým vypáleným domu) mi ešte budú dlho ležať v hlave. Western, ktorý je po každej stránke dokonalý.Plus to množstvo pľuvancov a vystrelených nábojov tomu dodávajú tu starú dobrú klasiku. ()

Scaevola

Nejdříve jsem dlouze uvažoval, proč si tvůrci neušetřili desítky mrtvých a nezkrátili stopáž na jediný dvouhodinový film, ale postupem času - se všemi odbočkami, které nezadržitelně spěly k jedinému cíli - jsem dospěl k závěru, že všechno mělo své místo. Výtečně podaný surový western se kříží s neotřelým pohledem na část americké historie. Smekám především před skvěle zahranými postavami, v nichž se ani při jejich nadobyčejném počtu neztrácíte... Otazníkem zůstává, jestli se K. Costner už konečně chytí napořád či bude dalších deset let čekat na další western. ()

japekli

Poutavě natočený, žádná přehnaná bombastika a supermanství, možná téměř podobný reálu, chvílema jsem se dokonce bál, že na mě někdo flusne přímo z TV a hodnověrnej výkon Kevina a Billa. Film, neoplývající nějak bohatým dialogem, popisuje pravdivej příběh a poměry, kterých se v Americe mohla stát spousta. Jinak se taky nemůžu ubránit dojmu, že starej McCoy byl normální náboženskej fundamentalista a bylo logický kam to povede. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (viac)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (viac)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (viac)