Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

ervina

Většinou když má něco vysoké hodnocení,tak mě se to moc nelíbí.takže jsem měla skoro strach na to jít a dát sem případně menší hodnocení.naštěstí jsem navýsost spokojená.musí se vidět v kině.a doufám, že to bude Oskar za hlavní roli. ()

PAVLIS

Po závěrečném strhujícím koncertu Live Aid (cca 15min. a 4 skladby) mi bylo líto, že jsem Queen nikdy nemohl vidět naživo. Stačí se ale podívat na jeho záznam na Youtube a hned je jasné, jak moc tvůrci hrají na city, přehání, vymýšlí si a krátí. A tak je to i se zbytkem filmu. Viz. sekce zajímavosti. Jednoduše jedná se o slušný hudební film, ale špatný životopisný. Tohle si Mercury (ne, není to o Queen) nezasloužil. ()

Tominni

Film o legendě rockové hudby, který sám má potenciál stát se legendou......s ohledem na to, jak filmařsky atraktivní téma se jedná, si říkám, proč až tak pozdě, ale lepší pozdě, než vůbec. Film skvěle propojuje všechny emoce, které k Freddymu M. tak patřily, od začátku Vás nakopne na vlnu emocí a udržíte se na ní až do konce, což v tomto případě znamená až do konce titulků. Zdařile mapuje vznik skupiny, vznik největších hitů, osobní záležitosti Freddyho až po famózní koncert ve Wembley. Když se k tomu připočte neskutečný výkon Ramiho Maleka, tak je postaráno o vskutku nevšední zážitek. ()

tavvva

Tohle kluci fakt posrali. Film plýtval časem na kravinách a z podstatného zbyl rychloprůtok. Měl jsem pocit, jakoby podle filmu Freddie za život ničeho nedosáhl. ()

nula87

Nelze jinak. Možná vůči realitě trochu učesaný a uhlazený, nicméně tak fantasticky natočený film, plný emocí, plný energie jsem dlouho neviděl. Vlastně jediné mínus toho celého je, že si s plnou vahou uvědomíte, že Queeny už nikdy naživo neuvidíte, a že vás neskutečně štve. 95% ()

Jeyninka

Emocionálně nadupaný zážitek. Muž, jenž měl kolem sebe tisíce lidí a přitom byl tak sám.. Díky, velké díky vyšší moci, že jsem to stihla v kině. Jak dlouho se to hraje? Dlouho, že a sál byl plný! Nedivím se. Freddiemu se klaním, Ramimu ještě víc. Měla jsem pocit, že to celé hraje sám King of Queen. Věřila jsem mu každé slovo, každý pohyb či pohled. Neuvěřitelný výkon. A to, že jsem měla chuť vyskočit z křesla a začít tančit ani nemluvím. Fakt nářez. Už teď se těším, až to uvidím znovu. ()

janahorova

Přiznám se, že jako správný hudební barbar jsem o této skupině nevěděla nic. Znala jsem pár hitů a to je tak vše. Přesto jsem film milovala a prožívala každou vteřinu. Neskutečně sugestivní kamera a herecký výkon, při scéně vstupu na pódium se mi zatajil dech. Opravdu skvělý film a i když si pátou hvězdu zatím nechávám rozležet v hlavě, možná ji nakonec dám :). ()

boombang

Jako hudební film výborné, jako drama nic moc, jako biografie fiasko. Oproti skutečnosti velmi krotké - a protože tím pádem zjevně hrozila nuda, muselo se mnohé měnit nebo přidat... není divu, že to pak Singera už nebavilo, když mu do toho May s Taylorem pořád kecali. Plusy: všechny hudební části a představitelé Maye a Deacona. Mínusy: vynechaná a zpřeházená fakta (např. vznik We will rock you), chybějící Bowie s Under pressure, vymyšlené konflikty a speciálně Malek. Když např. ve Walk the line přijde na scénu Phoenix, vidím Johnnyho Cashe... když zde vyleze Malek, vidím jen Maleka, nikoliv Mercuryho. Navíc Freddie byl chlap jak hora, žádný skrček s umělým předkusem. Poté, co byl tento film na pár týdnů třetím (!!!) nejlepším filmem na čsfd, jsem se vsadil s kamarádkou, že do Vánoc 2019 spadne pod první dvacítku. Nyní si myslím, že z top20 vypadne už do prázdnin. Nezaslouží si být ani v první padesátce. ()

PlayEasy

Znáte ten pocit, když jdete z kina s tím strašně příjemným pocitem, že jednou budete svým dětem nebo vnoučatům vyprávět (a chvástat se), že jste viděli BH Rhapsody v kině, když se budou na obrazovce poprvé dívat (a obdivovat) tento film.... Víme, že patříme mezi "odpadlíky", kteří se jako nefanoušci Queenu zdráhali odholat k návštěvě kina. Nakonec nás pozitivní recenze přeci jen nalákaly a nakonec už jsme i po třech měsících od premiéry seděli v z 3/4 plném sále rovnou se zaobleným plátnem a v ATMOSu (trojrozměrný zvuk). A všechny naše názory na tuto kapelu změnil, Malek hraje na Oscara a to, co Queeni předvedli během 20ti minut na pódiu londýnského Wembley, tak oživit tak krátké vystoupení a zapojit i diváky (ÉÉÉOO). A i s problémy ohledně režiséra to bylo zvládnuto dokonale..... Jsme rádi, že jsme viděli další (na beton) oscarový film a pecku roku..... Zrovna posloucháme písničky od Queenu (už doma), ale to, jak nám v kině při písních Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, We Are The Champions, Don't Stop Me Now, Radio Ga Ga a další v naších tělech i duších dunělo, to je neopakovatelné!..... Kdož neviděl v kině, jako by neviděl nikdy... Oscarový favorit (nejen R. Malek)! 80% ()

george82

Cože? Přes 90% v hodnocení? Za co? Za historické nepřesnosti, za přikrášlování děje? Jako Rami Malek byl excelentní asi tak, jak jsou excelentní písničky Queenů. A to jediné je ve filmu vidět a to je málo. ()

ESW

Moc hezky udělané leporelo ze života jedné kapely. Ale pořád leporelo. Nic novýho. Možná podhodnocuji, ale jen proto, ze vy nadhodnocujete. ()

matobystro

Po hudobnej snímke A star is born a skutočnom príbehu First man je toto kombinácia oboch. Zimomriavky, herci, príbeh a tá hudba a tie hity... Po tomto filme si už nemôžete pustiť nič. Jedine ak tak božský hlas Freddieho z platne. ()

stainboy

Až příliš idealizovaný životopis, který si i některá životní fakta značně ohýbá a přizpůsobuje, aby to lépe zapadalo do příběhu. To by samo o sobě až tak nevadilo, ale nemůžu si pomoct – z celého filmu je až příliš cítit, jak moc Brian May a Roger Taylor tlačili na filmaře, aby výsledné vyprávění nezkřivilo nikomu z Queenů byť jediný vlásek. Nicméně po řemeslné stránce není co vytknout a při závěrečných scénách z Wembley vstávají chlupy na těle. Za mě tři hvězdičky plus jedna za rekonstrukci vystoupení na Live Aid. Spíš než dokument či životopis čekejte feel-good movie a nebudete zklamáni. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

07.06.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)