Z dielne Walt Disney Animation Studios a režiséra (víťaza Emmy) Richa Moorea prichádza nadupaná akčná adventúra Ralph Rozbi-to.  Ralph je už unavený každodenným rozbíjaním a ničením a jeho rola zlého muža ho frustruje čím ďalej tým viac. Desaťročia žije Ralph v tieni všetkými milovaného Oprav-to Félixa, toho dobrého chlapíka, hviezdy hry, ktorý vždy zachráni deň. Ralph vezme osud do svojich masívnych rúk, opustí vychodené cestičky a pustí sa do nového dobrodružstva, ktoré rozohrá úplne nový hru.
Film na motívy jednej z veleúspešných arkádových hier Vás zavedie do zákulisia hráčskych postavičiek a netradičných osudov. (Saturn)

VooDoom

Opravdu originální kousek, který bych čekal od Pixaru. . . . V průběhu filmu jsem se nenudil a dokonce bych si dovolil napsat, že jsem se slušně bavil. Jedna myšlenka navíc: raději se podívám znovu na Ralpha, než na Shreka a jiné.. . . . Zasloužené 4 hvězdy. . . ()

Jigsaw88

Konečně super animák z prostředí arcade automatů :-) Jediné co mě opravdu nesedlo byl dabing padesátileté Žilkové, která mluví malou holčičku,.to mi opravdu trhalo uši. ()

Hollohlaway

O třídu, co říkám, o dvě třídy to povyšuje záplava nostalgických postaviček z hernícho pravěku (ach Zangeefe! ) kterou nadšeně uvítá ten, kdo zná. Kdo nezná, uvidí neurážející animák na originální téma, ne ovšem originální zápletku. Záporák nechce být záporák, chce se kamarádit, a až smích malé holčičky mu pomůže aby ho všichni brali...jéééé...jůůůů..ehm. Začátek výborný, pak to bohužel brzdí, a trochu moc se to přesune do Sugar Landu, ale je tam dost zábavně podaných bořičů klišé, parťačka hlavního hrdiny je roztomile diblíkovská, a nakonec to dobře dopadne. ()

DeathTheKid

Animaci nebudu rozepisovat, protože už bývá zvykem, že je u animáků podobných producentů prostě špica. Ralfova přednost je děj o přátelství a nalezení podstaty bytí. Skvělá výprava, prokládaná skvělými vtipy, parádní soundtrack, retro atmosféra a u animáků poslední doby, je to klasicky dobrý scénář, který má mnohdy větší mravní a kdovíjaké hodnoty než ostatní filmy z produkce USA. Dabing je jen třešničkou na dortu, tedy ten americký - vychlastaný hlas Venellope je senzační! Jednoznačně nejlepší animák roku 2012. Na konci skoro jedno oko nezůstalo suché, jak řekl i sám Ralf. ()

standsiller

Nápaditý a špecifický animovaný film s perfektnou atmosférou , prehľadným a dobre postaveným dejom. Nedá sa nevšimnúť, že má nejaké predchádzajúce vplyvy, ale tu je to v rámci veľmi rafinovanej schválnosti. Vtipné a priateľské pre všetky vekové kategórie. ()

P1tr

Moderní, téměř fotorealistické počítačové hry zná a hraje v nějaké míře téměř každý. Kdo si ale dnes ještě vzpomene na staré osmibitové klasiky? Starší pařani a tvůrci filmu Raubíř Ralph. Ten velice hravým způsobem spojuje vlastnosti animovaného snímku pro nejmenší s prvky určenými starším divákům. Základní příběhová premisa a její vývoj volí klasickou infantilnější stopu, která je ovšem protkána momenty, které plně docení jen věkově pokročilejší obecenstvo. Řeč je především o trefných a mnohdy nenápadných odkazech na staré automatové hry. Proto se na scéně objeví několik legendárních herních postaviček v jejich původní podobě, či jiné postavy a automatovky jasně dávající najevo inspiraci skutečnými značkami. Je zajímavé sledovat herní zásady archaických, graficky zastaralých her tvořící základní kámen snímku vyzobrazeného v moderním grafickém kabátku připomínajícím vizuální možnosti současných titulů. Raubíř Ralph je zdatným animovaným filmem, který udělá radost především hráčům počítačových her, ale nejen jim, nabízí toho spoustu i pro ostatní. Je jen škoda, že se tvůrcům nepodařilo udržet vysokou laťku postavenou skvělým úvodem snímku. Bavit se budete nadále i tak, ale rozmanitost úvodních minut zůstává nedostižná. Zdatně se jim ovšem blíží naopak minuty závěrečné v podobě titulků. ()

Ironfood

Mno, téma videoher by se jistě dalo zpracovat mnohem originálnějším způsobem. Základní nápad je sice celkem fajn, ale v konečném výsledku je tenhle snímek takový klasický, hodně klišovitý animáč. Nicméně většinu času jsem se nenudil a nebýt mně osobně nesympatického cukrovinkového prostředí, dal bych možná i čtyři hvězdy. A doufám, že někdo časem natočí volné pokračování, tentokrát o Tapperovi... ()

Luksa

Těch pět hvězd co dávám není úplně čistých kvůli několika slabším pasážím, ale jinak parádní animák. Body hlavně za solidně vymyšlené světy, s vlastními pravidly a solidně budovanou zápletku, v tomto mi Ralf jako celek přišel hodně pixarovský. Je vidět že tvůrci si s tímto hodně vyhráli, a tak mě film nepotěšil jen audiovizualitou (která je samozřejmě boží), ale i tím, co se uvnitř těch videomašin dělo. Taky jsem čekal víc odkazů na staré známé videoherní postavičky, na druhou stranu jsem rád, že to nestojí jen na vršení různých odkazů a narážek. Těším se až Raubíře uvídím i v originálním znění, občas mě docela iritoval pražácký slang :) 90% ()

tempus

Po skončení jsem si řekl:„Jo, bylo to fajn.“. Děj není nejoriginálnější, hlavně je to znát na začátku a ke konci (ale co jiného by měl dělat Ralf v rodinném filmu, že). Film především staví na ztvárnění příběhu, který se odehrává ve 3 hrách z automatů (domovská s Felixem, Hero duty a Cukr káry) přičemž se tam mihnou i další postavičky z jiných her. Tento rok si Dysneya a Pixar prohodily náměty ke svým pracem, protože jsem zapomněl na Rebelku a v momentě koupení lístku jsem si myslel, že to vytvořil Pixar (především tím námětem). Toto dílko je silný v chování hl. záporáka (hrdiny), jež se chová jako opravdový záporák i v situacích, kdy jsem si myslel, že se zachová jako dobrák (v tomto smyslu mě jedna scéna hodně překvapila) A ve vyvolání pocitu v závěru, který mi chybí (promiň Whedone) u Avengers. Srovnání je namístě, protože jsem si mohl v závěru snadno představil, místo raubíře Ralfa, Iron-mana. A k tomu jsem si vybavil i Hulka, a to když je Ralf osloven jménem, jaké bych použil pro český překlad-ekvivalent slova hulk. K tomu všemu jsem si oživil pocit z posledního Matrixu (návštěva Hero duty) a dabing na špičkové úrovni, ve kterém zazní pár krutopřísných hlášek Suma sumárum jasných 5* celkem bez přemýšlení. ()

Fisek

Ralph je perfektní postava, kterou si hned zamilujete. Vzato malá holčina Vanellope byla ze začátku docela protivná, což se naštěstí během několika minut otočilo v opak. Bohužel první polovina nebyla nijak zajímavá, avšak stále skvěle povedená, zatímco druhá polovina dostala ty správné grády a výborné zakončení. Spousta legrace doprovázena kvalitním soundtrackem. ()

KR4T4S

Velmi vtipné, propracované, chytré, napínavé. Jane Lynch hláškuje (mj. Doomsday and Armageddon just had a baby, and it is ugly!) Animák roku. (Vtip o člověku s brýlema je ale z Batmana, ne?) 90% ()

skinnee

Pre mňa na mnohých miestach hluché kedy som sa prichytil že pozerám radšej na strop len nech to pretpím a začne sa niečo diať. Nápad o vykreslení sveta v automatoch a jeho obyvateľov po chvíli stratí šťavu. Výnimku tvoria len malí obyvatelia penthousu a ich typický sekavý pohyb. Tých som si užíval. Celkovo slabé 3*. ()

ZkuKol

Příjemné, nápadité a vizuálně nabombené - absolutně nechápu proč dostala sošku Rebelka když tohle "from zero to hero" dobrodružství baví na 100% a ještě dokáže být aktuální a vtipné (odkazy/pocty samozřejmostí)... 80% ()

mikulíšek

Film se snaží navodit iluzi, že se jedná o poctu retro videohrám a počítačovým hrám vůbec. Místo sofistikovaného příběhu z videoherních světů se jedná o běžný dětský animák z lízátkové země, kde se čas od času objeví něco/někdo ze světa her. Cítil jsem se nepříjemně oklamán, obzvláště, když celý film působí dost "holčičím" dojmem. Hrdinové se chovají ztřeštěně, takže děj občas nedává smysl, cukrové království působí monotonně, ale dětem se film bude patrně líbit. Lehkým překvapením byl emotivní a částečně překvapivý závěr, i když mám pocit, že jeho kvalita těží z bídy celého filmu. český dabing je fajn a hlavní hrdinka roztomile hláškuje. Pro děti super, na dospělého diváka je film příliš infantilní a lákadlo retro her je vyslovený podvod. ()

LadyVader

Až na tu superextrémně otravnou Vanellope to bylo docela fajn. Ralphovi jsem fandila, roztomilej záporák :). Nejlepší byla stejně Sergeant Calhoun, sexy badass v tom armoru :D "Doomsday and Armageddon just had a baby and it... is... ugly!" Nejsem vyloženě pařan, ale strávila jsem hodně, hodně hodin na vietnamské kopii nintenda jako děcko, takže vzpomínky zapracovaly taky :). ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky