Z dielne Walt Disney Animation Studios a režiséra (víťaza Emmy) Richa Moorea prichádza nadupaná akčná adventúra Ralph Rozbi-to.  Ralph je už unavený každodenným rozbíjaním a ničením a jeho rola zlého muža ho frustruje čím ďalej tým viac. Desaťročia žije Ralph v tieni všetkými milovaného Oprav-to Félixa, toho dobrého chlapíka, hviezdy hry, ktorý vždy zachráni deň. Ralph vezme osud do svojich masívnych rúk, opustí vychodené cestičky a pustí sa do nového dobrodružstva, ktoré rozohrá úplne nový hru.
Film na motívy jednej z veleúspešných arkádových hier Vás zavedie do zákulisia hráčskych postavičiek a netradičných osudov. (Saturn)

Master19

Vynikající. Jsem vždy v sedmém nebi, když jsme s dcerou oba vtáhnutí do děje a příběh a jeho emoce námi vládnou. Ona nemá ponětí o pákových videohrách, nezná pacmana, neví proč postavy z Ralphova baráku skáčou v pravých úhlech, nemůže chápat význam zdrojového kódu, virů atp., ale stejně byla nadšená. Tak se pozná dobře udělaný film. Já jsem byl naopak uchvácen množstvím narážek a vtípků, ale i nekonečnou akcí, která ovšem děj posouvala, na rozdíl od mnohdy samoúčelných letů odnikud nikam. À propos děj: jeden z nejlépe vymyšlených příběhů v animáčích ever. Fakt. ()

Koryntos

Je mi záhadou, jak tahle kreslená pohádka může mít tak vysoké hodnocení. Byl to můj první animák viděný ve 3D, no nic moc 3D efektů jsem se nedočkala, nebo možná dočkala, nemůžu to posoudit, když jsem ještě nic dalšího neviděla, ale to je snad poprvé co jsem se shodla s dětma. Nejmladší ( 4 roky): ,,To bylo nudné. " Prostřední (7let). ,, Nudné a moc dětinské. " Nejstarší (8let). ,,Nic moc nudné a opravdu jen pro malé děti." Sama za sebe říkám, místy jsem se opravdu hodně nudila. Navíc z her jsem ani já, ani děti nepoznaly ani jednu postavičku. Vůbec se mi nelíbilo propojení dobra a zla. Nejdřív jako scéna vystřižená z Vetřelce, když chce Ralf získat medaili, pak až příliš infantilní svět autíčkových závodnic, na to opět Vetřelec a závěr románek postavičky ze světa vetřelců s naivnípostavičkou ze staré hry, jak podle Rosamunde Pilcher, aneb láska čeká na každého a kdekoliv.Něco bylo opravdu, až moc dětinské a něco naopak, až moc drsné pro děti. Když se mi z celého filmu líbil úvodní černobílý minianimák o klukovi s vlašťovkou, tak se asi někde stala chyba. Minipředanimáku bych dala 5*, bohužel animák samotný opravdu takových kvalit nedosahoval. Po druhém shlédnutí zvedám o hvězdu, ,, opravuji" o hvězdu, víc ani ťuk! ()

Killda

Neskutečně zábavný a originální animák... konečně po dlouhé době! Osobně doufám v toho Oskara za animák, protože ostatní Wreck it Raplhovi nesahají ani po superobří palce u nohou. ()

Eoin

Toto imaginárne Toy Story by si určite zaslúžilo Oscara. Otvára nám úplne nový svet, ktorý medzi animákmi nemá konkurenciu. A to som ním opovrhoval keď som videl postery (Ralph Rozbi-to? Co to kurňa?...) 85% Videné 3x. ()

R1CH1E

Tohle je jasných 5 hvězd, za animaci, originalitu, zábavný děj a za to, že přeci jen se dnes ještě najdou animáky, které se tvoří srdcem a ne jen počítačem. ()

Myrreczech

Velice originální a zábavný animáč, který potěší nejen pařany. Příběh jako takový je skvěle vychytaný, i zápletka mi přijde promyšlenější než u většiny animovaných filmů. Hlavní postavy Ralpha, Vanilopky, Felixe a Calhounové vytváří skvělý kontrast všemožných charakterů a stylu animace. A animace sama o sobě je velmi líbivá také. Pro mě animák roku a skvělá zábava na nedělní večer. ()

Kalidor_

No panečku to je mi herní nostalgie. Animák čistě z prostředí starých dobrých videoher mého mládí je skvělý námět, a hlavně povedený!! ()

blackJag

Roztomilé zvířátka a pohádkové postavy už došly, čas uzrál vybrat hlavního hrdinu z řad padouchů. Animovaný film nemohl získat lepší směr. 80% ()

Puyi

První zhlédnutí mě nějak zvlášť o nějakých větších kvalitách toho snímku rozhodně nepřesvědčilo, ale bylo mi zvláštnní, že by animák, co má zde 82% byl tak slabý, takže jsem mu dal ještě další šanci... A po pár dnech a po několika zhlédnutí, musím uznat kvality tohoto snímku. Jediné, co bych asi vytknul, byly některé postavy, pár jich bylo opravdu slabších... Ale děj byl zajímavý a nakonec mě bavil. Dobrý film. :) ()

ghatos

Když si někdo libuje v Martyrs nebo Srpskim filmu, tak je přirozeně nedůvěřivý k animákům /kromě Toy Story 3, kde je miláček Lotso :) /, takže tohle není rozhodně moje parketa. Už vzhledem k tomu musím uznat paradní nápad, jenž je poctou starým hrám. Hudební podkres, soundtrack, technická stránka, různé nápady, fajn nenucená atmosféra...všechno klaplo. Smekám...81%. PS1: Rád bych viděl pokračování, asi měknu ;) . PS2: Po přečtení Tuaxova komentáře jsem zjistil, že jsem stále dekadentní monstrum, proto se mi to líbilo :P . ()

drackula

Hlavnou devízou tohto animáku je jeho "obsadenie". Postavičky a hry sú totiž ťažkotonážne retro. Ako hráč, ktorý vyrastal na starých "pixelovkách" som si tento animák naozaj užil. Je otázne, čo tento film povie mladšej generácii, ktorá nemá o polovici použitých odkazov podľa mňa vôbec šajn. Mňa ale táto herná záležitosť príjemne zabavila a dopriala mi pár veľmi príjemných nostalgických momentov. "Starším hráčom" vrelo odporúčam. 90% ()

J-o-k-e-r

Určitě jsem viděl lepší animáky, ale letos to zase taková sláva nebyla, takže záporná postavička z retro hry Ralf se srdcem na pravém místě určitě patří k tomu zdařilejšímu. Pravda, Venellope mi byla od začátku do konce neuvěřitelně protivná. Líbilo se mi sezení záporáků :-). ()

Kurikmoon

Originalitu treba oceniť. Príklad, že starým klasikám neodzvonilo. A že vkusný šat niektorí filmový krajčíri stále dokážu ušiť na mieru. Vypointovaný dej a super nápady. Terapia Zlých nemá chybu... I Felixová hláška Calhounovej pri ich prvom stretnutí. A mentos cukrlátka. A veľa iného... ()

Bagr_007

Disney převzal po svém Pixaru pochodeň. Vyváženě akční, dojemná a poučná prohlídka videohrami z automatů. Vlastně něco jako Tron, ale lepší. Prostě jasnej animák roku. ()

vyfuk

Pro mnoha lidí kus života a nostalgie sama. Mým problémem je asi ten, že i když jsem made in 90's, tak doba hraní na těchto automatech mě totálně minula a co víc, i když jsem chtěl být součástí tohoto, tak mi to bylo zakázáno. No nicméně... bohužel už tím, jde moje hodnocení jiným směrem asi než "mainstream". S filmem jsem měl asi problém hlavně v tom, že to bylo všechno v jednom a uplácanina všehochuti. Což působí jako 8-bitový Avengers. Ale to neříkám, že je zase tolik špatně. Určitě nejde o špatný nápad. Naopak... Disney zase udělalo krok vpřed a je to dobře. Ale já se snažím vysoce hodnotit materiály, co jsou pro mne doslova zajímavé a strhnou mě. A to není tento případ. Asi hlavně tím, že jsem postavu Vanellopy ze začátku silně nenáviděl a přišla mi otravná. I tak to dopadlo dobře. ()

dragon94

Výborný námět, ale provedení docela pokulhává. Kdyby si někdo trošku lépe pohrál s tempem filmu, a kdyby film od půlky nepůsobil jakoby mu došli všechny nápady, tak by to celé mohlo být o dost lepší. Navíc mám pocit, že tu bylo výrazně méně humoru, než v jiných animácích. Slabé 4* 70% ()

Luksa

Těch pět hvězd co dávám není úplně čistých kvůli několika slabším pasážím, ale jinak parádní animák. Body hlavně za solidně vymyšlené světy, s vlastními pravidly a solidně budovanou zápletku, v tomto mi Ralf jako celek přišel hodně pixarovský. Je vidět že tvůrci si s tímto hodně vyhráli, a tak mě film nepotěšil jen audiovizualitou (která je samozřejmě boží), ale i tím, co se uvnitř těch videomašin dělo. Taky jsem čekal víc odkazů na staré známé videoherní postavičky, na druhou stranu jsem rád, že to nestojí jen na vršení různých odkazů a narážek. Těším se až Raubíře uvídím i v originálním znění, občas mě docela iritoval pražácký slang :) 90% ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky