Posledním krokem americké vlády v boji s kriminalitou a terorismem je vysílání signálu, který znemožňuje vědomé páchání trestných činů. Kariérní kriminálník Graham Bricke (Édgar Ramírez), který zatím velké štěstí neměl, se spojí se synem známého gangstera Kevinem Cashem (Michael Pit) a s hackerkou na černém trhu Shelby Dupree (Anna Brewster). Společně podniknou loupež století a zároveň poslední zločin v dějinách Ameriky před vypnutím signálu. (Netflix)

Jaro.Krafcik

Novinka na netflixe ale tak slabá že až. Pár dobrých momentov tam bolo, ako nápad a a vykrádanie. Niektoré prestrelky. Ale inak herci a ta prehnaná dĺžka pri ktorej by zaspal asi každý. Ešte k tomu chýbal opäť dabing. Aspoň za pesničku na konci, Personal Jesus od Depeche Mode sa to oplatí ako tak dopozerať. Ale inak poriadna nuda a ako celok slabota. 2* ()

Hapretor

otřesný, debilní, nudný film ... nic nedává smysl, jednotlivé postavy ani nevím, proč tam byly...divně zahrané...některé úplně zbytečné...děj o ničem...akce nulová...jedna * jen z lítosti nad ztraceným časem a za Michaela Pitta ... ten sice hrál debilní postavu ale aspoň se snažil vyždímat nějaké charisma ... ()

MickeyStuma

Akční komiksové drama bohužel selhávající už na samém začátku. Ano, skutečně se jedná o komiksový film, neboť byl natočen na základě obsáhlého komiksu 'The Last Days of American Crime', který u nás bohužel nevyšel. Snad to komiksovému vydavatelství Crew či BB art napadne. Příběh nahlíží do nedaleké budoucnosti, ve které vláda USA plánuje aktivovat nějaký signál pod názvem ´Americká mírová iniciativa´, mající zastavit veškeré kriminální chování. Takže ve své podstatě podobná myšlenka, jaká byla už ve snímku 'Minority Report' (2002), jen s krapet jinou metodou. A jiný koncept má i příběh, neboť tady se vlastně jedná o další příběh velké loupeže, která se má odehrát dříve, než se onen signál spustí. Ale protože do toho všeho byla vtlačena vehementní kritika současné vlády, jako celek se z toho stal naprostý dějový mišmaš postrádající alespoň nějaký smysl. Čert aby se v tom vyznal. Naprostý ideologický chaos v prezentaci dystopických Spojených států s přísnými hranicemi utápěné v takových neopolitických katastrofách mezi gangstery, že se leckdo snaží z tohoto marasmu zoufale uniknout. Komiks je skutečně obsáhlý a tak byla zřejmě snaha natočit také obsáhlý film. Jenomže když není přirozeně obsáhlý scénář, o nějaké obsáhlosti tak nemůže být řeč. Snímek má sice dva a půl hodinovou stopáž, jenomže plnou zbytečně předlouhých scén vyvolávající dojem o naprosto zbytečném umělém natahování. Dějový vývoj často ztrácí rytmus, čímž se utápí ve snaze něco navnadit. Sex, drogy, násilí. Na správný gangsterský film, ozvláštněný zmíněnou loupeží, vše patřičné, ale v rámci kinematografie jaksi v nepovedeném balení. Netflix ve zběsilém tempu chrlí svým předplatitelům nejrůznější filmy a seriál v tak zběsilém tempu, že je to až na úkor kvality. Chtělo by to už skutečně zabrzdit a lépe nad tvorbou přemýšlet. https://m.media-amazon.com/images/I/51d-YexCahL.jpg ()

darkreider

Tak teda okej, ja vážne chcem fandiť Netflixu a jeho filmovej tvorbe, ale toto je streľba do vlastných. A ani sa to netvári ako low-budget s tými menami okolo. Megaton je babrák, Taken mu neodpustím ale toto je nová méta. Sharlto Copley nedostal šancu čokoľvek zahrať až mi je ho ľúto. Bilancovať na hrane trápnosti a nechcenej komédie asi nebude ciel tohoto braku, ale presne to sa mu podarilo a Édgarov herecký prejav cez kopirák je už len pomyselná čerešnička na tomto komposte. Viac tu: https://youtu.be/GFoyuoBeCCs ()

Maximilianus

V prvom rade to bolo zbytočne dlhé, viacero scén bolo úplne zbytočných. Postavy neboli úplne zlé, len boli dosť ploché a nezaujímavé. Nápad bol inak dobrý, avšak celé to bolo aj celkom nelogické, plné náhod a hlúpostí. 4,5/10. ()

rublik05 odpad!

Hned na začátku mě zarazila samotná délka, 149 minut je na akční béčko až podezřele mnoho. Už v půlce jsem se musel dost přemáhat, abych film nevypnul, protože i to už na mě bylo moc. Zajímalo by mě, co tvůrce vedlo k tomu, natočit tak mizerné béčko a natáhnout ho na neuvěřitelně smrtící stopáž, to je něco naprosto nepochopitelného. Příběh nabídne divákovi plno nesmyslných scén, absolutně iracionální chování všech postav a v neposlední řadě nepřeberné množství nelogičností, které musí nutně obsahovat každý laciný akčňák. Z herecké obsazení mě nikdo nezaujal, všichni herci působili extrémně nesympaticky a vypadali mimořádně ošklivě, pochopitelně tomu odpovídaly i jejich mizerné výkony. Scénář taktéž úplně mimo, tak dementní dialogy jsem už dlouho neslyšel. Zbytečně promarněné 2,5 hodiny mého času. Asi jediný plus spočívá v dobrém výběru hudby, ale to je na kvalitní film dost málo. 0/10. ()

papadoce

Anna Brewster je jednou z najškaredších žien planéty, to prisahám. Vždy keď sa k nej Brick priblížil, prosil som ho nech sa jej nedotýka. Chudák Edgar, musel tak učiniť opakovane. Nič to. Čo sa mi ľúbilo, je celkový vizuál filmu. Farby, ostré hrany, zábery zo správnych uhlov, to tiež treba vedieť. Rovnako tak hlavná myšlienka filmu bola maximálne zaujímavá. Sto bodov navyše nadeľujem Mišovi Pittovi. Hral neskutočne presvedčivo a štýlovo. Takéto hranie a dokonca aj túto filmovú postavu si viem predstaviť v nejakej prvotriednej gangsterke alebo tak. Mňa bavil aleže úplne v každej scéne. Ja by som mu dal aj nomináciu na sošku normálne. Bohužiaľ film padá na prepálenej minutáži a miernom nedostatku akcie počas dlhočizných minút, kedy sa snaží vytvoriť kultovú atmosféru. Len kecať Vám nestačí ak nie ste Tarantino, či Woody Allen. Tiež to chcelo viacej vysvetliť niektoré detaily ako napr. ich plán, alebo ako Mišo prešťal signál, či načo tam hraje Sharlto a tak. Veď času na to bolo dosť. Ďalšie body a tie umňa predovšetkým, stráca za nepochopiteľnú nesmrteľnosť hlavného hrdinu. Keď vás niekto ťahá v suchom polyesteri cez plamene a ste bez jedinej popáleniny, alebo do vášho auta v ktorom sa krčíte na sedadle z metra vypália zásobník zo samopalu a guľky vás ani neškrtnú, ste buď Clark Kent, Neo, alebo to váš režisér či scenárista prosto nedal lebo je tupelo. Našťastie sa ukázalo na konci, že Tehla je smrteľný. Celkom škoda finálneho výsledku. Ale na rovinu, 32% je úplne kruto nezaslúžených. Dačo napravím, keď dávam slabšie tri, ale nenechajte sa odradiť miestnym chybným hodnotením. 50% by bolo v pohode. ()

Vanchovi

Podľa hodnotenia som čakal väčšiu katastrofu. Škoda dostatočne nevyužitého námetu s čipmi v hlave, tá prepálená dĺžka filmu sa dala využiť aj lepšie ako len ukazovať, kto je väčší drsňák. Nemám rád filmy, kde sa nedá žiadnej postave fandiť a toto je presne ten prípad, samé stratené existencie. Ale videl som už aj horšie. ()

Mamlas

Poměrně zmatená věc, často jsem se v tom režisérském zmatku ztrácel, často přetáčel zhovadilosti a zbytečné nezajímavé sexíky. Komickými prvky byly zejména všechny přestřelky v autech - tisíc ran na 5 metrů a žádný zásah. Též mi asi unikla pointa toho signálu, který nakonec neměl na nic významnější vliv. Ale těch zbytečných dějových linek tam bylo víc. Odezněly do nikam a jen to natahovaly - např. policista na obchůzce, návštěva u otce gangstera, ohníček v karavanu a další. Jinak sem tam dobrá akce, ale vše zcela neodpovídající fekální stopáži, zmatené a příliš přitažené za uši. (42%) ()

johnsnow

Námet skvelý, obsadenie sa tiež dalo, teda okrem jebnutého Pitta. avšak Megaton na režijnom stolku ma strašil a hoci sa tentoraz držal a akcia má v pohode strih a je prehľadná a slušne krvavá. Avšak začne až v druhej polke a tu ideme k najhoršiemu kameňu úrazu. Stopáž je vražedná a zabíja to dobré. Takže viac ako jedno pozretie by človek nedal. Suma sumárum najdlhšie B-čko aké som kedy videl. 3* ()

baclajean

Jedna hviezdička dole za to, že keď niekto začne odrátavať posledných 5 sekúnd, vždy sa niečo záchranné udeje v práve v poslednej sekunde. Robí to z tohto ľahko podpriemerného filmu brak. ()

hufnagel

Prepálená stopáž,ploché postavy,miestami pomaly scifi,sorry tak to nevyšlo.Ten scenárista má dokonca také pravdepodobne české meno Gajdúšek,možno po rodičoch. ()

bonovox

Asi najhorší film roka...Megaton je proste totálny megalonam ktorý nemá žiadnu súdnosť. A dĺžka 2,5 hodiny je totálne úmorná. Strata drahocenneho času ()

evita_

V prvom rade, na to ako je tu percentuálne zhejtovaný tento film som čakala absolútnu katastrofu. Ale ono to až taká katastrofa úplne nebola. Čo filmu veľmi uškodilo sú dve veci - 1. dĺžka, tam mali ubrať dobrých 45 minút a 2. nedomyslenosť niektorých scén. Bod 2. sa týka hneď viacerých situácií, napríklad keď sme vedeli že idú kradnúť, ale doteraz vôbec neviem ako, prečo, čo vlastne idú všetko spraviť a čo tým získajú. Proste, chýba tam vysvetlenie. Rovnako mi chýbalo trochu viac nasýtiť diváka informáciami o tom čipovaní, keďže to podľa mňa malo tvoriť základ filmu od ktorého sa všetko ďalej odvíja. Celkovo to ale bol relatívne pozerateľný počin s myšlienkou, ktorej prevedenie sa niekde zaseklo. Nuž nevadí, rozhodne si to však nezaslúži len 32%. ()