Môže byť napravený zloduch vôbec ešte zábavný? Keď rozpráva rozprávky na dobrú noc? Keď sa bojí o nevinnosť svojej najstaršej dcéry? Keď už nechce vôbec nič ukradnúť? Gru našťastie neskončí ako obyčajný civil, pretože v jeho vnútri sa stále ukrývajú schopnosti, ktoré by hocikto rád využil. Ako napríklad šéf mocnej Antizlodušskej ligy, Sílas. Sílas síce zbabelcami všetkého druhu hlboko opovrhuje, ale kto sa môže do myslenia zlosyna vcítiť lepšie ako zlosyn bývalý? A tak vyšle svoju najlepšiu agentku Lucy Wilde, aby Grua prinútila k spolupráci. Tej sa to s pomocou paralyzéra prezlečeného za rúž podarí a Gru začne na staré kolená páchať dobro. A čoskoro bude mať plné ruky práce, pretože na radare Antizlodušskej ligy sa objavil obzvlášť ostrieľaný zloduch Eduardo, nevysvetliteľne začali miznúť Mimoňovia, Margo sa zapaľujú lýtka, Edith je aj naďalej životu nebezpečná a Agnes sa všemožne snaží zohnať ockovi nejakú mamku. A práve to môže byť pre Grua vo finále tou najväčšou hrozbou. (TV Markíza)

Black-star

Slabší odvar jedničky.... Tvrdím to stále a budu se opakovat, ale většina pokračování ať jde o hraný film či animák je většinou propadák. Není tomu jinak ani u Já, padouch 2! Větší mišmaš si lze jen těžko představit. Je to takový průměr, ničím tento snímek nevyniká, ničím nepřekvapí a nepřináší nic nového. Pro mě zklamání, ale malým špuntům se může líbit. Pro mě 50% ()

Oonika

Možná o malinko slabší než jednička, ale pořád to byla skvělá zábava. Malá Ágnes je nejlepší a v kombinaci s mimoni, je to fakt dokonalé. Z počátku mi bylo trapně, když s námi byly v kině jen samé děti, ale můžu říct, že jsem se možná bavila líp než oni :-) ()

Missi84

Napravený padouch může být zábavný, ale v tomto případě se to moc nepovedlo. V podstatě s ničím novým se ve dvojce nesetkáme. Přijde mi, že se dost hraje na animaci. Postavičky jsou parádní, ale známe je už z jedničky - takže nic nového. Příběh je fádní a místy už mi to přišlo zdlouhavé. V podstatě nerozumím vyššímu ohodnocení. Kromě tzv. kindervajíček a roztomilosti postav pro mě nic zajímavého. Škoda. Jednička je parádní. ()

Pilník

I kdyby to byla sebe větší hovadina a nesmyslnost, což teda zrovna není, tak prostě Miňioňi to vždy zachrání a vždy u mě budou mít za 5* :-D ()

Brinkley

Větší prostor pro Mimoně, tudíž hodnotím čistými čtyřmi hvězdičkami. Stále ještě mám na jazyku onu trpkou pachuť zklamání z Pixarovic Univerzity pro Příšerky, pročež u Padoucha opominu takové drobnosti jako tolikrát otřepaný vtípek na Vetřelce, dickensovsky smutné oči za novou maminku a nudnou pasáž s animovanou Asterkou (kdo viděl, ví). Naopak oceňuji svižné tempo, možný odkaz na V kůži Johna Malkoviche a samozřejmě Mimoně, bez nichž Padouch nemá význam. Tohle holt "intelektuálně" neokecám, jednoduše jsem se bavila a nebojím se to přiznat. ()

DuranCZ

Konečně nějaký další dobrý animák. Výborné vtipné momenty, které mě rozesmály, ale jakékoli pokusy ve mě vyvolat jiné emoce selhaly a staly se tak spíše směšnými než srandovními.. Na druhou stranu ale vynikající film. Doporučuji shlédnout ()

Psycho.R

Nový animáky mě dokáží rozpálit jen málokdy. Všude jsou totiž stejné a kýčovité vtipy. Jakmile ovšem příjde film jako Toy story, jde veškerá nelibost stranou. Toto, ale není ten případ. ()

Franc1s

I s animovanou dvojkou jdou dělat divy! Dětska se pobaví s mimoňama a zbytek se zasměje všemu, teda já se chlámal furt :) Možná bych se aji nebál říct, že jsem se bavil více než u jedničky. Bylo více vtipu, hlášek a taky hlavně Mimoňů, kteří už nehrály druhé housle a zdatně sekundovali Gruovi. Objevili se i fialoví zombíci z World War Z, zaspívalo se pár známých hitů a skoro i B. Willis :D Kdybych byl na 3D, věřím že bych dal plnou palbu. Jsem spokojen a doporučuju!! 9/10 ()

Rudyamon

První díl měl své kouzlo spočívající v proměně padoucha Grua (který alespoň sám věřil, že opravdu je padouch ...) ve spořádaného občana a otce. Dvojka, ač byla napjatě očekávaná, zas až tak moc očekávání nesplnila. Ne že by námět byl špatný, jen jsem snad spíš očekával návrat k padoušství (ač jen dočasný ...) v podstatně větším stylu. Ten se ovšem nekonal, nicméně pořád to byl skvělý animáč, který fakt pobavil. Gru se dal na výrobu marmelády, profesor Nefário dostal novou šanci, děvčátka se zamilovávala ("Budu se živit hraní videoher. - Páni, ty jsi tak komplikovanej.") a začala toužit po mamince. Hlášky typu "Vážený megaprde. - Ne, jsem velezadek. - Jo, to zní líp." daly filmu šťávu. Co mě naprosto dostalo byla bojovná slepice ("Co to do tý pipiny vjelo?"). Přesto všechno, ale přece jen jednička zůstala v čele a dvojka se za ní jen tak líně kodrcala. Škoda. 4 hvězdičky - 80%. ()

Karp

Pro mě osobně zklamání... navyknul jsem si i v dospělém věku chodit na animáky, ale Pixar tuhle mou zálibu poměrně rázně uťal. Dětský divák bude patrně nadšen, ale posun k jednoduššímu a prostšímu vtipu nesu jen velmi těžce. Děj je nepatrný, Gru stále sympatický, ale vtípky dětské... Škoda. ()

waska

Jedna hvězdička navíc za naprosto okouzlující mimoně! :-) Nicméně Padouch se povedl i napodruhé, je to zábavné, vtipné, ale i romantické. ()

josieaddms

Docela uhozené, vtipné a dost zábavné. Nevěší to dětem pořád sentimentální bulíky na nos, a má to originální nápady - to se mi líbí! A děti to baví a nasmějí se. Takže dobré! ()

Tamten odpad!

Těžko říct, pro koho je takovýhle film určené. Jedná se vlastně o sérii "gagů", ve kterých někdo někoho mlátí, někdo někam padá, někdo po někom střílí atp. a tyto gagy nejsou pospojovány téměř žádným příběhem. Pro dospělé silně nedostatečné a pokud film s neustálým mlácením a střílením, byť to provozují vesele se pitvořící "kladné" postavičky s vesele se pitvořícími "zápornými" postavičkami, je určen pro děti, tak je to spíše smutné. ()

Rawar

Ještě střelenější, zábavnější a vymakanější než první díl. Bezvadné skloubení Gruových patálií s láskou a pátrání po nebezpečném a zlotřilém padouchovi, který ukradl nebezpečné, mutagení sérum, kterým hodlá zdecimovat svět. K tomu si přičtěte spoustu malých příběhů na pozadí, kdy věrný doktor opouští loď, protože by se rád vrátil na dráhu zločinu zatímco náš drahý " padouch " Gru by raději tvořil marmeládu a džem. Navíc by všechny tři holky rády maminku, Margo prožívá první seznámení s opačným pohlavím, z Edit se stává smrtící bojovnice ninja a malá Agnes si neví rady se správnou recitací básničky, protože by ráda skutečnou mámu. Nemusí však zoufat, protože na scéně se objevuje zrzavá agentka Lucy, která nemá nic proti plešaté hlavě a špičatému nosu. To vše v jedné, úžasné jízdě plné výborných gagů, malých parodií a bezkonkurenčních scének s Mimoněmi. Předposlední písnička, variace na silně přihřátý slaďák " I Swear " byla už na mě trochu moc a řval jsem smíchy. Co na to říct, dlouho mi tohle skvělé dílo unikalo a po dnešním shlédnutí mě ještě dlouho bude bolet bránice. 100% ve své třídě ()

balcazar

Oproti jednotke lepšie aj horšie. Základná myšlienka a príbeh bol o niečo slabší (tvorcovia to však mali mimoriadne ťažké, keďže v jednotke z Grua spravili vzorného tatka), na druhej strane veľké množstvo pozitív. Páčil sa mi väčší priestor pre mimoňov ako v jednotke (tí sú vtipní, ani im netreba rozumieť), celkovo to bolo svieže, ak rozmením jednotlivé scény na drobné, boli naozaj vtipné a zaujímavé, v neposlednom rade treba spomenúť výbornú hudbu. Prvému aj druhému dielu však k plnému hodnoteniu niečo chýba. Niečo, čo by mi vytrhlo bránicu, vyluplo oči z jamiek. Despicable me budem pozerávať a budem oba diely pozerávať často a aj sa budem smiať, ale niečo mi jednoducho chýba. ()

kukkik

Dobré možná pro holčičky asi tak z 5. třídy, scénář 0,5/10, jediná dobrá věc na tom je animace a asi jeden či dva vtipy. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)