Grimm

Dráma / Mysteriózny / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (viac)

Zagi20

Hlavně vydržet těch prvních 5 dílů !!!!! Pak se všechno zlepší, věřte tomu. Od šesté epizody mi přijde jako by tvůrci konečně pochopili jakým směrem se bude Grimm ubírat. Najednou to nabere na dramatičnosti, víc se "sblížíme" s těma mytologickýma potvorama, rozvíjí se tam víc příběhů, takže epizodnost až tak nevadí. Osobně se na každá díl těším a jsem zvědavý na kterou mrchu narazí a kam se příběh zase dál posune. Jsem zhruba v polovině první série a zatím s moc nestěžuju. Po konci první řady jsem spokojen, sice se mi moc nelíbil samotný závěr poslední epizody, opravdu mohli vymyslet něco originálnějšího. Ale vem to čert, 3 hvězdy a docela příjemná podívaná. ()

jefff

Zatím mám zkouknutých deset dílů první série, ale seriál mě opravdu zaujal a přijde mi velmi dobře natočený. Otazník visí nad slabšími triky a posutnutím příběhu v budoucím pokračovaní, ale mix Akt X, Červené karkulky, kriminálek mi přijde jako super nápad. Po hodně slabém prvním dílu jsem zvažoval zda mám pokračovat ale dobře jsem udělal. Každým dílem kvalita stoupá a Grimm je jeden z nejlepších seriálů co jsem za poslední dobu viděl. ()

Arkanoid

Rozprávky si tu štylizujú po svojom. Na začiatku vždy stojí nejaký citát v súvislosti s témou, no napätie, rozprávkovosť, či nedajbože horor idú na úkor akcii a nepremyslenosti, z čoho môže pri rovnakých dávkach vzniknúť jedine odpad. Pilot: Zatiaľ len priemerné klišé s nudnými postavami a len jediným zaujímavým nápadom. Musím použiť výraz „ scenár je varený z vody“. Hlavne, že sa zachovala rasová harmónia - parťáci sú beloch a černoch a na policajnom oddelení im tam pobehuje aj dáky aziat. Starého dobrého indiána sa už asi nedočkám. Vidím to horšie ako Terru novu. Silas Weir Mitchell sa zasa naplno vložil do svojej role blázna. 2. diel: rovnaká nuda ako prvý. 3. diel: Nick sa musí rozhodnúť, či sa zachová ako grimm alevo ako policajt. Postava jeho ženy doteraz úspešne plní úlohu krovia. 4. diel: Náväznosť na predchádzajúce diely je minimálna - asi 4 min. Atmosféra serálu je zaujímavá, ale nevyužitá. Magických bytostí tam nahrabú toľko, že aj najvernejší fanúšik bude mať zmätok. ()

skinny

PO shlédnutí celé první série musím přiznat...velké zklamání...opravdu. Pořád jsem čekalaa, že se tam konečně začne něco dít a ono nic....hrozná nuda....bohužel... ()

DavidS.

Vždycky jsem si přál ručně kreslený bestiář, abych mohl poznat, kdo ze sousedů je vlkodlak nebo podobná potvora...Jenže mám tu smůlu, že se nejmenuji Grimm...Na německé bratry pohádkáře ale raději v této souvislosti zapomeňte, protože tento seriálový počin je úsměvná šestáková detektivka, která se přiživuje na konceptu nadpřirozena... ()

killjezor

Tohle se vám buď líbí a zavrhne to nebo přesně naopak. U mne se potvrdil případ druhý. Přes mírné herecké nedostatky hlavních postav a dost lacině působící triky u některých pozdějších dílů, si nese seriál punc originality a člověk se nenudí. Přechod na druhou sérii celou neovyklost jen podtrhuje. Sledováno v původním znění. ()

Lencha

Ze začátku mě seriál moc nebavil. Díly mi přišly podobné jako vejce vejci. Ale jak se začala rozvíjet dějová linka, seriál u mě získával na oblíbeností. Nejlepší postava je Monroe. Je vtipný a fakt mě baví. Třetí série pro mě skončila dost překvapivě, takže se těším se na čtvrtou a jsem zvědavá, jak bude seriál pokračovat. ;-) ()

Roby

Po shlédnutí poslední řady už můžu seriál s klidem ohodnotit za vcelku nadprůměrný s vážně originálním tématem, který až na pár jedinců byl i dobře zahraný. Na vkus dnešní doby je poměrně drsný a strašidelný, ale není to nic co by vás budilo ze spaní. Osobně za nejlepší považuji konec čtvrté řady a celou pátou sérii. 83% ()

Wally

Tak jsem shlédl první sérii a i když mne to chvilkami stálo hodně sil, tak jsem ji dokoukal. Nebýt toho, že se to ke konci zlepšovalo...anebo jsem si na tu nízkou kvalitu zvykl...tak jsem to nedokoukal. Je to spíše pro děti...na druhou stranu je to o mnoho lepší než třeba Bylo, nebylo...což byl z mého pohledu neskutečný paskvil, který jsem vzdal... Grimmovi dám ještě šanci...všude tu píšou, že další série jsou lepší, tak uvidíme :-) A díky za S.W. Mitchella a doufám, že dostane víc prostoru... Po 2. sérii musím konstatovat zlepšení...malé, ale přeci...začátek série nadějný, pak cca 10 dílů o ničem a konec opět lepší. Monroe je stále skvělý a přidala se k němu i Rosalee, která si získala mé sympatie. Tak jen tak dál a třeba mne přinutí dát víc než 3*. Třetí sérii nemělo cenu nějak slovně hodnotit, protože si seriál jel ve svých kolejích a nic oproti předchozím řadám nevyčnívalo. Jooo čtvrtá řada se mi líbila a považuji ji zatím za nejtemnější a nejlepší...z pohádkové atmosféry se to konečně přehouplo do trošku drastičtějších scén....a to kvituji s povděkem. A pátá byla z mého pohledu zase slabota...už od třetí řady jsem čekal, kdy přijdou scénáristi s wesenskou revolucí...a dočkal jsem se, jen v dost blbém zpracování. Nej postava byla tentokrát Adalind...asi, že jí to fakt sluší 😀 A konečně závěrečná série....no díl od dílu to bylo jako na houpačce, kdy vyloženě hloupoučký díl byl následně vystřídán pěkně temným a dobře zpracovaným. Bohužel finálový díl byl tak strašně laciný a stupidní, že si troufám říct, že tak odfláknutý konec si tento seriál nezasloužil... SUMA SUMÁRUM - seriál je jednoduchý, nic pro intelektuály. Nejedná se o žádné velké seriálové/filmařské dílo, ale pokud zkousnete první dvě série, tak věřím, že vám to nedá a celý seriál dokoukáte jako já. A přestože se jedná o ne moc kvalitní seriál, tak si ho oblíbíte skrz některé postavy...u mně to byl hlavně Monroe ke kterému se přidala Rosalee a Adalind....a ačkoliv závěr seriálu byl vyloženě průšvih, tak mi bude tahle partička chybět :-) ()

Orthank

Po prvých deviatich epizódach zisťujem, že tvorcovia varia z vody. Na jednej strane sa nechcú stratiť v spleti zápletiek a tajomstiev a na strane druhej si chcú udržať formu kriminálky. Ťažká úloha, zvlášť vtedy, keď zavediete celkom zaujímavú mytológiu a fantasy atmosféru. Uvidím, čo tvorcovia prichystali ďalej ale bojím sa, že neutrálny status mu v budúcnosti ku kvalite a sledovanosti veľmi nepomôže. Zatiaľ škoda dobrého nápadu. ()

Perry-

První polovina první série je hrozná blbost, tak na 2*... Pak se to ovšem trochu více rozjede a povětšinou si to drží kvalitu na stejné úrovni. Hlavní dějová linka je místy zajímavá. Během třetí série to pak nabere slušné grády a pořád se to zlepšuje. Jeden z mála seriálů se stoupající kvalitou i ve čtvrté sérii. ()

Free_player

Vcelku dost chytlavý krimi-fantasy ve, kterém je hlavní hrdinou detektiv Nick, který záhy zjišťuje, že je jeden z posledních z rodu Grimmů, kteří fungují v lidském světě jako rovnáha mezi lidmi a maskovanými, nadpřirozenými bytostmi. Podle mě jeden z dost podhodnocených seriálů. Po dobrém pilotu je pak sice trošku pomalejší rozjezd, ale je to hlavně tím, že nás tvůrci seznamují s většinou stvoření s kterými má později náš hlavní Grimm čest. To mě osobně teda vůbec nevadilo. Jediný co bych tomu vytknul je, že Grimm ( Nick) nemá žádou zvláštní schopnost jak bojovat s monstry což je dost škoda, ale přesto z něho má většina příšer strach .... svoje bojové dovednosti začne podchycovat zhruba až na konci 1. série což je vzhledem k tomu čím už prošel a ským se střetnul docela veliký fail . ()

Paity odpad!

Ukrutná pitomost, na kterou pořád dávají upoutávky. Nechápu, proč vůbec tohle někdo natočil. Totální seriálové béčko. ()

Gogo333

Ze začátku sem si řikal, že tu máme mix Buffy a Supernatural, ale během chvíle sem si tuhle partičku oblíbil a seriál mi přirostl k srdci. Většina epizod je ve stylu monster of week, ale jsou tam i epizody které se věnují hlavnímu příběhu. Na seriálu mě právě zaujal a udržel příběh, který se odehrává přes všech 6 sérií. Občas to vypadá, že se na něj zapomnělo, ale po pár dílech zase přidají nějaký dílek do skládačky. Seriál je hodně zábavný, ať už jde o akci nebo vtípky. Určitě zaujme i tématem, který je nám blízké a to evrovspké pohádky a báje a hlavně postavy z nich (samozřejmě tam jsou i věci z jiných koutů světa). Občas se seriál podívá i do ČR a je tam i relativně často nějaký odkaz na ČR, což může vlastence potěšit. Je mi docela líto, že seriál skončil, protože to byla zábavná jízda těch šest let, na druhou stranu sem rád, že to skončilo takhle a uzavřeli všechny příběhové línie a ten silný konec se hodně povedl. Za mě velká spokojenost. 80% PS: Hodnocení na IMDB je odpovídající. ()

jasiska

Grimm je niečo medzi Buffy, Charmed a Supernatural, ale hneď od začiatku je vidieť, že má lepších scenáristov ako spomínané seriály. Má to potrebné procedurálne prvky, ktoré seriálu bránia v tom, aby sa stal telenovelou, ale zároveň má obdivuhodné zameranie na jednotlivé postavy a ich povahu a pozadie. Dlhodobá línia vyzerá veľmi zaujímavo a už sa neviem dočkať druhej série. ()

Bathoryčka

Zpočátku jsem si myslela, že po tom, co jsem viděla a tolik mě nadchnul seriál Once upon a time, mě tohle bavit nebude, ptž to je "jen něco podobného", ale mýlila jsem se. Tento seriál jsem si fakt oblíbila a že by to byla pouze obdoba Once upon a time, to není pravda. Tohle dílko je daleko akčnější a rozhodně ne tolik pohádkové. Navíc Blutbad Monroe mě úplně okouzlil. Samozřejmě, že i tento seriál má své mouchy, ale co nemá...? Vřele doporučuju těm, kteří se chtějí podívat na "odlehčený" seriál od všudypřítomného násilí (taky tu je, ale tak trochu jiné), chtějí se pobavit a zažít příjemnou podívanou. ()