Stratená duša

Kanada, (2010–2015), 56 h 18 min (Minutáž: 43–44 min)

Tvorcovia:

Michelle Lovretta

Anna Silk, Kris Holden-Ried, Zoie Palmer, Ksenia Solo, Lee Rose, Emmanuelle Vaugier, K.C. Collins, Richard Howland, Kristi Angus, Kim Roberts, Hubert Boorder (viac)

Lost Girl je fantasy seriál, ktorý začala vysielať stanica Showcase. Príbeh sa točí okolo hlavnej hrdinky menom Bo (Anna Silk), ktorá má nadprirodzené schopnosti a živí sa sexuálnou energiou ľudí. Ako malá vyrastala so svojimi rodičmi a ani len netušila čo sa v nej skrýva, až po jej prvý pohlavný styk, keď vysala z jej priateľa život. Teraz, sama a vydesená vyráža na cestu životom pričom zistí, že patrí medzi druh Fae, známy najmä z legiend. Aby toho nebolo málo, taktiež zistí, že ako Fae nie je sama a tak sa vydáva zlatou strednou cestou medzi Fae a človekom, aby odhalila tajomstvo svojho pôvodu. Spolu s jej ľudskou parťáčkou Kenzi a Dysonom, sexy policajným detektívom tak týždeň čo týždeň pomáhajú ľuďom alebo Fae dostať sa z ich problémov. (U_S_O)

Vignette

Právě jsem dokoukala čtvrtou sérii a už si ani nepamatuju, jak se mi líbila první nebo kdy se to tak strašně zvrtlo... hádám, že někdy začátkem třetí série. Od té doby to jde se seriálem s kopce a čtvrtá série je jedním velkým WTF. Bo mi zezačátku nevadila, ale její střídání pohledu nakopnutého štěněte a siláckých řečí snad jednou musí začít lézt krkem i jejímu věrnému vlčkovi. Kenzi jsem si časem docela oblíbila, jen aby z ní tvůrci ve čtvrté sérii udělali nesympatickou hysterku. Dyson je ve čtvrté sérii postavou jen tak do počtu, Tamsinin význam rovněž klesá a Lauren opakuje svoje převlékačské triky pořád dokola. Rainera, postavy, která měla být ve čtvrté sérii stěžejní, si tvůrci sotva všimnou. Naopak s Trickem a Massimem dělají divy. No neskutečný. Myslím, že se dívám už jen ze zvědavosti, co šílenýho tvůrci zase provedou, a proto, že si pak mám s kým na ně zanadávat :) ()

keddy79

První dvě série jsou koukatelné. Příběh se dobře rozjíždí. Je nám představen svět fae, ukrytý před běžnými lidmi, kam patří mytologické stvoření od sirén, valkýr, red caps až po polednici. Hlavní postava Bo je sukkuba, která pátrá po svém původu a její další starostí je, zda dát své srdce vlkodlakovi nebo lidské doktorce. Ani v těch dvou sériích svět fae není příliš konzistentní, ale v dalších sériích se vyloženě rozpadá. Scénaristé se snažili děravý příběh poslepovat spoustou sexu, ale to nestačí. Čtvrtá série je už jen ztrátou času. ()

cariada

Poměrně příjemný seriál, který sice na začátku je spíš epizodní, ale později to začíná mít nějaký souvislý děj. Seriál ač není žádná extra jízda, tak má jedno velký plus a to příjemně herce na , které se dobře kouká, hlavně na ženskou polovinu, hlavně na krásně střelenou Kenzi či Lauren, ale i titulní hrdinka je fajn. Celkem je to i hodně lesbické a místy i komické. Zatím viděni 4.série a za mě spokojenost. ()

hellstruck

Sukuba.. konečně originální fantasy postava, žádný upír nebo čarodějka. Tak si říkáte, že by to mohlo fungovat, když někdo přišel zase s něčím novým.. přeci jen seriál o dívce, která zabijí pouhým polibkem zní zajímavě. Ale bohužel to nefunguje a už proto, že Lost Girl staví na příšerně nesympatické hlavní hrdince, na kterou se já prostě nevydržím dívat. Jakž takž to zachraňuje její vtipná lidská kamarádka, ale pořád to není tak silné plus, aby člověk čekal na další díly, bohužel..Krásná ukázka ohromně nevyužitého potenciálu. Lost jsem z toho spíš já.. ()

ivishka odpad!

Nikdy jsem nevěřila, že se ze seriálového průmyslu někdy vyloudí něco takhle divného a zvráceného. Něco co se snaží upoutat diváka už jenom tím, že se v ději hned od prvního dílu vyskytuje sexuální podtext..Toto téma s obludami a jejich žití mezi "normálními lidmi" je už trochu více omšelá věc a rozhodně by se to dalo lépe vymyslet. Tento seriál ale označuji za velkou ztrátu času a jakousi slátaninu nadpřirozena,alenky v říši divů a sexuálního šílenství. Nelíbí se mi to a už nikdy se na to nepodívám! ()

• Anna Silk, představitelka hlavní postavy Bo, se na začátku druhé série stala vegankou. (Chloe..)
  • Inga Cadranel, která hraje matku Bo (Anna Silk), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Anna Silk. (Chloe..)