Grimm - Season 4

(séria)
Dráma / Mysteriózny / Horor / Fantasy
USA, (2014–2015), 15 h 56 min (Minutáž: 42–44 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Elizabeth Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Claire Coffee, Jacqueline Toboni (viac)

Sean Renard v nemocnici podlehl svým zraněním. Naštěstí mu neodbyla poslední hodina a někdo jemu blízký mu na poslední chvíli přispěchal na pomoc. Jenže smrt nezapomíná... Nick ztratil grimmské schopnosti. Jediným Grimmem ve městě je Troubel. Bohužel se stala součástí vyšetřování, a proto si ji našla agentka Chavezová (Wesen) a chce, aby se přidala k její wesenské skupině. Do Portlandu dorazilo nové zlo, které je třeba zastavit. (Varan)

VanTom

Přes velkou spoustu kontinuálních a "charakterových" linek se seriál stále nevzdal epizodních vražd v každém dílu. Ty bohužel probíhaly podle totožného mustru: netradiční provedení ukazuje na neznámý typ wesena, Nick a spol. (dobře, že se konečně zapojil také strážník Wu) tedy vyhledají pod(r)obnosti ve starých knihách v přívěsu, připraví se a pachatele dopadnou. Ani "za každou cenu" originální příšeráci tak nezabránili určité únavě a jednotvárnosti. Přitom našlapané závěrečné epizody se zlou Juliette a královskou rodinou pátrající po dceři Adalind prokázaly, že potenciál nevyprchal. ()

Astaroth12

Boj dobra zo zlom a na každej strane sú nejaké vedľajšie straty. Je tu niekoľko zvratov i nových postav. Najviac s postav zaujala Juliette, ako zo sladkej kravky sa stane odporná kravka. Ale vážne, jej postava bola z predošlých sérii nevýrazná a mala malo priestoru a tu sa to podstatne zmenilo. Teraz mi začala byt milejšia Adalind i keď jej úlisnosť ma aj tu miestami iritovala , ale na rozdiel od Juliette mi prišla o niečo sympatickejšia. Tu mi hlavne vadilo to, že logicky je na slabučkej urovni, stačí si všimnúť Nicka, ktorému v tejto sérii všetko dochádzalo tak strašne pomaly. Aspoň, že efektnosť bola ok a i keď sa séria zameriavala hlavne okolo kráľovskej rodiny a hľadaného dieťaťa, tak išlo sa aj po zlých wesenoch a vo veľa prípadoch boli veľmi zaujímavý i keď už aj opakujúci, čo sa, ale dalo čakať. Všetky časti boli za 4* okrem poslednej, tá s tou akčnosťou a zvratmi to vytiahla na najvyššie hodnotenie, ale ani ta nezabránila tomu, aby som sérii dal len slabé 4*. A myslím si, že lepšie to nebude ani u tej ďalšej, ale na to si ešte musím počkať. ()

NikiVai

Adalind se svým kouzlem to tedy pořádně zamotala. Jo, pořád je to drámo za drámem i když pokaždé je jasné, že zločin spáchal wesen :) No a konečně se královská rodina dostává víc "ke slovu". ()