Renard je na sále, kde bojuje o život poté, co byl postřelen v Nickově domě. Nick s Hankem, Juliette a Trubel přijedou k domu, kde seržantu Wuovi přiznají, že Trubel zabila střelce, agenta FBI Stewarta s falešným kanadským pasem, tím, že mu usekla hlavu. Wu pak Nickovi řekne, že v pokoji našel podivný starý deník a Nick mu poví, že je jeho a že se v jejich rodině dědí po generace. K domu doktora Slocomba, který pracuje pro známou bezpečnostní agenturu, přijde vesen, který o něm zjevně hodně ví. Jeho obličej se změní v chobotnici a chapadly mu z hlavy vysaje jeho vzpomínky. Když odchází, srazí se ve dveřích s doktorovu přítelkyni, která přijela nečekaně domů, takže jí rozbije hlavu a pak ujede Slocombovým autem. K Nickovu domu přijedou agenti FBI a vyslechnou Trubel. Když zůstane agentka Chavezová sama v pokoji, prohlédne si deníky s kresbami a ukáže se, že i ona je vesen. Před kolegou ale pravý význam deníků zatají. Princ Viktor se dozví, že Stewart postřelil Renarda a sám byl zabit. Upozorní Marcuse, že je nezbytné, aby se král nedozvěděl o jeho spojistosti s nimi. Trubel skvěle ustojí výslech a agenti FBI odejdou s tím, že všechno, co slyšeli, sedí. Vesen-chobotnice zavolá jinému muži, svému zaměstnavateli, kterému řekne, že mají vedlejší ztráty a že musí skončit. Zaměstnavatel ale trvá na dokončení úkolu. Vesen se z kavárny přes internet přihlásí k Slocombovu účtu a stáhne nějaká data. Později se spolu sejdou a zaměstnavatel chce od Požírače důkaz, že je schopen dodat to, co klienti požadují. Požírač mu pak předá část vzorce z projektu CBA, který získal ze Slocombových vzpomínek. Seržant Wu se svěří Hankovi, že kresby, které dnes viděl v Nickově knize, jíž Nick vydává za zvláštní pohádky, mu dost připomínají to, co před časem viděl ve skutečnosti. Potom se spolu od lékaře dozví, že kapitán Renard je v dosti vážném stavu a moc šancí na přežití nemá. Mezitím k Juliette přijdou Rosalie a Monroe, kteří se rozhodli neodjet na líbánky a snaží se zjistit co se stalo. Když dorazí Nick s Trubel, Juliette jim také řekne, že Nick spal s Adalind, která na sebe vzala její podobu. Rosalie se obává, že jde o kouzlo propojených dvojčat, které všechno obrátí naruby. Druhý den jedou Nick a Hank na místo činu do Slocombova domu, protože sousedka našla jeho přítelkyni mrtvou a Slocombe si vůbec na nic nepamatoval, včetně svého jména. V nemocnici se dozvědí, že doktor má několik velkých ran na zadní straně hlavy, kde jsou paměťová centra. Jedou do karavanu, kde už Trubel studuje Nickovy knihy. Společně pak najdou vesena, kterému se říká Požírač vzpomínek. Obětem jeho útoků bývá často diagnostikována demence a vůbec nic si nepamatují. Policie, která dala hledat Slocombovo auto, chytí Požírače a přivede ho k výslechu. Nick s Hankem od něj ale nic nového nezjistí a jeho historka o tom, že mu auto Slocombe půjčil a on odjel, když se začal hádat se svou přítelkní, jež přijela domů dřív, celkem sedí. Přichází na řadu Trubel, která Požírače před stanicí zkusí okrást, aby ho donutila ke změně tváře a potvrdila si tak jeho totožnost. U Renarda dojde k zástavě srdce a lékaři po několika marných oživovacích pokusech konstatují jeho smrt. (TV Prima)