Černý anděl

• USA Dark Angel
USA, (2000–2002), 31 h 10 min (Minutáž: 43–86 min)

Hudba:

Joel McNeely

Jessica Alba, Michael Weatherly, Richard Gunn, J.C. MacKenzie, Valarie Rae Miller, John Savage, Jensen Ackles, Alimi Ballard, Martin Cummins, Kevin Durand (viac)

Geneticky vytvořené mladé ženě se podařilo utéct z vojenské laboratoře a okamžitě splynout se světem lidí. Pracuje jako oni a dokonce poznává lásku. Snaží se však najít prototypy lidí jako je ona.... (oficiálny text distribútora)

M.a.t.t.

Vízia blízkej pochmúrnej budúcnosti je fajn len škoda kvalitatívnej nevyváženosti seriálu. Zatiaľ čo prvá séria si až do konca drží stabilne slušnú úroveň, druhá začina veľmi pozvoľna variáciou na Mutanta X a aj napriek neskoršiemu výraznému zlepšeniu kvalít začiatkov bohužiaľ nedosahuje. A ako to už tradične býva, zrušenie prišlo v čase, keď to začalo byť naozaj zaujímavé. Ale na to sme si už pri Foxe zvykli. Inak životná rola Jessicy Alby, ktorá možno hereckých kvalít veľa nepobrala ale práve v Dark Angelovi ukazuje, že jej kariéra ponúka aj svetlé výnimky. 70% ()

reypal

No a já se to jako čtvrtý v řadě pokusím shrnout: mně se to pro změnu líbilo hodně, Jessica je skutečně nehorázně nehorázná kost, na kočičí DNA nevidím v době kdy do prasat a myší rveme lidský geny nic tak v zásadě neuvěřitelného, a navíc vidět Jessicu, jak se 2x do roka “mrouská“ je pohled k nezaplacení :) Temný a depresivní to pro mě naopak bylo pohříchu málo, ovšem na pracovníky TV NOVA asi zase až až, jinak si těžko vysvětlit proč tento seriál, v podstatě pro teenagery, vysílala v neděli o půl druhé v noci, kdy už snad spí i ti nejhorší spratci. No budiž, horší ale je, že jako většina seriálů trpí i tento nevyrovnaností jednotlivých dílů, jsou zde momenty, za které by se nemusel stydět ani nablýskaný velkofilm a naopak věci, které by jste nečekali ani v ošuntělém “béčku“- což se ale dá lehce vysvětlit, když se podíváte na výčet režisérů, ti se snad střídali po půl hodině. Ale i přes tyto nedostatky je celkový dojem spíše kladný : děj nepostrádá napětí, akční scény jsou dobře zvládnuté, aby taky ne s kočičí DNA se to poskakuje, sem tam se objeví i humor a ten poslední díl vám musel vyloženě rvát srdce, takovej doják už jsem dlouho neviděl.(bez ironie!!) Edit k 2. serii: je až neuvěřitelné jak se dá tak dobře rozehraný děj viz poslední díl 1.serie zprasit nebo spíš zepsit?? Ani jsem se nedodívál.. ()

Laerry

Přesně takhle si představuji postapokalyptickou budoucnost. Chaos, špína, bída... a jako jediná obrana proti tomu všemu je všudypřítomný černý humor. Sci-fi moc nemusím, kvůli tomu, jak se vždycky snaží brát smrtelně vážně a důležitě, i když se na scéně odehrávají kraviny nejtěžšího kalibru (nemluvě o trapných kostýmech a rekvizitách) - ale DA je oproti tomu civilní a místy i komorní příběh o přežívání lidského druhu - mezi který se přimíchají geneticky upravení jedinci a snaží se zapadnout... Oni za svůj "mutantní stav" nemůžou, přesto je lidi odsuzují a nenávidí - a TOHLE není sci-fi, ale bohužel každodenní realita. Zvláštní věc je, že i přes své nesporné kvality, má seriál poměrně nízké hodnocení - a přitom jeho tvůrcem je "veleslavený" James Cameron. ()

VanTom

Geneticky vyšlechtěné Jessice Alba to neskutečně sekne v jakékoliv poloze jejího omezeného hereckého rejstříku (ovšem postupně se do role vpravuje a topornost mizí). Opravdu se vyplatí koukat i jenom kvůli ní. Jinak se jedná o slušné (podvyživené) akční sci-fi z postkatastrofické budoucnosti (vypadající jako devadesátková "slumová" současnost, kromě špinavého Seattlu se jinam víceméně nepodíváme), které se povětšinou i svými epizodními zápletkami nějak točí kolem hlavního příběhu uprchlé / hledané supervojandy, snažící se žít normální "mladický" život s kámoši v doručovací cykloslužbě. Jako OK, ale v dnešní seriálové době už nemá moc co nabídnout. [Zkouknuta 1. série a nebudu pokračovat.] ()

RedRose

Jessica Alba by opravdu mela na svuj design vlastnit zbrojni pas!! Serial jako takovy je ale dost nevyvazeny... Prvni serie je misty az na 4 hvezdy ale zato ta druha by nekterymi dily klesla az k odpadu... Naopak samotny zaver, kdy proti sobe stoji dve barikady, je naopak namet pro vcelku slusnou treti serii, ktera by to mohla cele "nejak" uzavrit, ale bohuzel k ni nikdy nedoslo coz je myslim skoda protoze jsou i mnohem horsi a presto delsi serialy... Celkove hodnoceni je tedy na nejakych 50%... ()

• Kvůli nízké sledovanosti stanice Fox po uvedení dvou řad seriál z vysílání stáhla a k natáčení dalších sezon už nedošlo. Volné místo v programu zaplnil projekt Firefly (od r. 2002), který se však „dožil“ pouze jedné sezóny. (CBD)
  • Max je X5-452, Tinga X5-656, Brin X5-734 a Ben X5-493. Maxino dvojče Sam je X5-453. Alec, Benovo dvojče, je X5-494. (TomikZlesa)
  • V souvislosti se seriálem bylo vydáno několik knih Maxe Allana Collinse. Titul „Před úsvitem“ mapuje období zasazené do doby před seriálem, události následující finále druhé sezony popisuje kniha „Hra o kůži“ a celou ságu uzavírá „After the Dark“. (CBD)

Pilná včelka Cameron

Pilná včelka Cameron

27.12.2006

Nepočítajíc dokumentární štěky a televizní produkce typu Černý anděl, James Cameron toho za poslední dekádu moc nevyprodukoval. Ono je pravda, že po oscarovém kombajnu typu Titanic ani nebylo kam… (viac)