Komédia s originálnou zápletkou, v ktorej si večne slobodný profesor češtiny Petr (Jiří Mádl, Filip Blažek), vďaka triednemu zrazu uvedomí, že jediné dievča, ktoré kedy miloval, bola jeho spolužiačka Eliška (Eva Josefíková, Martina Válková). Vtedy v sedemnástich rokoch, nenašiel odvahu jej povedať, že ju má rád a ona sa potom navždy vytratila z jeho života. Petrovi sa naskytne jedinečná šanca. Cestovať späť v čase do svojich študentských rokov a vrátiť sa do júna 1989, kedy chodil do tretieho ročníka. Dostane možnosť napraviť, čo premeškal. Lenže zahrávať sa s minulosťou nie je len tak. Návraty nie sú nikdy jednoduché. Peter sa dostáva do spleti komplikácií a problémov, ktoré našťastie rieši s vtipom, nadhľadom a drzosťou, ktorú dobre pozná od svojich vlastných študentov. Postačia však tieto zbrane na to, aby presvedčil Elišku o svojich citoch a získal jej lásku? (TV Markíza)

Jannine

První část filmu, ta před přenesením hlavního hrdiny do minulosti, byla dost tragická – herecké výkony, dialogy. Ani Jitka Čvančarová to nezachránila. Když se ale na plátně objevil Mádl, nastal obrat o 180 stupňů. Začala komedie, na kterou se určitě těšil celý sál, naštěstí pokračovala až do konce filmu, i když ten závěr teda dost skřípal.. Mádl prostě umí. Pobavily taky rodiče - Krbová a Skopal. Nemůžu si pomoct, ale sakra, ten product placement.. Já chápu, že českej film nemá peníze a tak se prostě sponzorům musí udělat reklama, ale musí nám ty orbitky cpát na plátno celej film?? A navíc tak okatě.. Zbytečně to kazí celkovej dojem. Na pivo byla ještě taková vcelku nenápadná reklama, ale ty žvýkačky a energetickej drink tomu fakt nasadily korunu. Každopádně na český film vcelku povedená komedie, rozhodně to bylo něco novýho, možná i trošku originálního. ()

Daeneryss

Na Českou komedii dobře provedené,pravda slabá místa má jako například scény kdy cestuje do minulosti, ale jinak příjemná podívaná. ()

sinesis

Snímek mě velmi mile překvapil, možná právě proto, že jsem na něj šla s obavami. Úvod filmu je opravdu slabší, ale protože jsem na to byla připravena z recenzí, které jsem přečetla před jeho shlédnutím, vytrvala jsem na klíčový moment filmu, kdy se hlavní hrdina vrací do minulosti. Od té chvíle jsem se vezla na vlně lehce kýčovitého humoru, avšak s naprosto perfektně vystřiženými scénky z dob svého dětství, nad kterými se s odstupem času nelze nezasmát. Pakliže vezmu v potaz, že se film točil zjevně velmi rychle a na detaily nebylo moc času, či nedostal granty, není zpracování filmu zase tak tragické, jak se chvílemi jeví a v zásadě se dá chápat jako recese k odlehčení fabule celého příběhu. Nicméně neodpustím si kritiku vlezlé a laciné propagandy některých produktů s mega trapnými záběry na krabičky Orbitek a plechovek s pitím. To si tenhle film opravdu nezasloužil a jediného čeho tyhle firmy dosáhly je znehodnocení jinak povedené komedie. Touhle tristní kontraproduktivní reklamou si mou přízeň rozhodně nezískaly a jestli si myslí, že si dám energy drink, jenom proto, že ho ve filmu pije Mádl, tak to jsou teda na omylu. ()

Radas.as

Kvalitní česká komedie se zajímavým hereckým obsazením. Herec Jirka Mádl se opět své zhostil s vervou a dokázal mě opět pobavit. Stejně tak se zde objevují i další mladé herecké talenty, které brzy uvidíme i v dalších filmech. Námět filmu je zajímavý a ne Čechy celkem neobvyklý. Cestování v čase není u nás zas tak běžné. Ovšem musím říct, že některé scény jsem tedy nechápal a některé byly zas moc jednoduché a neopodstatněné. Jinak jsem se dost zasmál a musím doporučit všem,kteří mají rádi české úsměvné komedie. ()

myllis

Dávám 5 bodů, je fakt že po dlouhé době vymysleli čeští režiséři peckovou komedii. Jediné co nechápu je podpora Orbit, chápu, že někdo musel na film přispět, ale tohle bylo už moc pro každého, i podle ohlasů v kině... Ale co se týká samotného filmu a scénáře, tak dávám 5 * :o) ()

Vaso

Příjemná svěží odpočinková záležitost, u nás "pamětníků" vyvolávající úsměvné vzpomínky na studentská léta. Mile ubíhající děj, snad jen trochu znásilněný happy end, ale dal se překousnout. (vlastně přežvýknout :-) ()

sOlaR

Nevím v čem tkví originalita v tomto filmu. Několikrát zmiňovat Orbitky ve filmu mi přišlo směšné, jako by tvůrci byly zoufalostí bez sebe. Dál mne teda dostal ten Facebook to byl kýč jak blázen. Dál se mi moc nelíbilo hudba ve filmu..podle mě se tam objevovala zcela minimálně. Příběh trošku ála sájns-fikšn aneb jsem v tom trochu viděl film s Efronem Znovu 17. Místama to bylo vtipné- viz. případ s tou sportkou, a nebo králíkem. Nevim jak by to dopadlo kdyby tam nehrál suprovej Mádl teda. Ale toto mne neoslovilo vůbec a lituju těch vyhozených peněz. ()

Idzej

Prostě výborné, skutečně jsem se zasmála. Reklamy na Orbit, energy drink a drogerii Teta mi vůbec nevadily, slabší místa jsem tvůrcům odpustila. Ruský facebook neměl chybu. Nedoporučuji lidem pod 35 let. Skvělé odreagování po náročném týdnu :-) 80% ()

vhorky

U tohoto filmu se člověk i zasměje. Bohužel film má místy hodně naivní zkreslování předlistopadové doby, stejně jako je špatný herecký výkon od trapného agitátora politických stran a podsaditě přitloustlého Jiřího Mádla, který se zřejmě zapomněl poradit s bábou a shodit pár kilo, pokud si chce hrát na teenagera. Stručně lze říci, že film nenadchne a jen trochu urazí. ()

dixitango

To, že tento film byl jednou velkou reklamou na Orbit a bůh ví co ještě, jsem se v kině opravdu bavila a to po hodně dlouhé době. Díky za skvělého Jiříka Mádla, který podal skvělý výkon. Když se odprostíte od toho, že ČR chtěla asi ,,sci-fi", tak si film vážně užijete....... ()

Profík

Kdyby to dávalo o něco větší smysl, aspoň jako Návrat do budoucnosti, tak to mohlo být na české poměry hodně dobré. Takto je to průměr s několika dobrými herci a slušnými fóry. A hlavně s dvěma z nejkrásnějších českých hereček, Evou Josefíkovou a Eliškou Křenkovou. 65%. ()

stevkoI

Prekvapenie, mile, zabavne, silne - slabe miesta, fajn hudba, otrepany napad... ako celok sa mi to ale lubilo. Madl s jeho vyrazom :-D. Moct sa tak vratiti v case, ah. Co mate s tymi Orbitkami, srat na nich :-) ()

Papaczek

PP je jedna věc. Druhá věc je, že jde na české poměry o velice zdařilou a nápaditou komedii. Mádl skvělý a doba v níž se celý příběh odehrává ještě lepší. Myslím jen, že s tím koncem si někdo mohl pohrát trošku víc, ale i tak respekt. U českého filmu jsem se dlouho nezasmál. ()

laco176

Prekvapivo dobrá komédia. Ak si odmyslím tie reklamy na žuvačky a energetický napoj,( ale veď treba sponzoring na dobrý film) ostatné na počudovanie sedelo a ja som strávil dve príjemné hodinky pred telkou. ()

Kylee odpad!

V drtivé většině případů mám ve zvyku filmy shlédnout až do konce, ať jsou jakékoli... Tady mě to ale stálo až příliš přemáhání.... Filmový "zážitek", na který s klidem a ráda zapomenu... ()

rh1

Film vôbec nie je taký blbý, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Zaslúžená troječka....A Lobkowitz je celkom fajn pivo....Keby niečo.... ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

Brněnská filmová komunita v březnu ožije festivalem CINEMA MUNDI. Ten ve své jedinečné koncepci přinese během osmi dnů kolekci těch nejlepších českých a světových filmů za uplynulý rok. V hlavní… (viac)