Komédia s originálnou zápletkou, v ktorej si večne slobodný profesor češtiny Petr (Jiří Mádl, Filip Blažek), vďaka triednemu zrazu uvedomí, že jediné dievča, ktoré kedy miloval, bola jeho spolužiačka Eliška (Eva Josefíková, Martina Válková). Vtedy v sedemnástich rokoch, nenašiel odvahu jej povedať, že ju má rád a ona sa potom navždy vytratila z jeho života. Petrovi sa naskytne jedinečná šanca. Cestovať späť v čase do svojich študentských rokov a vrátiť sa do júna 1989, kedy chodil do tretieho ročníka. Dostane možnosť napraviť, čo premeškal. Lenže zahrávať sa s minulosťou nie je len tak. Návraty nie sú nikdy jednoduché. Peter sa dostáva do spleti komplikácií a problémov, ktoré našťastie rieši s vtipom, nadhľadom a drzosťou, ktorú dobre pozná od svojich vlastných študentov. Postačia však tieto zbrane na to, aby presvedčil Elišku o svojich citoch a získal jej lásku? (TV Markíza)

Djflash

Přiznám se, že v posledních letech patřím k velkým skeptikům, jak filmové, tak i české televizní tvorby, obzvláště komediálního žánru. Filmový počin Probudím se včera, mě celkem mile překvapil svým vtipem (o který se převážně staral hlavní hrdina v podání Jiřího Mádla) a na Čechy vcelku neotřelým nápadem cestování v čase. Při sledování bezmála dvouhodinového filmu, jsem měl dojem, že sleduji českou verzi americké komedie Znovu 17 (tedy až na konec celého filmu.) Film má také dosti hluchých míst a spousty nelogických klišé. Na druhou stranu jsem se nad to všechno povznesl a musím tedy říct, že jsem se celkem příjemně bavil. Moje hodnocení tedy zní Průměrná česká komedie, která rozhodně neurazí. ()

teseth

Česká komedie, která se světe div se vcelku povedla. Ano je tam šílený product placement, Mádlovo přehrávání a šílený paradox cestování v čase, ale pokud tyhle věci filmu odpustíte tak se dostanete k dobré komedii, která opravdu pobaví! ()

iwee23

Od filmu jsem příliš nečekala, ale nakonec jsem se docela bavila, zejména od chvíle, kdy se děj přesunul do roku 1989. Pár vtipných situací, několik příjemných herců (Mádl, Josefíková, Blažek, Krbová), ale na druhé straně otravný pohled na Shocky, Orbitky či Lobkowitze, což celkový dojem dost kazí....po prvním shlédnutí zatím za 3* ()

Bonasera

Říkejte si , co chcete, ale já celý film měla úsměv na rtu. Je čemu se smát. Stačí facebok a Krejčíř v 89. Svižný kousek a docela mi bylo líto, že to končí. ()

vlk++

Povedená česká komedie s časovým paradoxem, dobře herecky obsazené, někteří herci hrají výborně, jiní v rámci svých možností, více se budou bavit pamětníci minulého režimu. Spousta vtipu - chcete vidět, jak vypadal facebook v roce 1989? ;) Za snahu dávám slabší 4*. ()

snikrs

Hodnotím 5 hvězdama po dlouhé době česká komedie u které jsem dobře pobavil a zasmál. Film po kterém jsem i já začal přemýšlet jaké by to bylo vrátit se časem do roku 1989 . Co mi malinko na tomto filmu vadilo je ten product placement (skrytá reklama ve filmu) ale chápu produkci ,že takto asi získala víc peněz na film. ()

Mark1983

Myslím,že se jedná o třetí lepší českou komedii po Ženách v pokušení a Mužích v naději.Bavil jsem se celý film až mě to překvapilo. ()

prometheusll odpad!

No strašná prkotina. Koukal jsem asi pět minut, a hned jsem to vypnul. Scifi to vůbec není-asi režisér pořádně neví co je to scifi,a komedie to taky není-nikdy jsem se nezasmál. ()

Vital

Mádl naprosto nezajímavý,repliky odříkává jak žák základní školy recitující nezajímavou básničku.Čím mě Mádl od Snowborďáku nepřekvapuje,je jeho nehercký talent,který se stále veze jen ze staré chváli,chvílema mu není rozumět co vlastně říká,takže dost napínám uši,a po Evě Josefíkové zas natahuju krk :-) ()

petra8619

po hooooodně dlouhé době český film s dobrým koncem. Takový slaďák v dnešní době vidím snad poprvé. Opravdu povedená věc. Doporučuji všem, kteří se chtějí smát a třebi i trošku se napínat, jak to dopadne. ()

pirate

Na podobně z části romantické filmy nejsem, ale tento byl nečekaně záživný, zábavný, vtipný a ani jsem se nenudil (což je pokrok, vzhledem k poměrně dlouhé stopáži). Šmídmajer má bod. Od českého filmu vážně překvapení. 75%. ()

Lovin

Zajímavá myšlenka s dobrým potencionálem ale za to co s tím provedl pan scénárista by zasloužil nakopat . Jinak super obsazení , herci jsou dobří ale z takovýhleho blábolu by se nevyhrál ani Al Pacino . Docela se divím tady tomu vysokému hodnocení když třeba seriál základka je tu hodnocen jako jeden z nejhorších seriálů a rozhodně bych na něm v kině vydržel sedět klidně tři hodiny a tento film jsem dokoukal jen ze zvědavosti jak , že to dopadne abych zjistil , že zápletka je spíchlá horkou jehlou na záchodě jenom proto aby se mohli ve filmu oběvit asi tak tři fóry na téma vím , že bude revoluce ha ha . Bída dvě hvězdy jsou za Blažka protože ho mám rád i za Mádla kterého moc rád nemám ale jak zahrál zmíněného omlazeného Blažka tak to klobouk z hlavy dolů ... ()

ellysium

No po zhlédnutí filmu jsem se rozhodl,že čtyři stars budou akorát a tak film i vypadá.Komedie o cestování časovým úsekem mně pobavila a dokázala rozesmát hlavně co se týče vyučování a vtipných hlášek v jeho době.Tohle Čeští režiséři umí už dlouhá léta.Samozřejmě doba a hlášky se mění.kdyby se ve filmu Škola,základ života objevil na tabuli kosočtverec,byl by to určitě průser až na půdu.Ale v pohodě.doba se mění. a tak komedie nadchne všechny,kteří přežili a strávili třeba Gympl. ()

shinlove

Ano, dalo se z toho vytěžit víc a ano, bylo tam až moc reklamy na Orbit, Shock atd, ale s klidným srdcem můžu prohlásit, že jde o jednu z nejlepších českých komedií za poslední roky! Zábavné prakticky celý film, že jsem si musel přetáčet film zpět, protože jsem kvůli smíchu neslyšel, co se ve filmu děje :D určitě na film kouknu někdy znovu. 4* ()

Kecman

Nečekal jsem od tohoto filmu mnoho a jsem mile překvapen.Až na drobnou režisérskou chybu(či střihačskou)ve 39.minutě,skutečně svěží a nápaditá komedie nejen pro náctileté.Jiří Mádl mě konečně přesvědčil.A vůbec zvedám to na pět hvězdiček: ()

A.lis

Úsměvný romantický film. Oceňuji, že ta naivní romantičnost v kontrastu s doznívajícím komunismem nepůsobí jako pěst na oko. A když člověk opomene ty do nebe volající nesmysly o cestování časem, o kterém nikdo z tvůrců nepřemýšlel, ale jednoduše tuhle sci-fi věc „potřeboval“, opravdu to není ztráta času, ale naopak docela zábava. ()

Unrealik

Místy i na 5 hvězdiček. Hlavně linka v minulosti se povedla, tedy většinou. O něco horší s přítomností. Celkově jde ale o docela vtipný film, takže silné tři hvězdičky. Jen škoda, že na tvorbu Vorlíčka/Macourka to holt nemá. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

Brněnská filmová komunita v březnu ožije festivalem CINEMA MUNDI. Ten ve své jedinečné koncepci přinese během osmi dnů kolekci těch nejlepších českých a světových filmů za uplynulý rok. V hlavní… (viac)