Argo: Nebezpečný útek

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Réžia:

Ben Affleck

Predloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scenár:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (viac)

Skutočný príbeh o tajnej operácii na záchranu šiestich Američanov, ktorá sa odohrala na pozadí rukojemníckej drámy v Iráne. Dňa 4. novembra 1979 obsadila skupina iránskych študentov americké veľvyslanectvo v Teheráne. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Ale uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom utiecť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby USA mohla dostať týchto šesť diplomatov späť do Ameriky, tak Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom, prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. A hoci ide o skutočnosť, tento plán je taký neuveriteľný, akoby sa odohral len vo filme... (TV Markíza)

evuline

Bena Afflecka mám čím dál tím víc raději, jako režiséra než herce. Filmy Gone, baby gone a Město, těmi si sám sobě nasadil velkou laťku a v mých očích také velké očekávání, co přinese jeho nový film...dávám krásným 80%, ta laťka byla hodně vysoko a očekávání jakbysmet, přesto jsem se nenudila (ke konci spíše naopak), téma zajímavé a herecký výkon "pana režiséra" byl taktéž nadočekávání. Nevím, co si mysleli, že uvidí Ti, kteří tomuto filmu dávají 2 **. ()

blackJag

Zajímavý námět, civilní podání, precizní výprava, typy herců bezvadně sedí ke svým historickým předobrazů. Affleck vs. všeobecná skepse 3:0. 85% ()

drackula

Čakal som, že si budem užívať najmä scény odohrávajúce sa v „horúcej zóne“ a že budem hlavným hrdinom držať palce a očami ich tlačiť za hranice. Na moje veľké prekvapenie, ma oveľa viac bavili scény z Hollywoodu, kde sa „produkovalo“ fiktívne sci-fi. Scény z Iránu idú od začiatku do konca podľa zaužívanej šablóny a neprinášajú nič prekvapivé. Nevidíme žiadny prekvapujúci zvrat, alebo aspoň niečo čo by sa vymykalo stokrát videnému normálu. Napriek tomu, že ma Argo vyslovene nechytil za srdce, nemôžem povedať, že by ma nudil. Argro je bezpochyby kvalitný snímok, ale mám strach, že kvôli nulovej originalite v kľúčových pasážach, veľmi rýchlo vyfučí z hlavy a jediné čo ostane ako spomienka na tento film sú vtipy z Hollywoodu, čo určite nebolo Benovým zámerom. 70 % ()

Killda

Oskara pro Afflecka! Nejlepší režie roku 2012. Skvělá pocta tajné službě, mezinárodní spolupráci a jednomu šílenému nápadu. Chyběly tomu akorát trošku výraznější herecké výkony. ()

V.Silver

Nepotřebuju ten film vidět znova, ale to se nevylučuje s tím, že se mi opravdu líbil - hezky to napsal ve svém komentáři Marigold. Taky jsem si to "čistě užil". 75% ()

Myrreczech

Velice solidní thriller, který může občas nudit nebo snad i trochu mást. Když pominu scénu z bazaru, tak se v celém filmu neděje téměř nic. Všechno se tak jako děje z minuty na minutu a nikde není nic co by vás zaujalo, nebo vyvolalo nějaké silnější emoce. Přesto však Arga vyzdvihuje perfektní kamera a režie. Herecky zaujmou jen Hollywoodští bossové Arkin a Goodman a tak bych možná i řekl průměrný snímek, ale dokázal mě zabavit až do konce takže musím čtvrtou přidat. ()

MI-380

Po ukecaných 30 seznamovacích minutách nakonec spokojenost. Film postupně jako rozjíždějící se centrifuga nabírá obrátky a dokáže tempo udržet, dokud je třeba - Ben Affleck je schopný režisér, když dokázal takhle zvládnout skutečnou historickou událost. Z herců byli nejpřesvědčivější dva hollywoodští rutinéři. 75% (3149 hodnotících přede mnou je na průměru 78%). Poznatky po první půlhodině: Američané mluví většinou rychle a obvykle k věci. Obrovské kvantum informací, názorů a pocitů, které se mi dostalo do hlavy během první půlhodiny vlastně čistě verbálně, by se obešlo bez obrazu (zarputilé Íránce s kalašnikovy v rukou i množství amerických úředníků různých funkcí si všichni dovedeme dobře představit). Připadá mi, že filmová řeč je tu zbytečná, zvládla by to mnohem levnější, ale polozapomenutá dramatická forma - rozhlasová hra. A protože navíc jde o událost známou, nemám zatím chuť film dokoukat, což už se mi dávno nestalo. ()

Taio

Vy, čo máte stovky dioptre... dont worry aj vy možete nájsť peknú hrdzavú! Napätie sa dalo krájať ako torta. Z Afflecka rastie seriózna hollywoodska kvalita, na ktorú sa veru ešte teším. Teraz si už len počkať v akej nálade sa nato pozerali plešatí homokladi z akádemie... OST♫ 4/5 Príbeh 5/5 Výkony 3/5 Napätie 5/5 Humor nebol ... 85% ()

mkubalikova

Affleck režisérsky zraje jako víno...ano, mluvím o průměrném herci (fakt ho jako herce nemám ráda), který natočil svůj třetí film, který, stejně jako oba předešlé, je pozitivně přijat diváky i kritikou. Tentokrát souhlasím s paní Spáčilovou: jak je možné, že takovýto film propadne u českého diváka a Babocokoliv jsou tak populární? 80% ()

Blackberry

Keď už sa z Bena Afflecka stáva môj obľúbený režisér a keďže jeho snímok vyhral Oscara, musel som si to pozrieť. Na Bena sa dobre pozerá, dozrel aj herecky, vážne role sa mu hodia. Réžiu zvládol dobre, lenže nevymanil sa z prostoduchosti námetu a nedodal mu viac živelnosti, napätia a hĺbky. To sú podstatné veci, nad ktoré sa nedokážem povzniesť. Takže tentoraz mierne sklamanie. ()

TheRoller

"Argo, f*ck yourself." Film o filme, o ktorom po 30 minútach viete všetko. Viete čo sa deje, prečo sa to deje a ako sa to skončí. Mal som obavy, že zvyšnú hodinku a pol len presedím v nude nad americkým klišé. Nestalo sa. Teda vlastne hej, ale vôbec mi to nespôsobilo ujmu takých rozmerov, aké som očakával. Aj vrchol otrepanosti (časť na letisku) sa dal prekusnúť a prekvapivo zapadal do atmosféry. Affleck, ktorý stavil najmä na príbeh a scenár, čo mu nakoniec vynieslo Oscarov, sa javí, že nakoniec z neho niečo aj bude. Ostatní herci boli skvelí a účasť "vraha" z môjho milovaného Wait Until Dark s nomináciou na Oscara je len veľkým plusom. ()

R1CH1E

Tak oproti přeceňovanému Pí a jeho životu tady tu nadílku plešounů chápu. Affleck se mi jako režisér líbí mnohem víc než herec, protože způsob, jakým točí filmy je osobitý a poutavý. Tady mě v tom jen utvrzuje. Skvělé záběry kamery, dobrý casting herců, děj, který od začátku drží tempo a nepovolí až do závěrečného napínavého finále, u kterého jsem napětím ani nedýchal, to všechno bylo super. A nálepka "Inspirováno skutečnými událostmi" tady taky udělala své.. ()

vyfuk

Bylo téměř jasné jak to skončí, ale Affleck nám to zkomplikoval a nikdo nevěděl jak to dopadne. Pravdivý příběh Arga, je něco na co nikdy nezapomenu, nejen, že to bylo tak napínavé, ale i krásné. Argo je jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl, a i když mám rád Spielberga a fandil jsem Lincolnovi (kterého jsem zatím ještě neviděl), musím říct, že si Argo Oscara zasloužilo. Chtěl bych jednoho dne se seznámit s Benem Affleckem a říct mu, že natočil úžasný a nezapomenutelný snímek. Argo, fucking self!! ()

Autogram

Zo začiatku som neveril, že sa to strhne na až tak napínavú „podívanú“. Po prepadnutí veľvyslanectva sa to schyľovalo ku konverzačnej vojne, že som takmer nestíhal čítať titulky, koľko medzi sebou bezpečnostné zložky vyjednávali, situáciu zachránil až režisér so svojim odľahčením Argo, fuck yourself. Príbeh sa vystupňoval a keď išlo do tuhého na iránskom bazáre, tak by sa mi krvi nedorezal. Rovnako aj v záverečnej scéne na letisku, ale tam už bolo dosť jasné, ako to dopadne. Film u mňa splnil až predčil očakávania, zostáva len jeden dlh a to natočiť strelené sci-fi z iránskeho prostredia, momentálne ale na to zase nie je vhodná doba. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)