Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

GOREGASM

Pověst, která předchází Sousedskou hlídkou protentokrát s milimetrovou přesností trefuje pomyslný hřebíček na hlavičku, ovšem v tomto případě jde o jeden z posledních hřebů do komediantské rakve Bena Stillera. Čímž nechci házet vinu jen na něj, i když pro příště by ho před rozhodnutím, zda do daného scénáře jít, či nejít, měla žena preventivně profackovat, aby svou ještě nedávnou hvězdnou kariéru neutápěl v podobně trapně oplzlých a na sílu zvulgarizovaných, ale především děsivě nevtipných komediích. Přitom, jak se to dělá, správně ukázal nedávno MacFairlane se svým Tedem. Většina filmu (až na akčněji a zábavněji pojatý konec) je opravdu jeden nekonečně ufuckovaný a ucuntovaný vopruz, kterému nijak nepomáhá ztopořené herectví celé čtyřky, v čemž doslova "exceluje" Ajťák Richard Ayoade, který jako by do snímku z jiné planety vpadl (v kontextu scénáře to tak vlastně je :-). 20% ()

Gaia.M

Jako vážně?? Asi začnu číst popisy filmů... Když jsem viděla ta hvězdná jména a žánr komedie, měla jsem jistá očekávání.. No.. Beru to jako pěkný vtip. Vážně ne, jednou stačilo, už nikdy víc! ()

Olík

Bene, Bene, Bene, sice to poslední dobou používám téměř u každého nového Frat pack filmu, ale nedá se svítit, musím se opakovat, chtělo by to nějaký nový impuls. Stiller nový impuls, Hill držet se Apatowa, Ayoade zůstat na ostrovech, Vaughn se konečně pochlapit a všichni čtyři dohromady trocha víc humoru (a klidně jednoduchého)…………ale jinak celkem slušný. ()

Hapretor

Párkrát jsem se zasmál. Štestí je, že se to nesnaží brát vážně a občasná stupidita je záměrná. To tyhle filmy pozvedává. Jinak divil jsem se, jak Stiller už sešel věkem a jak Hill "zhubnul". Zabaví, neurazí. ()

char_t

Hodně nadějné obsazení - Hill za současnost, Stiller za minulost, Ayoade za Británii a Vaughn... no řekněme za burany. A výsledek? Nula. Sestava spolu ani trochu neladí, humor je buď neexistující nebo zbytečně nechutný a zbytek jsou jen pózy. ()

helloween93

Tahle sci-fi komedie vychází z filmů jako Krotitelé duchů nebo Super 8, ale má dvě vady. Je tu málo akce a na druhou stranu je tu nespočet zbytečných dialogů o ničem. Občas jsou tu sice nějaké hlášky, ale jinak je to docela nuda. Vzhledem k tržbám jde o propadák prvního kalibru. 2* ()

MickeyStuma

Jak tento snímek dokazuje, ne vždy je Ben Stiller a Vince Vaughn zárukou dobré zábavy. Příběh začal docela dobře. Stal se zločin, a tak se jedni kamarádi dohodnou a vybudují domobranu. Tudíž jsem čekal nějaké humorné situace v boji se zločinem. Několik vtípků se tu objeví, ale jinak tu k zasmání opravdu toho moc není. A rozhodně jsem nečekal, že se vše zvrhne v obrovskou bitvu s mimozemšťany před obchodem elektra. A tak nevím, co to vlastně celé mělo být. Děj je až děsivě těžkopádný a tudíž nepochopitelný. K pousmání je i Stillerova pistole, jehož zásobník má nekonečný počet nábojů. Jak jinak vysvětlit, že neustále střílí, aniž by opětovně nabil. A tak se mi tento počin jeví značně nelogický, tudíž nepovedený. ()

Raziel_cz

Překvapivě docela v pohodě. Dokonce se mi zdá, že na rozdíl od jiných komedií, kde v hlavní roli můžeme vidět skupinu komiků, měl tenhle film scénář a nestál na improvizaci, což je fajn, protože funguje podstatně lépe. Díky erkovému ratingu navíc mohl být humor i dostatečně ostrý, takže se tu mluví sprostě a sem tam na diváka protagonisté pomrkávají s nějakou tou politickou nekorektností. Samozřejmě to není komedie roku, ale hlášky jsou tu perfektní a situace, do nichž se hlavní hrdinové dostávají, si poměrně úspěšně dělají prdel z epických scén z velkorozpočtových sci-fi. Jenom škoda, že právě ten scénář, který je na jednu stranu strašně fajn, není oproštěn od klišé, které nutně musí být v každé americké žánrovce. ()

Rathalos

Tato sci-fi komedia ma skvele herecke obsadenie,zasmial som sa,priznavam a to je dolezite,ale je to taka kravina,ale ak to clovek berie s rezervou,tak ako zabava fajn...:-) ()

SiMMaS

Já se teda upřímně pobavila! Z obrovského množství nadhozených vtipů se mi líbila valná většina, což se mi u podobných filmů nestává. Pár trapných se našlo, ale bylo jich opravdu málo. Místy jsem se chlámala na plné kolo (například hláška odkazující na Apple). A to spousta věcí byla prohozená jen tak, mimoděk. Oceňuju tu kombinaci komedie a Sci-Fi, protože to je tak neskutečně blbé, až je to vtipné. Výborný casting. ()

Alice02

Překvapivě vtipné, zajímavé a celkem i originální! Možná to bylo trochu i mým nízkým očekáváním kvůli hodnocení a zdejším komentářům. Každopádně, já se bavila a ten kluk, co tam v kině jako jedinej byl se mnou, nejspíš taky :D ()

figliar

Čakal som priemernú komédiu, dostal som nadpriemernú akčnú sfi-fi paródiu. Pobavilo, prekvapilo, páčilo. Nečakané zvraty, komicky spracovaní mimozemšťania, robenie si srandy z amerického životného štýlu a známy, komediálny herci, hlavne Ben Stiller a Moss z IT Crowd, ktorý chcú, respektíve nechcú zmeniť svoj rutinný život. Takéto filmy fakt že môžem. ()

dainio

Člověk by řekl, že taková čtveřice komiků je garancí skvělé zábavy. Inu, ve většině případů se takovéto komiky napěchované filmy, nesejdou s moc valnou odezvou. Sousedská hlídka se do takové sorty bohužel počítá. Nevím, jestli je to špatnou rukou režiséra či vinou né moc dobrým scénářem. Každopádně, film scény, kdy byste se měli za břicho popadat a smíchy padnout ze židle, rozhodně nenabízí. Prakticky se jedná o velmi průměrnou komedii, u které se budete jenom tiše a sporadicky usmívat, s bonuskem emzáckého zvratu. Všechny zmíněné herce mám v oblibě a strašně rád, jsem je viděl pohromadě. To, co jsem ale očekával nepřicházelo a ani nepřišlo. Kdybych měl vybrat scénu, která se mi nejvíc líbila a u které jsem se i trošku více zasmál, tak to bude neustálé střílení do hlavy mimozemšťana, Vincem a Benem. Kolem a kolem, na jedno zkouknutí to určitě je. Po shlédnutí na to ale rychle zapomenete. ()

Torgal

Ale áno, zasmial som sa. Humor je síce riadne prízemný, založený takmer výhradne na vulgárnej improvizácii, ale asi mám pre takýto druh zábavy slabosť, lebo som sa bavil solídne. Dej je samozrejme totálne mimo realitu, všetci (okrem Stillera) sa chovajú absolútne iracionálne (skrátka sú to pošuci) a aj to je zábavné. Naopak zábavná nie je línia so Stillerovou neplodnosťou, ktorá nie je vôbec humorná a pôsobí tu totálne mimo. Trikové finále to tiež zráža dole, akciu tento film vážne nepotreboval. 6-/10 ()