Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (viac)

Verilla

Tak tahle nějak si představuji inteligentní a zábavný seriál. Není tu nouze o ironii, satiru, ale také cynismus a přestože se ocitáme na půdě právnické společnosti, nenudíme se. Moc se mi líbí sebekritika postav, kterou se zde nešetří a přestože vše tomu nahrává, postavy nikdy nejsou černobílé. Svižnost, se kterou se odvíjí děj, a nečekané zvraty pobaví a přestože některé věci se mi zdají opravdu nadnesené, například že by přijali do právnické společnosti koncipienta bez diplomu, jiné, jako například nulový osobní život úspěšných šéfů, jen podtrhují skutečnost, že tohle není typ seriálu, který by opěvoval americkou "společnost" se vším všudy a opravdu si do ní sem tam rejpne;-) *****Dodávám, že s dalšími řadami neztrácí šťávu, i když už se některému případu seriál věnuje prostor více dílů, ale většinou to zachrání vedlejší dějová linka. ()

orionn

Pilotná časť: Žiadne nadšenie, nič výnimočné, postavy bez charizmy, Harvey nesympatický, ale pozrel som ju celú, a dávam tomu šancu. Druhá časť: Absolútne nezaujímavý dej, Harvey stále nesympatický. Tretia časť: ani nie po 5 minútach vypínam, ďalšiu šancu už nedávam. Nie som žiadny pózersky anti-amerikano, ale tento seriál je nechutne americký. ()

eyeskiller

Nepoviem, že je to len skvelý seriál (čo určite je) ale poviem hlavne prečo. Celkovo prostredie obrovskej právnickej firmy, je veľmi lákavé aj pre oko diváka. Vzhľad a celkovo herecké obsadenie, od pekných sekretárok po šarmantných mužov pridáva tomuto seriálu svojský štýl. Skvelé zápletky a niekedy až neuveriteľné rozuzlenia, ktoré človek (pokiaľ nie je zrovna právnik v USA) vôbec neočakáva. Celkovo je to veľmi inteligentný seriál so skvelý dejom, skvelým príbehom, skvelými hercami a takisto skvelými kulisami. Čo sa deju týka, tak určite upúta nie len príbeh jednotlivých prípadov, ale aj Mikov vzťah s asistentkou a takisto jeho vzťah s Harveym. Do všetkého sa mieša aj zlý kamarát Trevor, čo pridáva na dramatickosti. Aj keď v hodnoteniach vidím teľa 4*, tak myslím, že celkový rating 90% skvele sedí, a určite tento seriál odporúčam každému, nie len fanúšikom práva. ()

DonTettino

Právnické prostredie mi nie je príliš známe a preto mnohé situácie sú mi trochu cudzie, ale okrem tejto maličkosti je mi seriál veľmi sympatický. Vo väčšine seriálov je jeden "hlavný hrdina" no tu mám pocit, že sú práve dvaja, čo veľmi mení pohľad na seriál. Človek chvíľami uvažuje, s ktorou z nich sa viac stotožniť, ale nakoniec to dopadne tak, že ich žerie oboch rovnako. Každý z nich má niečo, pre čo ho môže divák obdivovať a spolu tvoria naozaj veľmi dobrú dvojicu, ktorej nechýba humor, elegancia, trochu narcizmu i zdravej súťaživsti. Okrem iného som rád, že sa tam objavila herečka Gina Torres, ktorá je jednou z mojich obľúbenejších. ()

maestrum

Jedním slovem vynikající. Herecké výkony, napětí, atmosféra...Navíc při sledování zažívám dejavu, protože toho slizáka jsem měl jako nadřízeného. A navíc jakoby mu z oka vypadl :D za 5* + 1* extra ()

neivi

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší seriál ze světa právničiny. Humorem dostane i náročného diváka. A na svoje si tu přijdou i holky, dík oběma hlavním hrdinům.;-) O tom žádná. V první sérii jsem zkrátka nenašla díl, který by mě nudil, nebavil, nezaujal. Jedničku dávám i střihům mezi jednotlivými scénami. ()

losmachos

Výborně napsanej, na dialozích stavěnej seriál z atraktivního prostředí top právníků. Sposta hlášek a odkazů na filmy, což já rád a za to je i pátá hvězda. A také za Donnu (Sarah Rafferty), kterou chci za sekretářku taky. ()

eRKo

Narozdíl od jiných seriálů z právního prostředí nemusí právníci u tohohle seriálu obracet oči v sloup, natož zvracet. Výborně a zábavně udělaný seriál o lidech, kterým byste svůj případ svěřili obratem. ()

shagisson

Aaaaaaaaaah! Tak přesně takhle to bylo zakončeno. Neskutečná předehra, při níž se erekce z prosklených útrob téměř milionů stageů s valící se atmosférou ňůjorku, postupně zatvrzela v kráse všudypřítomných žen, blyštivých nápisů a skvěle padnoucích outfitů, gradovala s poslední scénou nakakaovělé Rachel Zane, kdy ejakulace všeho, co lze jen dobře vymyslet s impozantním dopadem na diváka, zanechá tabulu rasu tak popsanou, že další popis jí tam přinese jen další řada, která je v očekávání. Jednoznačně famous od A po Z. Jes! ()

beaverkiller

Vychcánek a génius jako čupr právníci, co každýho drtěj. Jediná věc co mě u tohohle seriálu rozčiluje, je vztah Mika a Rachel. V každym seriálu je to stejný. Sou zabouchnutý, akorát nemůžou být spolu protože tohleto a támhleto...Nejdřív chce on a ona ne, pak je to opačně. Už je to fakt hodně trapný a nudný. ()

LUCCKE

Jeden z najlepšie spracovaných seriálov z oblasti práva. Je to zábavné, je to uveriteľné, má to zaujímavý dej a skvelé postavy! 10/10 ()

jess20

My hero...být v práci tvrdý jako Harvey rozhodně chce kuráž ale v dnešní době to snad jinak nejde. Výborně zahrané občas mě utíká scénář a nechápu o čem je řeč jinak je to supr seriál. Dokonce bych si gabriela dokázala představit jako nového jamese bonda :-D Jéééj ()

Revelate_17

Přemýšlím, co bych tomuhle seriálu vytkla... nic mě nenapadá. Je opravdu víc než povedený - jednak obsazením, ale také scénářem. Vážné pracovní "právní" chvilky, střídají vtipné poznámky hlavních aktérů (včetně Louise Litta, vždyť on je to vlastně takový dobrák! ). Těch 40 minut uteče strašně rychle a už chcete další díl. Třetí série je možná trošinku slabší, ale věřím, že tou příští to autoři opět doženou.//////// A s lehkým úsměvem na rtech musím říct, že kdyby mě zastupoval právník jako je Harvey Specter, tak snad začnu zločiny páchat schválně :-) ()

Lujna

První dvě série si zaslouží plný počet. Charismatem to mezi právníky jen svítí, scénáristicky je to velmi povedené, vizuálně naprosto bezchybné. Třetí sezóna už je slabší. ()

Choci

Nikdo nemá rád vejtahy? Blbost! Miluju jejich smysl pro ironii a jejich humor! Seriál nabitý dokonalých hlášek, neprostupných argumentů a přesvědčivých lží. 98% ()

Pono

Kravaťáci mě fakt chytli,nikdy bych nevěřila,že budu koukat na podobný druh seriálu.Rick Hoffman je SKVĚLEJ!!! 97% ()

jirzy

Prví serie výborná, druhá excelentní, momentálně jsem prosvištěl polovinu třetí a tam už to trochu vázne. Ne že by nebyla nouze o napětí a nějeké ty břitké hlášky, ale v některých chvílích scénáristé zjevně tlačí na komediální pilu o trochu víc než by bylo potřeba a na druhou serii to prostě nemá. Uvidíme co přinese druhá porce dílů i přes ty drobné výhrady se těším. ()

santa331

Jelikož studuju školu v oblasti práva, tak toto televizní seriálové dílko doslova "žeru". Mike Ross a Harvey Spector jsou dokonalá dvojka, která srší břitkým humorem a to jen díky výbornému scénáři. První série se soustředí zejména na postavu Rosse a na jakési seznámení diváka s právnickými praktikami. Naopak druhá série řeší především postavu Spectora a budoucnost PEARSON HARDMAN. Kdybych se vyskytl v situaci, kdy bych musel vyhledat právnickou pomoc, tak bych se jedině a s radostí obrátil právě na tuto dvojku (neotřelou a zábavnou). ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (viac)