Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

VideoTuti

Veliký zklamání. Každý kdo viděl "Les Misérables in Concert: The 25th Anniversary" musí objektivně říci, že se jedná z pěveckého hlediska o čisté muzikálové béčko. Jediný kdo zazpívá dobře svůj part je Samantha Barks. Pěvecký výkon Russella Crowena je nejhorší ze všech. ()

aannemer

Jednu hvězdu za výpravu, ale jinak to bylo dvou a půl hodinové utrpení s prachbídnou hudbou bez nápadu a byl-li tam nějaký hudební motiv zajímavý, tak to byla vykrádačka z bůhví čeho. Tyhle melodie už jsem slyšel 50x někde jinde. Jackman se snažil, Crowe není zpěvák ani omylem no a zasněná Anička to sama nevyškubla. Příště si to raději vetkněte za klobouk! ()

Pavlosos

Dnes jsem na nich byl v kině a jedním slovem: nádhera. Naprosto souhlasím s Djkoma, J*A*S*M, novoten a především viperblade - výborné herecké výkony a muzikál, tak, jak má být. Do kina jsem přicházel v rozpacích, ale z něj velice dobře pobaven. Prostě muzikál, jak má být. Neviděl jsem však předchozí filmová ztvárnění, takže nemohu blíže posoudit. Ale jinak super. Musíte to mít prostě rádi, jinak to není nic pro vás. 100% ()

The_God

Poměrně podařená verze výborného muzikálu. Ne tak podařená, jako byl koncert k 25. výročí z Londýna, ale stále velmi dobrá. Aby taky ne, když důležité postavy hrají herci jeden lepší než druhý - Crow, Jackman, Cohen, Hathaway etc. A velice mě překvapilo, že i zpívat umějí a vůbec ne špatně. Ale jak tak jsem četl ty komentáře tady, tak je třeba to vidět v originálním anglickém znění. ()

AMEE

Nikdy jsem neviděla žádné zpracování Bídníku a když jsem viděla toto, tak jediné na co jsem si vzpomněla bylo vyjádření našeho profesora češtiny - Hugovi hrdinové byli vždy na dně - a po přečtení recenzí, jsem jim dala za 4,ale během dalšího týdne jsem si uvědomila, že si pobrukuji písně z Bídníků a že za to nemůže jen tento film, ale i veškerá zpracování Bídniků předtím... Tedy konečné rozhodnutí je tedy za 5 :-) ()

esmoke

Ta délka, bože ta délka a přitom jen lidi zpívají o "hlubokých" pocitech s kamerou kousek od hlavy a prší. A přitom se tam nic dalšího neděje. ()

Janiska

A proč ne 5*? Vše a všichni už tu byli..... Gabin je stejně nepřekonatelný, tak proč to nezkusit jinak? Dobře , tak jen pro milovníky muzikálů, no a co. Neotřelost tomuhle filmu nemůžete upřít. ()

sofixz

Od kamery, cez vypravu, hudbu a herecke obsadenie az po strih a reziu jednym slovom MASTERPIECE. Vsetko bolo presne take, ake malo byt. Postavy boli jednoduche, ale pritom komplikovane a prepracovane. Pribeh bol simplicitny, ale na druhej strane komplexny. Muzikal plny contrastov. Uznavam ze nie pre kazdeho, ale co ine cakat od muzikalu. ()

Monika22

Zajímavé, jistě poutavé a strhující, ale za mě jen 3 hvězdy na prvé kvůli zpěvu Eddiho (fakt kvičel), za druhý kvůli tomu, že prostě divadelní muzikál do filmu moc nepatří, i když Amíci se snažili a za třetí kvůli délce (některé pasáže byly nekonečný). ()

carlos.s

Jeden z filmů, u kterého opravdu lituji, že jsem ho neviděl v kině. Neumím si ani představit, jak muselo být pro herce náročné zpívat každodenní věty (mluvených vět je ve filmu doopravdy cca 5 minut). Ovšem tomu odpovídá i kvalita některých "zpěvů", takže kdo čeká, že se tam bude zpívat podobně jako v High school musical, ať na film raději nechodí. ()

bonovox

Z bedárov som hrozne sklamaný. Muzikály mám rád, ale tento mi vôbec nesadol, hlavne kvôli zbytočne natiahnutej stopáži, ktorá výrazne nudí. Herci sú síce typovo dobre vybratí, ale žiaľ ani ich spevácke umenie nie je na vysokej úrovni, čo v muzikáloch je veľký problém. Nebyť veľkolepej výpravy bolo by to ešte horšie. ()

xylobrno

Výborný byl ten revolucionářský prcek a tmavovláska. Se ctí se úlohy zhosila Anne, bloncka a i ti mladí chlapi. Schytá to ode mě jen dvě hvězdy za tři obrovské nedostatky: hlavní mužské postavy neumí zpívat, "zpívá" se tam pořád a ten, kdo vymyslel koncept kamery by zasloužil nakopat. ()

Idoviren

Stálo mě dost odvahy pustit si Les Misérables, kdy jsem zjistila, že mají skoro tři hodiny. Ale byla jsem příjmně překvapená, že jsem se zase tolik nenudila. I když je zjevné, že film sází hlavně (a jenom) na obsazení a výpravu. A co se týče zpěvu? No, mějtě mě za blázna, ale já myslela, že tam budou taky mluvit.... Nestalo se... Les Misérables vzali mou zažitou představu o tom, že v muzikálech se zpívá jen někdy, pod krkem, zmlátili ji a nechali polomrtvou v příkopu. Zpívalo se pořád, o všem a zpívali všichni. A to mě trochu vytáčelo. ()

Scaevola

U příběhu, který je tak notoricky známý, že nemá šanci překvapit, je nutné vsadit na cosi jiného, co přiková diváka k promítacímu plátnu. Bohužel nemohu s klidným svědomím prohlásit, že herecké obsazení a široké spektrum písní splnily, co jsem očekával. Vzhledem k absenci hudebního sluchu nedokáži posoudit, nakolik byly zpěvácké party povedené, ale chyběla mi v nich ona procítěná hloubka, byť některé dokázaly strhnout svým nadšením. To však nic nemění na tom, že většina lyrických pasáží byla jednoduše nudná, a finální scéna na přehnaně velké, symbolické barikádě celého světa proti čemusi, co ani jednou nebylo specifikováno měníc se v prostý vzdor pro vzdor, srazila hodnocení ještě níž. ()

Hanz_knife

Nesnáším muzikály. Nesnáším muzikály a přesto mám Bídníky fakt hodně rád! Je to film plný výborných herců, kteří do toho dávají řekl bych maximum. Písničky jsou strašně chytlavé, asi mám hudební hluch dle některých odpadových hodnocení ale mně se ten jejich zpěv fakt dost líbil. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)