Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

ABC1

Miluji muzikály od dětství, nevadí mi ani ty hodně kýčovité, ale tohle mě naprosto zklamalo. Velice nepodařený experiment, příšerná délka, nudné až k uzoufání, málem jsem se modlila, aby byl konec, jak mě to nebavilo..takhle se muzikál dělat nemůže, bylo to studené, neživotné a neosobní..všechny další verze Bídníků mám ráda, ale tohle fakt ne!!! ()

zurivymlok

Na tomto díle je toho spousta dobrého - skvělá kamera, velmi slušný vizuál, špičkový herci a pak hlavně nesmrtelná předloha Victora Huga; to vše však spláchl do hajzlu fakt, že to pojali jako muzikál. A to ne jako ledajaký muzikál - až na dvě tři věty je tu zpíváno fakt vše. A to herci, kteří fakt zpívat vůbec neumí. Všemu vévodí v této disciplíně naprostou zoufalý Russell Crowe. Ale vzhledem k tomu, že 95 procent "písní" nemá žádnou melodii, nezachránil by to ani Freddie Mercury v hlavní roli. Tento film už nikdy více. ()

nevergiveup

Tak tenhle film mě naprosto zlomil. Ačkoliv muzikálovou tvorbu nevyhledávám, marně hledám negativa, a to i přesto, že jsem si dal víc jak týden, než jsem začal psát komentář, jelikož po shlédnutí jsem zůstal naprosto speechless. Ani nevím, kde pořádně začít abych tu nenapsal 20 normostran. Už samotná předloha je literární skvost, a proto by mě nikdy nenapadlo, že mu nějaký film dokáže dostát. Hudební kousky jsou naprosto fenomenální a těžko bych našel píseň, která by do atmosféry nezapadala. Anne Hathaway a její I dreamed a dream je něco, co ve mne bude resonovat ještě hodně dlouho. Amanda Seyfried je pravděpodobně nejlepší možná volba pro Cosette, jelikož už jenom svým vzhledem a vystupováním ztělesňuje to, jak Hugo Cosette popisoval. A na topu toho všeho stojí Javert vs Jean Valjean alias Russel Crowe vs Hugh Jackman. Vidět všechny tyhle herecké ikony hrát muzikální scény připomíná, že skutečně kvalitní herci, kteří při hraní používají um a ne testosteron.No a nakonec - píseň Do you hear a people sing je jeden z nejsilnějších zážitků, který mi film připravil. 90% ()

baron156

Tyhle Bídníky jsem viděl jako druhé zpracování (první byly s Depardiem) a dlouho jsem tomu nemohl přijít na chuť. Jako muzikál to není špatné a jako drama silné. Nejvíc pobavila H. B. Carter a nejlíp to zahráli Jackman a Crowe. ()

Carissima

Nechápu jak tento film může někdo hanit jen proto, že se v něm moc zpívá a že nemá rád muzikály. Tak se na ně nekoukejte a předvším je laskavě nehodnoťte! Pokud vás alespoň trochu muzikály oslovují, tak se rozhodně můžete těšit na skvělý hudební zážitek plný známých chytlavých melodií. Jde o luxusní zpravování světoznámého muzikálu, né o převyprávění románu. Postavy lýčí svůj tragický život zpěvem, což samo o sobě vyvolává emoce a tím vydají i více než dlouhosálými monology a dialogy. O skvělém podání Hugha Jackmana, či Eddieho Redmaynea ani nemluvně. Ke konci jsem byla totálně na měkko. Za mě rozhodně pět hvězdiček ()

MichaelF

Naprosto krásné zpracování knižní podoby Bídníků. Naprosto mě to (kdysi dávno) oslnilo, když jsem to viděl poprvé. Muzikály mám rád jakožto správný obdivovatel kultury, takže mi to až tak moc nevadilo. Výběr herců: no podívejte se sami. Skoro všichni herci jsou uznávanými celebritami a fantasticky tam pasovali. Slova a všechny ty písně, prostě nádhera. Možná nejlepší muzikál všech dob. Velmi doporučuji. Kdo nezná Bídníky je bídník! :-D ()

lukyna

Muzikál buď milujete, nebo vás otravuje. Já ho miluju. Ten příběh každý z nás zná jako svoje boty, ale až tady mi to vlezlo až do morku kosti.  Neuvěřitelné výkony, dokonalý Hugh Jackman, Anne Hathaway, při I Dreamed a Dream jsem brečela jak želva, ale co, nejen při tom, v podstatě jsem se zmítala v emocích po celý film, jak se mi to už dlouho nestalo. Velmi slušně to dal i Russel Crowe, kterého jsem si v muzikálu vůbec nedokázala představit. Navíc tu naštěstí nikoho nenapadlo prznit předlohu vlastními nápady, takže za mě postup do mojí top desítky.. ()

Marvel_SMTV

Film byl muzikál, což mě od počátku moc nelákalo, protože na muzikály moc nejsem, ale když jsem zjistil, že v něm hraje roli Hugh Jackam, tak jsem okamžitě změnil názor, protože můj nejoblíbenější film, co jsem kdy viděl je Greatest Showman, který je taky muzikál a hraje v něm hlavní roli Hugh Jackman. A jsem rád, že jsem se na něj nakonec koukl, protože i přesto, že to byl muzikál, tak měl dost zajímavých dialogů a zaujal mě. Doporučuji. :) ()

Budha35

Komentář od johnn333 se mi zdá totálně mimo, nevim jestli to je recese, nebo co, ale je to, jakobych šel do kina na Shreka a pak si stěžoval, že to bylo animovaný a fantasy,který bych nesnášel. Edit: Nikdy v životě jsem nezůstal němý 30 minut po skončení filmu, nikdy v životě jsem u filmu nemusel 10x za film potlačovat slzy a nebýt přítelkyně vedle mě, tak bych 1/4 Bídníků probulel a to nejsem citlivka. Kamera fascinující se záběry na obličeje při nejcitovějších písní a celková kvalita hereckého vystoupení- DOKONALÁ. Nevim jak dvoj a troj hvězdičkáři, ale pro mě je i 50 hvězd málo. Velké Bravo za tento muzikál. ()

Flatplayer

Pro ty, kteří milují muzikál Les Misérables (a že jich je po světě několik milionů), je film úžasným pohlazením po duši. Zcela rozumím všem ostatním, kteří v tom nevidí nic zábavného. Režisérské pojetí je ale podle mého v tomto případě dokonalé a veškeré drobné změny oproti jevištnímu provedení jsou jen k dobrému. Film nejen že vystihuje muzikál, ale čerpá nemalou měrou také z původního románu. Zpracováním tedy tuto verzi Bídníků hodnotím i nad veškerá ostatní filmová zpracování totoho titulu. ()

Chuck_69

Viděno v Cinestaru 31.12 ... a jednoznačná pecka. I když já se na to těšil už jen z toho důvodu, že jsem to znal z českého muzikálu,který se mi také líbil. Za mě jednoznačně 5* , ale chápu, že pro méně zasvědcené to můžou být hezké 3* - 4* . Níž bych rozhodně nešel. A hlavní co bych vypíchnul, jednoznačně Russell Crowe, nadmíru očekávání mě překvapil svým zpěvem. ()

Amithiell

Tato podoba Bídníku mě naprosto uchvátila, od začatku do konce leč známy příběh většině znás dostal novou tvář, nový hlas, který se vám vryje do paměti a odnášíte si z nej neco nac nezapomenete ... Je zde vidět obrovský ohlas a zároveň opovrhováním tímto filmem, však navzdory všemu dávám 5* ... ráda se na tento film podívám znovu ... a doporučuji ho všem ()

Tynqa

V podstatě by stačilo vydat jen soundtrack a ušetřit miliony za celou filmovou produkci. Stokrát omletý, vyprázdněný a zredukovaný obsah Hugova románu je téměř nesnesitelným útokem na Eustachovu trubici. Ve filmu se totiž furt zpívá a furt znamená furt furt furt! I když to není nutné a i když to vypadá směšně. Všichni zpívají dobře a pějou pěkný a prověřený písničky, ale za mě se ani to vydržet skoro nedá. Tom Hooper to chtěl udělat jinak a místo ve studiu se zpívalo a nahrávalo rovnou na place, tudíž je kamera furt přilepená na obličeje pějících a emoce potících herců. Tou křečovitostí mi to trochu připomínalo soutěže v recitaci… Každopádně herci emoce potí a film je z diváků přímo dojí… Už dlouho se mi nestalo, že bych byla vlastně nas+aná z toho, co se děje na plátně, a přitom si patlala tužku na voči po celým obličeji… A přitom to tak pěkně začalo, scéna na galejích dává naději, že půjde o něco velkýho. A pak Crowe začne zpívat, že se jmenuje Javert a je konec. Tudy cesta novodobého filmového muzikálu asi nevede. ()

Neith

Asi jsem zralá na kamenování, ale tahle verze Bídníků se krutě nepovedla. Miluji ten muzikál. Je v něm všechno a považuji ho za naprosto skvělý. Nebo taky (jak jsem dneska zjistila) úplně nanic. Skvělou předlohu se v exkluzivním hereckém obsazení podařilo naprosto neuvěřitelně zabít. Divadelní herectví (a snad i taková kamera), divadelní kulisy, z impozantní hudby jsou použity jen střípky, herci místo zpěvu kníkají a vzdychají a i revoluce se mění v nudu k ukousání. Působivých výjimek je tak málo, že nemá cenu si je pamatovat. Radu mám jen jedinou. Jděte na Bídníky - je to skvělý muzikál. Ale jděte třeba někam do divadla nebo si z DVD pusťte koncertní verzi. Cokoliv bude lepší než tohle trápení.. ()

Mudway

Trošku mě vylekalo, když tam na mě hned ze začátku vybafl Jackman se zpěvem, protože jsem neveděl, že to celé bude muzikál. Hádám, že jsem si měl nejdřív pořádně ověřit, na co jdu. Nicméně netrvalo dlouho a film si mě získal. Myslím, že se podařilo natočit velmi důstojnou alternativu oproti knize, kterou jsem také četl. Chytlavé melodie, výborní herci (čekám nějaké nominace na ceny Akademie!) a skvělá kamera podrtrhnutá výbornou režíí - 5/5. ()

Veerdisek

I když si tento film neoblíbí každý a je pro určitou skupinu lidí, mě docela okouzlil. V první řadě skvělými herci, kde jsem jen koukala s otevřenými ústy na neuvěřitelnou hereckou roli Anne Hathaway, která pro Bídníky udělala snad vše, co bylo v jejích silách a velmi ji obdivuju. Fascinovaly mě masky, kostýmy, ateliérové kulisy a v neposlední řadě dobrá kamera, která byla schopna dramatizovat děj v určitým záběrech přes steadicam a jeřáby. Ovšem v nějakých záběrech bych si představovala lepší zaostření. Co bych vytkla, by byla trochu animace a na greenscreenu je dost vidět nedokonalost, což se dá přežít. Ano, je tu zmiňovaný déšť, ale fakt si uvědomte, že déšť byl, když měl být divák v tu danou chvíli velmi citliví a emotivní, zároveň umocňoval dramatičnost, měl rozplakat a velmi mě seděl i do zbarvení celého filmu. Když jsem vyšla z kina, říkala jsem si, jak mě bolí záda, jsem rozlámaná, ale tento film opravdu stojí za to! ()

Svejstip

Občas se stalo, že jsem se v kině zakoukala do ,,blba" a to je asi špatně...některé písničky bych zkrátila na polovinu! A konec byl až mooooc natáhlý. Zase se ale cení hrdinky skoro bez make-upu, pěkně zubní kámen...a ty krásné blátivé uličky Paříže :-). ()

Fikovec

Překvapen zhovadilostí, se kterou byl tento muzikál tentokrát zpracován, málem jsem zvracel a měl průjem ze zpívání hlavních hrdinů. Jak jsem nečekal úchvatné pěvecké výkony, tak jsem se upřímně spletl jen jednou. Mile mne překvapil zpěv Crowea - slušná čistota, krásná síla hlasu a příjemná barva. Muzikál Les Misérables mám hrozně rád a dočkal sem se toho, že sem si z toho u plátna dělal srandu. Jen jednou mě tam něco chytlo za srdce - zabití malýho odvážnýho Gavroche. Řekněte si sami, kdybych narval do Kameňáku Hollywoodský herce, tak bude taky červenej? Bojím se toho, že ano, protože na úroveň zpracování se zjevně příliš nehledí. Postavy sou ploché, vyloženě 2D - nemají nic než tváře zabírané tak, že bych spočítal počet plomb v Jackmanovo hubě, žádný hlubší děj, žádná postava nepřiroste k srdci tak, aby smrt byla zničující. Fuj. Jedna hvězda z milosti a kvůli pár lepším songům. ()

icemaner87

Když si zvyknete na tři hodiny plné zpěvu, tak Vás to ani moc neotráví, navíc dívat se na Russella Crowna, jak hází výšky je prostě k popukání..Podle mě poměrně slušné zpracování naprosté klasiky, takže nakonec proč ne.. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)