10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

SHI-SHA

Příjemná komedie s mladým Jokerem a Robinem! Trochu mi vadila přílišná odlehčenost. Mluvím zejména o několika scénách, které by se spíše hodily do nějaké ztřeštěné parodie (viz šíp v zadku). ()

campix

Každá doba má svou ikonickou teenagerskou komedii, pro přelom století by to klidně mohlo být Deset důvodů proč tě nenávidím. Protože se jedná o hodně vkusnou a zábavnou podívanou, kde se hezky přelévá těžiště pozornosti mezi hlavními představiteli, kde můžeme najít i velká (tehdy) ještě neznámá jména jako Heath Ledger nebo Joseph Gordon-Levitt. Je to sice trošku šablonovité, ale i tak vtipné a působí to velmi svěže. Příjemné překvapení. ()

otík

Hodně povedená moderní verze Shakespearova známého díla Zkrocení zlé ženy. Slušné (dá se říci že dnes už hvězdné) obsazení přineslo zábavnou podívanou z americké high school a ukázalo, že láska má své kouzlo v každém věku. ()

Radiq

Ale tak na to, že jsem to čekal jako klasickou trapnou středoškolskou komedii zakončenou plesem, tak se to jakž takž dalo. Plesem to sice zakončený bylo, ale sem tam se objevil i dobrý vtip či gag a dva nej(po)hlavnější hrdinové mi byli sympatičtí. Ale hlavně to, že se tam našlo několik fakt hustejch fórků až kamenitejch fórků... ()

wendelin9

Fajn komedie, kde v hlaní roli nenajdete žádnou prsatou, namyslenou husu, nýbrž svéráznou, chytrou a tak trochu jinou holku jménem Kat a po jejím boku podivína s tváří sympaťáka Heatha Ledgera... Ideální film na sobotní deštivé odpoledne ;-) ()

misulka03

Možná patřím, mezi tu řadu přihlouplých puberťáku, co po takovýchto filmech slintají. K slintání jsem se teda ještě nedostala, ale pobavila jsem se, takže se jakékoli kritiky vzdávám. Jinak Julii Stiles role perfektně sedla :) ()

smrt.ka

Dávám tři h. s (velice!) těžkým srdcem. Nebýt mého oblíbeného Ledgera, byly by to nejvíce dvě, ale... první polovina byla (sama se divím, že to píši) skvělá. Byla vtipná, působila spíš jako parodie, nesla se tak lehce a docela nenásilně, člověk měl pocit, že v tý pitomý americký střední je a tentokrát mu bylo jedno, že se ocitl mezi blbcema, protože viděl Kat, která si z toho nic nedělala. Například role černošského profesora mě tak potěšila, že jsem začala věřit, že půjde opravdu o něco lepšího, než obyčejnou romantickou komedii z americké střední. Ona úchylná ženská se svým notebukem se mi také líbila, byl to holt skvělý a poměrně originální začátek s o dost horším koncem (respektive druhou polovinou), která už byla žel bohu ohraná, nudná, kýčovitá, nevtipná a klišovitá. Nezměnili náhodou v polovině režiséra nebo dostal scénarista v polovině psaní scénáře infarkt? ()

Madlenka26

nudné, nezáživné, ale tak dá se na to dívat. Postava Heatha Ledgera a Julie Stiles, mě přímo irituje. O její natvrdlé sestře se nezmiňovat. Dávám něco mezi 35-45% ()

vesper001

Deset důvodů, proč se tento film v rámci žánru romcom vyčnívá, a proto ho lze doporučit i mimo jeho cílovou skupinu, asi nenajdu. Jeden by ale byl a tím je Heath Ledger, resp. fakt, že je mrtvý. Zní to cynicky, ale tak to prostě je – předčasnou smrtí herce stoupnou v očích diváků i takové položky jeho filmografie, za které by se možná v pozdějším věku radši neviděl. Jakkoli mu obávaného drsoně („Prý snědl celou kachnu!“) ani zamilovaného jasoně nevěříte, alespoň je na něj vcelku hezký pohled. Což se o tradiční americké středoškolské galérce otrapů, trapáků, barbín a mimoňů říct nedá. ()

kocik1

Zkrocení zlé ženy pro teenegery. Ve svém žánru celkem fajn, ale proč pro boha ty trapnosti se zpíváním na stadionu ? No tfujtajbl. ()

fantoci

Trošku se mi zdá že tenhle film je nedodělaný. Rozhodně na příběhu by se dalo lecos upravit tak aby to nebyla jasná "klasika". Taky Ledger by ze sebe určitě mohl dostat trochu lepší herecký výkon. Naproti tomu je film obohacen o pár hodně dobrých vtípků a vychytávek, které ho staví zase do trochu lepšího světla. ()

Jaňo

Výborné, sarkasticky vtipné, prefektné výkony hercov, neskutočne výborná hudba (nehovoriac o Ledgerovom speve), plno nezabudnuteľných hlášok ("Má bradavky s príchuťou piva alebo čo?"), príjemných scén (paintball, rozbité auto, bar, ples...) Jenoducho sa mi to páčilo do každučkého detailu... ()

Doudis19

Milá a občas i vtipná komedie, vděčí své popularitě především za to, že se stala odrazovým můstkem mnoha hereckých osobností. ()

Remivsremi

Příjemní herci, fajn soundtrack a méně fekálního humoru než je v podobných snímcích běžné. Nic extra zde ale nehledejte. Pokud hledáte něco z ranku teen komedií, chybu s filmem rozhodně neuděláte. ()

Mrkvič

Zábavné, milé a poučné. Ne že by se tak netvářila skoro každá komedie tohoto žánru, ale tady je Heath Ledger a jeho nezapomenutelný tanec na tribuně před spoustou diváků. Výborná je ještě postava táty gynekologa, který chrlí životní moudra ze své praxe. ()

Honzíno

70 %. Jednoduše na hraně před zlomem do čtyřech hvězdiček. Je to obrovská zábava, film odsýpá, prvoplánová pop-punková hudba též výtečně sedí, ale můj dojem kazí hned několik ale. Do všeho je průzračně vidět, každý ví, co bude následovat za pár minut. Tak to ale asi má být. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)