Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

rusty09

Zajímavě natočený a tim asi tak konečej pozitiva. Hlavní herci vypadaj po 15 letech ještě líp než předtim, opět nudný jako prdel a bože proč tohle mělo 140 minut? Největší kravinou ve filmu bylo, když se jeden syn přestěhoval na jinou školu a první člověk, s kterým mluvil, byl přesně Jason. Nevídaná náhoda žejo. ()

KOZEL84

Já sem měl asi Ryana radši,když tu nad ním každý neonanoval,protože ho neznal a on občas před tou kamerou i něco řekl nebo tak.Tady zas akorát udržuje ohen' a postává před kamerou a člověka málem trefí,když příjde chvíle kdy si říká,že ho celé tohle lemrácké chcípání čeká ještě s Cooperem.Naštěstí je to pak už normální předvídatelný hollywoodský film s mnohem lepším Cooperem,který se i obtěžuje něco kváknout a hrát.Ten jeho nejednoznačný ksicht (záporák-klad'as může jet oboje) mu tady v tom dost pomáhá.To že to zas trvá 16 let tu sice možná má i důvod,ale stejně je to prasárna.A ambice pana režiséra-scénáristy sou zas o chlup(atého medvěda) vyšší než jeho schopnosti.Možná proto s ním Ryan dělá (ten citát). ()

filmator

Je to dlouhé. S formou jsem taky dost zápolil, abych ten film ukoukal. Zpětně wtf začátek s pohledem na vymakané Goslingovo tělo :-D A takových věcí bychom našli víc. Kromě toho předvídatelný scénář. Teď si uvědomuju, že začínám nacházet víc věcí, co mě štvaly, takže z původních 4 ubírám hodnocení na 3. ()

Mlle

Velmi zajímavé téma, škoda brutálně nezáživného zpracování. Vše je ponecháno ve velmi prediktabilní rovině, postavy nejsou psychologicky rozpracovány, prostředí tak zůstává nezáživné a nesympatické, příběh nekontaktní. "A řekni mi, co uměl můj táta, bylo něco, v čem vynikal? Tvůj táta uměl výborně řídit motorku. Byl v tom nejlepší." Takže asi tak nějak. Podobným způsobem se "vyšvihnul" v režisérském umění Derek Cianfrance. A nezůstává za ním pozadu ani Ryan Gosling, který nějak začíná všechny své charaktery hrát úplně stejně. Film vhodný asi jen pro fanoušky "ošuntělých triček naruby" (wtf?), jak se člověk dočte zde v komentářích. Jo, asi tímhle způsobem má film co říct ;) ()

spoonman

Jsou slova, na které je třeba si dávat pozor. Ukážeme si to na příkladu: v souvislosti s tímto filmem, vám jistě spousta lidí řekne jak je "mnohovrstevný", jenže stejně dobře by mohli použít slovo "roztříštěný"...a pak už je jenom krůček k termínu "o ničem", protože to je přesně o čem to celé je - příběh by se vám vešel napsaný do dlaně. Pár zajímavých postav, z nichž je tam však každá tak krátce, že svůj potenciál zcela zazdí. Škodička. ()

Matli

Hvězdička za parádní příběh. Hlavně jsem asi v žádným filmu neviděl, že by jedna filmová star vystřídala v půlce filmu druhou star a ještě k tomu tak hustým způsobem. A finále do sebe ještě tak dobře zapadalo. Určitě doporučuju. Ryan Gosling dobrej jako vždy. 73% ()

Platom

Průměrné drama, které se ze své průměrnosti snaží vybruslit dosti křečovitým způsobem. Kdyby film pokračoval tak, jak začal, možná by bylo i mé hodnocení o něco lepší. Mnoho hluchých míst, kde se neděje prakticky nic. Popis filmu i trailer jsou dosti zavádějící - při sledování jsem měl pocit, že jsem si pustil jiný film... Ovšem snímek se úplně zatracovat nedá, nějaké plusy na něm rozhodně budou. Jen si přes samotnou délku filmu nevybavím jaké... ()

Brousitch

"Někteří kritici se mě ptali, zda jsem viděl film Babel a nenechal se jím náhodou inspirovat. Babel jsem viděl a líbil se mi, jenže tenhle film má být o dědictví, rodové linii, a proto má být lineární, v životě se nevracíme zpátky. Zajímala mě na tom ta myšlenka pohybu vpřed, evoluce, která sahá až ke knihám Jacka Londona. Je skutečně velká výzva spojit tři filmy do jednoho fungujícího celku, ale o to mi právě šlo. Když jsem promýšlel, s jakým filmem bych měl navázat na Blue Valentine, tenhle mi přišel dostatečně riskantní. Riskantní triptych po formální stránce a předávání pochodně po strukturální stránce, které rozebírá ozvěny našich činů napříč generacemi." - Derek Cianfrance ()

jochanan

Ve chvíli, kdy se Ryan Gosling na plátně potká s Bradleym Cooperem musí každý aspoň trochu inteligentní člověk tušit, jak se děj bude dál vyvíjet. A víte co? Mně to tentokrát bylo úplně jedno. Pominu, že oba zmíněné miluju (zejména Goslinga... Zlí kluci byli vždycky víc sexy než ti hodní), ale film si i přes svoji délku a to, že jsem na něj šla od 23:15, dokázal udržte moji pozornost a ani okamžik jsem se nenudila. Neříkám, že to nešlo ještě trochu sestříhat, ode mě ale stejně dostává borovicový háj 95 %. ()

M.Myers

Výborně odstartované drama, které s odchodem Ryana Goslinga ze scény ztrácí akčnost a dech a s přibývající stopáží si každý dokáže dát dohromady, jak to vlastně celé skončí, což je velká škoda. Závěrečná třetina filmu mě už dosti nebavila, místo toho, aby film ke konci pořádně vygradoval, tak ho právě závěr dosti degraduje... Po herecké stránce však není filmu co vytknout. Uvažoval jsem o plném hodnocení, ale kvůli té slabé koncovce musím ubrat. Nicméně, film je to prostě dobrý a Ryan Gosling je fakt borec. ()

voresprut

Film tří třetin přičemž každá je natočená jako ůplně jiný film. První je absolutně libidózní zážitek , pak začíná obvyklé policejní drama a třetí se nese ve stylu Zkažený mládeže. Jo a Gosling for ever. (75%) ()

agassi68

Bez Goslinga to išlo z kopca. Cooper to sám neutiahol a tie decká tam už pchať nemuseli. Skrátka scenár tentokrát úplne nevyšiel.. ()

Mbeast

Prvních 40 minut s Goslingem dobrých, bavilo mě to. Bohužel zbytek filmu je strašná nuda a otrava, Cooperův příběh mi byl úplně ukradený. Přiznám se, že jsem to ani nedokoukal, strašná nuda. 3koda. ()

Puddle

Za borovicovým hájem jsou vlastně tři filmy v jednom. Za první palec nahoru, ale jakmile dá hezoun Luke sbohem, ztrácí to drive a celé už to jede jen tak velmi, velmi ze setrvačnosti. Nějaké třetí, čtvrté zápletky a dramata o několika generacích si už pak vážně můžete strčit někam za pedál. ()

GOREGASM

Derek Cianfrance je dramatikem a filmařem mého gusta. Tři provázaná dějství, které na střídačku táhne nejen ústřední trio Gosling (stereotypně obsazen, ale opět výborný), Cooper (že bych na něj změnil názor), DeHaan (tomu klukovi držím palce), ale obecně silný casting. Sám Cianfrance potvrzuje pro sebe už asi typický rukopis, kdy diváka v rámci různorodého tempa snímku nese na pocitové vlně nejen hrdinů, ale filmu samotného, kterému dodá opojná symbióza Pattonova soundtracku a Bobittovy kamery komorně epický rozměr. Cianfrance dokáže perfektně vykreslit nejen temné a trpké momenty, ale také prosvítající naději a radost (scéna se zmrzlinou) a tím se na míle vzdaluje jednotvárnosti. A přestože scénář ke konci ztratí počáteční jedinečnost a nekulminuje tak silně, jak navnadí předchozí dvě hodiny, celkový dojem to poupraví jen minimálně. 90% P.S. Eva Mendes opět dokázala, že není jen pěknou tvářičkou. ()

Radek.SCH

Goslingova role spíš karikaturní; Bradleyho ´povídka´ má hlavu a patu; poslední část typu to-je-sakra-náhoda (=kravina) byla zbytečná. Ale narozdíl od ´BlueValentine´ koukatelné. Takže tvůrčí pokrok :-) ()

Darkslayer

Ani ryba ani rak. Pomalá a nič nehovoriaca vata, ktorá by toho nanešťastie chcela povedať veľa. To rozdelenie na dve kvázi prepojené línie pôsobí ako by to boli dva nedotiahnuté filmy. U mňa dosť slabá charakterizácia a background ako v prvej tak aj druhej časti. Je mi ľúto, že to musím povedať lebo na film som sa celkom tešil ale bola to solídna nuda. ()

BOURQUE

Silný príbeh o tom, akú lavínu dokážu vyvolať naše city, rozhodnutie a všetko zo všetkým súvisí. Prosím vás, za predchádzajúcou vetou nehľadajte žiadne cliché, ale pozrite si film, kde veľmi silne vytetovaný R. Gosling a statočný a čestný B. Cooper potvrdia tieto myšlienky. PS: Škoda, že Ryan tak rýchlo „vypadol z filmu“. No jeho jazda na motorke (myslím teraz na úvodnú scénu) stojí za to. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)