Strážník Ciarán O’Shea nemá složitou práci. V malém rybářském městě, které čítá pár obyvatel a jednu hospodu, se toho moc neděje, maximálně občas někdo usedne za volant s větším než malým množstvím alkoholu v krvi. Ve volném čase se tak věnuje osamělému popíjení. Jeho poklidný život ale brzy naruší nový přírůstek policejního sboru, krásná abstinentka Lisa, a také série podivných nehod, které začínají sužovat místní rybáře. Jejich původci jsou krvelačná mořská monstra a Ciarán bude mít brzy co dělat, aby před nimi ubránil celé město. Politicky nekorektní komedie, která nezapře inspiraci klasikami žánru, jako jsou Gremlins či Chvění, nabídne neotřelý mix sci-fi, romantiky i nečekaných hrdinství a zároveň přesvědčí i toho nejzarytějšího abstinenta, že bojovat proti příšerám za střízliva se nevyplácí. (MFF Karlovy Vary)

misterz

Chňapáci patria k tomu druhu komediálneho hororu, ktorý síce miestami dokáže zabaviť, no nejak veľký humor sa od toho nedá čakať. Skôr ide len o také malé ostrovčeky nadpriemernosti plávajúce v mori nezáživnosti a slabo pútavej dejovej linky. Tiež motív s bubákmi sa mi zdal málo využitý, či už po tej vtipnej stránke alebo tej hororovej. Slabší priemer. 55/100 ()

topr harley

No celkem vydařená scifi komedie, která si dělá z podobných filmů srandu. Místy se to tváří až vážně a to je dobře. Jinak by hrozilo, že se z komedie stane nechtěná parodie, na kterou se nebude dát dívat. Nesnáším parodie, která poslední dobou vychází, nejsou totiž vtipné ale trapné (hlavně ty zasrané fekální vtipy). Proto ocením každou podobnou komedii, která vyjde. A k tomu je Ruth Bradley docela kus. ()

IQ Tiqe

Přimořská prdel v Irsku, opileckej polda (aka Jeff z Coupling), hezká policajtka a chobotnicoidní vetřelec, co přiletěl z vesmíru, ohrožuje lidi a vadí mu alkohol. Taková bristká lehce godzillka lehce komediálně odlehčená, ale jinak podaná seriózně, nesklouzává k parodii. # Určitě koukatelnější než loňský Attack the Block z jednoho prostého důvodu – bylo komu fandit. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znvou 5 ()

PetrPan

V popisu žánrů mi chybí ještě podobenství -kdo seje vítr, sklízí chňapáky, psychologický - přerod hlavního hrdiny z osamělého alkoholika v přitažlivého alkoholika, erotický - zdánlivě mrtvý chňapák byla lascivní a nahá samice se slizkými chapadly a otevřeným otvorem a navíc vysála hlavnímu hrdinovi , sice jen krev, ale odtrhli ji moc brzo, drama - to rozhodně bylo !, fantasy - místo žánru thriller, vyjde to nastejno. Chňapáci jsou však i přes tento multižánrový galimatyáš příjemnou podívanou, která Vás chytne za chapadlo ()

Rocky62

Jestliže ve filmu účinkují abstinující krvelačná monstra, jejichž záměrem je genocida v malém rybářském městečku a mě po projekci zůstane v palici pouze Ruth Bradley a její rajcovní zadeček, tak je asi někde chyba. ()

Chrustyn

Marný pokus o skloubení monster hororu s velkou potvorou (v tomto případě jakási chobotnice) s britským humorem. V druhé půlce se to trochu rozjede ale ani sranda ani zábava se nekoná. ()

klerik

Nič nové, ale dostatočne iné. Anglický vidiek a jeho osadenstvo má svoje čaro. Nápad bojovať proti ľudožravej oblude alkoholom je skvelý, rovnako ako pár hlášok hlavnej hrdinky. ATTACK THE BLOCK je úplne iný druh filmu. Ak sa dá toto k niečomu prirovnať, tak k podobne humorne ladenému SLIMÁKOVI... ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy (Grabbers / GRABBERS / Chňapáci) - Strašně sympatičtí hlavní hrdinové dali této obyčejné "béčkovině" pěknou šťávu a přidali na mém hodnocení dost procent... - 30. 6. 2012 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 60% ()

korbitch22

Nečekejte typickou komedii, hlavně ze začátku to má docela vážnej říz a mrtvolama se vůbec nešetří, potom už je ale těch střípků klasického břitkého černého humoru víc, ale ne tolik kolik bych si přál.Mimozemská zrůda je zdařilá, obsazení sympatické a pár hlášek se najde, hlavně nejlepší jak přežít invazi je být úplně na sračky, ale postrádá to nějakou kulervoucí scénu a pointou i zpracováním je to hodně suché a klišovité.Příjemná jednohubka.60%. ()

heyda

Já nevím, co se to se mnou děje, ale mě už se dnes líbí pomalu každá ptákovina. :-D Na začátku jsem si říkal, kéž by to byla nuda, kéž bych mohl konečně za dlouhou dobu dát odpad a pořádně film zkritizovat. No ale nedá se. Asi je se mnou něco v nepořádku, protože jsem se fakt bavil, moc se mi líbila ta Irská hudba a pohoda, jakou film prostupoval a navíc Ruth Bradleyová je kus krásný ženský. 75% ()

honajz

Irská krajina, kamera a pár vtipných momentů, včetně protijedu, jsou povedené. I triky jsou slušné. Ale celkově je ta historka ve své podstatě nudná, až očekávaná, zbytečně natahovaná, bez nějakých zvratů nebo překvapení v ději - a ani ty postavy mne nějak za srdce nechytily, možná to chtělo větší seznámení s nimi, a ne tak povrchní. V několika chvílích mi to navíc připomínalo nedotažené a okopírované Critters nebo Gremlins. A na konci pak Adéla ještě nevečeřela. Takže mi to vlastně nemělo ani čím přijít vtipné. ()

rikitiki

Když u irského městečka přistanou chapadlovitá monstra živící se lidskou krví, pro která ale je smrtelně jedovatá krev, v níž koluje alkohol, vypadá to jako prima nápad na jednoduchou zábavu. Protože emzáci alergičtí na chlast si v případě Irska fakt nevybrali nejlíp. Bohužel, film zábavný není. __ Motiv s krví nascenou alkoholem úplně zapadne, jakoby se na něj zapomnělo a banda opilců a looserů vedená zanedbaným policistům bojuje nerafinovaně a tak nějak toporně. ()

SOLOM.

Poslední dobou jsem se zaměřil na hororové scifi komedie a shodou okolností jsem narazil na tento snímek. Nedávno jsem shlédl solidní britský kousek Attack the Block (2011) a tak jsem se vyloženě těšil na další skvělou podívanou. Jenže ono to s tímto filmem není vůbec jednoduché. Přestože i tentokrát se dočkáme celkem zábavných situací a hlášek, tak děj samotný už tak dobrý není a dá se zde nalézt dost slabin. Jakožto milovník Irska (to díky tomu, že jsem tam nějakou dobu žil) a irského pití, však tvůrcům odpouštím. Kde jinde bych taky viděl velice zajímavý nápad: Pokud chcete zabít lidožravé monstrum, musíte se nejdřív pořádně ožrat!!! Konečně vím na co se mám doma vymluvit, když jdu do hospody. „Co kdyby mě po cestě něco napadlo“. ()

ARI50

Hororová komedie která pobaví a to dobře, zmutované chobotničky byly super a vesničani se svými nápady taky ožereme se a půjdeme do nich. ()

JASON_X

Jediná obrana proti chňapákům, krvežíznivým chobotnicovým šmejdům z vesmíru, je být ožralý jako Dán... Tedy jste-li v Irsku, ožerete se samozřejmě jako Ir, to dá rozum. A že ti Irčani i Irčanky umějí skvěle chlastat! Až z toho můj abstinentský jazyk chytil slinu a můj abstinentský mozek mě začal pokoušet nebezpečnými myšlenkami. Ale to sem nepatří. Film je to velezábavný, dobře udělaný, s dobrým příběhem, s nádhernými ostrovními scenériemi, se sympatickými herci... Jen kdyby sebou občas kameraman tolik neházel a občas do toho nehrála slizce nasládlá "hobitínská" hudba, okatě (a určitě záměrně okatě) obšlehnutá z Pána prstenů (a jedna z mála věcí, která je mi na LOTRu protivná). ()

Morholt

Zmutovaní vesmírní hlavonožci vs. whiskou nasáklí Irové. Docela zdařilá a příjemně obsazená taškařice, která se může pyšnit jak velmi dobrými scénami, které by se neztratily ani v klasickém monster hororu, tak typickým ostrovním humorem. Problém byl jen v tom, že mi to na můj vkus až příliš často k sobě nepasovalo. Přesto jsem se bavil a nápad, jak zatočit s krvelačnými vetřelci by zasloužil medaili. Pobavil i 100x viděný konec, který ovšem tentokráte dával tušit, že v irské vesničce večírek zdaleka nekončí. 60% ()

Lacike

Už béčkový názov napovedá, že sa to nebude brať až tak príliš vážne. Proste klasický béčkový horor z vidlákova, kde sa náhodou objaví príšera z vesmíru a začnú miznúť ľudia. Príšera je urobená pekne. CGI mi nevadí pokiaľ je urobené dobre. Ale všetko ostatné je na hovno. Postavy sú otravní dementi, ktorým som prial smrť. Film sa síce snaží o napätie, ale bez strachu o postavy to proste nefunguje. Gore sa tiež príliš nedočkáme. Výsledkom je taký bezzubý nudný horor. 4/10. ()