Zásah

(festivalový názov)

Ishmael (Iko Uwais) jakožto mladík trpící úplnou amnésií s masivním poraněním na hlavě. Nepamatuje si absolutně nic, natož svojí identitu. Po ošetření od dokorky Ailin (Chelsea Islan)  vypukne spád událostí a Ish bude muset čelit minulosti, resp. lidem, kteří s ním zřejmě mají nevyřízené účty. A následuje násilí... (Ouwen)

TERRORDROME

Headshot má tú sakra smolu že pred ním natočil Iko dva Raidy a preto sa už veľa ľuďom s obyčajným akčným béčkom nezavďačí. Indonézska variácia Jasona Bourna mne osobne viac pripomínala štvrtého Univerzálneho Vojaka s Adkinsom. Hrdina bez pamäti tu takisto nevie že je namakaný bojový stroj a preto väčšinu filmu nepredvádza úžasné kúsky ktorými by uvedomele masakroval protivníkov, "iba" sa urputne bije o život s využitím čohokoľvek čo príde pod ruku. Film by chcel pôsobiť vážne a rozvíjať nejakú osudovú zápletku s odhalovaním vlastnej nepeknej minulosti, čo sa mu nedarí práve preto že nakoniec ide len o to neustále vysielať proti hrdinovi ďalších a ďalších zmrdov s ktorými sa môže brutálne márovať. Brutalita a krv z toho strieka do diaľky 30 metrov, lámanie hnátov, sekanie a prepichovanie všetkým možným a ksichty rozmašírované na sračku. Iko, alias, Ishmael, alias Adi stúpa po hierarchickom rebríčku pozabíjaných špatošov od tých bezmenných, cez bývalých kamarátov ( medzi ktorými najviac vytŕča Julie Estelle, tentokrát bez kladiviek ) až po charizmatického bossa. O nič iné tu nejde, ale prečo by som po všetkých videných sračkách pindal na akčný film v ktorom je veľa dobrej a pekne nasnímanej akcie? ()

Zombi

Ačkoliv se kamera poměrně přesvědčivě snaží tahat film do vyšší ligy, výsledek tak uspokojivý není. A to hlavně díky bitkám, které nemají tak promakanou choreografii, jako např. v Raidu, jedná se spíše o rvačky, kde se na nějaké techniky moc nehraje. Na co se sází ve velké míře je krev a brutalita, pro mě zbytečně přehnaně a rušivě. Rvačky jsou nasnímány dobře, dlouhé záběry, zajímavé úhly atd., ale nechytnou tak za srdíčko. Příběh celkem funčí pro rozjetí akčního běsnění, ale jinak nic extra a hlavně s přepálenou stopáží. Za mě silnější 3 hvězdy. ()

cskomando

Lze tomu říkat klasická oddechová bojovka ? Prostě a jednoduše ukradnuli mi mojí ošetřovatelku, to si nenechám líbit. Hurá vstříc hlava nehlava bolesti, krvi a všemu co k tomu patří. Neočekávejte až úplný brutální přehlídku jako Zátah 1,2, ale na odreagování to bohatě stačí. Choreografie, triky, napětí a téměř neumírající akce trvá po celou dobu filmu. ()

Flopik

Indonézia opäť potvrdzuje, že na poli akčných nakladačiek a lámaní končatín je topka. A kto iný, ako Iko tomu zas a znova velí. Príbeh celkom jednoduchý ale chválim, že sa snažil byť aspoň troška originálny. Predsa len zloduch čo unáša deti a robí z nich profi zabijakov nie je úplne zlá téma. Obrovské plus za akčné scény a hlavne to, že Iko si to rozdá naozaj s každým jedným bosom a na záver s tým hlavným a ten súboj je teda lahôdkový. Nie je to Raid, to je jasné ale mňa to viac menej bavilo. A nedá mi nepochváliť aj  soundtrack, ktorý je snaživý. U mňa za 4*. ()

warrenur

Zial, kvalit ani jedneho Raid-u film nedosahuje. Ako uz niekto nizsie spomenul, dokonca bojova choreografia dost zaostava. Slabsi priemer. ()

fisus

Tohle bylo mé 3. setkání s tvorbou režiséra Tjahjanta. Po Safe heaven a The Night comes for us je Headshot zároveň i zatím nejslabším filmem tohoto režiséra, Ale určitě nad ním ještě nelámu hůl. Akční scény byly poctivé, ale nedokázal jsem se do děje vžít a chvilemi se nudil. Jsem zvědavý, co se ještě skrývá v Tjahjantově filmografii. ()

FilmWave

Iko Uwais je velký sympaťák, ale “Headshot” je po “Raid 2” velký krok zpět. Low budget, blbá story a přepálená brutalita na úplně špatných místech (se dvěma výjimkami). Ale pár fajn momentů se tu najde a tenhle film rozhodně umí pracovat s AK47. ()

Rathalos

Headshot je akcna drama v hlavnej ulohe s Ikom Uwaisom,ktoreho bojove umenie je fakt genialne,radost pozerat,aj ked v tomto filme mu to az tak neslo,v urcitych momentoch sa mi zdal trosku tazkopadny,no bojove sceny boli super,ale na plne hodnotenie to nie je...:-) ()

misbos

Na začátku musel bejt CHYBNEJ předpoklad, že když vezmeme herce z Raidu a uděláme všechny Ewansovy finesy, bude z toho film přinejmenším stejně dobrej, jako ty jeho. Nebude a není! Ewans totiž ví, co dělá a proč to dělá, u těhle dvou bych si tím vůbec nebyl jistej. Takže tam, kde to vytlemenýmu Velšanovi šlape jako hodinky, tady to drhne : akce klopejtá, nikdy se pořádně nerozjede, funkční střih se taky moc nedaří, kamerový objezdy jsou spíš protivný, než aby něčemu pomáhaly, a o nějakým spojení s postavama se nedá mluvit. Že to není vyloženej propadák, za to může Jauwais a spol. , páč svoje řemeslo uměj. Takže jsme pořád desítky pater nad Megatonovým dnem. Silnější tři - taky za ten fórek se zapalovačem a pochodní. ()

Automaniak

Waaat? Jako lepsi jak raid 1, 2 to urcite neni?! Ale! Tohle me fakt prekvapilo - fakt mega ultra prekvapilo. Co se tyce akci, tak ty byly supr! Pribeh je jednoduchy a primocary, coz ale od beckoveho akcnaku cekate a tak jsem si s tim nedelal hlavu. A asi dve sceny me polozili na zem. Fuj to byla jizda. Chci vic! 90% ()

bararich8

Krásně brtuální, občas dost pěkné choreo a některé lokality. Emočně lepší než jiné mlátičky, ale na úkor dalších aspektů filmu jako tempo nebo příběh, který je místy opravdu až příliš absurdní a čistě jen na efekt. Raději bych něco ve stylu Raid, tady jsem po traileru čekal podobný masakr, ten jsem však dostal jen z části. Na druhou stranu je ale fajn, že hlavní postava může taky dostávat pěkně na prdel a nemít vyloženě převahu, 3,5* ()

Tamten

Nemastné, neslané. Sice brutální, ale choreograficky ne moc zajímavé. Prakticky mrtvý lidé se otřepou a bojují dál. O "ději" se raději ani nezmiňovat. ()

Fungore

Narozdíl od Raid 1,2 se mi souboje a také další aspekty v tomto filmu zdají příliš umělé. Tenhle film je pro mě spíš jen taková průměrná jednohubka. ()

intro

Sakra dobrá řezničina. Na plný počet to nevidím, páč některé scény jsou až moc přepáleny, ale i tak parádních 85 % tomu střelím určitě. Doporučuji ()

vieriX

Hodně by se to chtělo přiblížit The Raid oběma ale prostě tam byla laťka tak moc vysoko, že to ani nešlo. Je to nepatrně horší jak po příběhové stránce tak i po stránce akce i záporáků. Ale pořád se tu bavíme o hodně nadstandardní akci, kde krev hraje prim i souboje jedou hodně na krev. Ale poctivé 4 hvězdy to jsou zcela jasně. ()

HEED

No, tak to já si tedy přisadím. Ano svým obsahem je to béčko, ovšem příjemně vypiplané tím, co chybí hollywoodu. Z Jackieho Chana je komediant, Jet Li se sice snaží, ale už to taky není co to bývalo. Donnie Yen to má tak půl na půl, to co předvádí, tak je pastva pro oči z hlediska choreografie. No zatím co v hollywoodu se jen přátelsky plácají po rameni, protivníci hlavních hvězd nejsou nic moc. Celé to pak vypadá jako by to jen hráli, teda oni samozřejmě jen hrají, ale po shlédnutí tohoto filmu.... No ovšem v tomto skvostu, i když je obsahově o ničem, zápasy jsou tu tak vyhrocené a ostré, protivníci jsou tu hodně tuzí a hlavního hrdinu nešetří ani na moment. Až v tomto filmu člověk vidí, jak se dá člověk dolámat pomocí umění boje. Celé dvě hodiny jsem se nenudil ani chvilku. Nedělní vyprošťovák bez potřeby přemýšlení tak splnil očekávání. Tam, kde Thurmanová kouzlila s mečem, tady Uwais kouzlí jen pěstmi. Záměrně přirovnávám ke Killu Billovi, protože v obou těchto filmech pryští a gejzíruje krev. No ješttě že nejsem filmový kritik, který má potřebu už všecko jen srovnávat a vyhledávat negativa. Já naštěstí hodnotím film podle toho jak mě bavil, nikoliv choreografii a kameru atp. ()