Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Recenzie používateľa drkaldj k tomuto seriálu (80)

Domek z karet (2013)

Opravdu výborný seriál který si dokázal udržet svoje kvality. Pokud máte rádi intriky, politiku, drama, Kevina Spaceyho nebo šikovně napsaný scénář, tento seriál je s velikou pravděpodobností určen pro vás. Škoda jen té poslední rány v podobě šesté série (nebudu nikomu říkat aby jí vynechal ale varuji vás že její sledování občas dost bolí. zvláště pokud jste fanoušek). ()

Série 1 (2013) (S01)

Mám rád chytře vystavěný děj, výborné herce, zvraty a podobně. Většina toho co mám na plátně rád zde je a tak se mi první série sledovala dost pěkně. Zároveň mám rád trochu složitější děje, kde musí člověk občas zapojit hlavu a představivost. Troufám si odhadovat kam může směřovat druhá série a snad naplní moje očekávání minimálně jako ta první. ()

1. kapitola (2013) (S01E01)

Hra teprve začíná. Jsme na začátku kdy se teprve rozestavují šachy na šachovnici. Výborný scénář a herecké výkony. Promlouvání je zajímavé zpestření. Fincher prostě umí. ()

2. kapitola (2013) (S01E02)

Konečně začíná první uvažování kam pak asi bude soupeř činit tahy. I když je tam několik náhod, v rámci příběhu to beru. ()

3. kapitola (2013) (S01E03)

Promlouvání k divákům funguje čím dál lépe a je skvělou třešničkou na dortu. Jsme svědky skvělé ukázky jak si poradit s problémem z minulosti který se promítl do přítomnosti. ()

4. kapitola (2013) (S01E04)

Hra se rozehrála a jsem dost zvědavý jaké budou další tahy. Závěr jsem sice čekal, ale i tak je skvěle napínavý svým způsobem (sice tušíte co se stane, ale záběr končí a to co právě čekáte tam již není). ()

5. kapitola (2013) (S01E05)

Ze začátku jsem si říkal, že tempo mírně zpomaluje, ale od poloviny se to opět vrací do původních kolejí. Praktiky a intriky se začínají projevovat a pomalu toho začíná být možná až moc. Snad se povede toho tolik ukočírovat. ()

6. kapitola (2013) (S01E06)

V podstatě malé vyvrcholení. Sice není tak účinné nebo rafinované jak jsem čekal (a doufal), ale dobře chápu že ne vždy jde všechno udělat tak velkolepě. Debata v televizi nic velkého taky nepředvedla (a mě celkem zklamala). I přesto jsem ale zvědavý a dost napnutý co bude v dalších dílech. ()

7. kapitola (2013) (S01E07)

Zdá se mi že tomu malinko dochází dech. Pořád je to slušný nadprůměr, ale začíná se to odklánět od intrik a začíná měnit směr (scénky anonymních alkoholiků moc nebavily, stejně jako s prostitutkou). Scénář je pořád super, ale už to prostě není úplně to co na počátku. ()

8. kapitola (2013) (S01E08)

Klidnější komornější díl. I přesto ovšem dost bavil. Zajímavé informace z minulosti, spolužáci ze školy celkem pobavili. ()

9. kapitola (2013) (S01E09)

Zajímavé. Zoe mě začala štvát. Franka mi začíná být dost líto, být v této situaci bych nevěděl co s tolika problémy (které se blíží) chytře dělat. ()

10. kapitola (2013) (S01E10)

Jsem sice zvědavý jak zrady ze všech stran dopadnou, ale nějak se mi nelíbí kam to začíná směřovat. ()

11. kapitola (2013) (S01E11)

Tím co se na konci stalo, to ve mě zanechalo hořkou chuť. Trochu u mě Frank klesl, ale chápu že to pro něj bylo nutné. ()

12. kapitola (2013) (S01E12)

V podstatě mě přestaly zajímat postavy Zoe a Claire (dokonce mě dost štvou). Ale příběh vystavěný okolo Franka je pořád působivý a dokáže překvapit. ()

13. kapitola (2013) (S01E13)

Frank není jediný chytrý hráč. Každopádně bude zajímavé sledovat co přinese další série, ale doufám že minimálně Zoe se to nepodaří. ()

Série 2 (2014) (S02)

Druhá série je pro mě jednoznačně lepší než první. Příběhové linie jsou celkem zajímavé až na malé výjimky. Všechno co mě zaujalo na první sérii je zde znásobeno a je tady toho víc a lépe prezentováno. To co mě na první sérii vadilo je zde méně. Až na malá klopýtnutí nemám výhrady. Mám obavy o čem budou další série, aby hodně nezměnili směr, popřípadě na co se zaměří, protože to co bylo na první a druhé sérii super bylo právě to stoupání. Co dělat když už není kam? ()

14. kapitola (2014) (S02E01)

Nečekané. Na úvod do nové série slušný. ()

15. kapitola (2014) (S02E02)

Příběh kolo Franka je pořád nejzajímavější. Ostatní nebo nové postavy mají můj nezájem. ()

16. kapitola (2014) (S02E03)

Chvíle napětí a opět spousty praktik a taktik.  Hlasování bylo super (pokud se zajímáte o politiku). Lucas začíná být mírně zajímavý. ()

17. kapitola (2014) (S02E04)

Konečně jeden komornější díl (stejně jako osmý díl z první série), se odehrává především na jednom místě. V tomhle případě jsou ovšem důležitá dvě místa. Přiznání Claire mi potvrdilo co jsem si myslel. Naprosto bezchybný díl. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)