Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Recenzie používateľa drkaldj k tomuto seriálu (80)

37. kapitola (2015) (S03E11)

Pěkně napínavé až do konce. Debata byla super. ()

38. kapitola (2015) (S03E12)

Jsem moc rád za návrat Douga, Ale bojím se co udělá s novými informacemi o Rachel. ()

39. kapitola (2015) (S03E13)

Tak pěkně popořadě. To s Dougem jsem čekal že bude pěkně emotivní a boudou stříkat emoce, bohužel emoce zde úplně nebyly a stejně tak celkové zpracování bylo dost zkratkovité takže ve výsledku veliké zklamání. Oproti tomu Francis vyřešil jednu velkou bitvu, ale postavila se před něj jedna další a dost možná ta největší co kdy řešil. Tím směřuji ke Claire, která mě štve snad čím dál víc, všechno co udělá je špatné rozhodnutí a doufám že toto její poslední rozhodnutí jí bude pěkně něco stát. ()

Série 4 (2016) (S04)

Po tom co jsem byl malinko zklamaný z předešlé třetí série, mě čtvrtá opět pořádně navnadila a dokázala nejen opět udržet můj zájem, ale ještě umocnit natěšení na další sérii. ()

40. kapitola (2016) (S04E01)

Čekal jsem to více dramatické mezi Frankem a Claire. Ale uvidí se co bude dál. Po dlouhé době vidíme pár útržků ze života Lucase. ()

41. kapitola (2016) (S04E02)

Frank jede pomalým útokem. Fakt doufám že se Claire umoudří, i když to asi zatím podle všeho nehrozí. Matka Claire mě tam štve snad ze všech dosavadních postav nejvíce, i když jí někomu mohlo být v jednom momentu líto (při konfrontaci o peníze a majetku s Claire). ()

42. kapitola (2016) (S04E03)

Pěkný spor. Fandím Frankovi a to víc než kdy dřív. To napětí je v tomto dílu po celou dobu úplně hmatatelné. ()

43. kapitola (2016) (S04E04)

Tak tato série mě začíná dost zajímat. To napětí je super. Je mi opravdu líto Meechuma. ()

44. kapitola (2016) (S04E05)

Claire absolutně vůbec nevěřím. Postava která si čím dál více získává moje sympatie je Doug. Dunbarová v úzkých? ()

45. kapitola (2016) (S04E06)

Opět pěkný napínák. I když bylo jasné že Frank přežije, čekal jsem co se stane až se probudí. ()

46. kapitola (2016) (S04E07)

Vypadá to že Frank a Claire se udobřují. Konečně máme tu čest poprvé pořádně spatřit republikánského oponenta a i když se to nezdá, bude to určitě těžší než si většina myslí a než to prozatím vypadá. ()

47. kapitola (2016) (S04E08)

Claire a Frank rozehráli pořádnou hru. Příběh se začíná čím dál více prolínat s událostmi z první a druhé série. ()

48. kapitola (2016) (S04E09)

Tak byl to pěkný plán ale bohužel nevyšel a jsem zvědavý co bude s Catherine. Tipuju že Frank a Claire si to nenechají jen tak líbit. ()

49. kapitola (2016) (S04E10)

Dougu, prober se. Začínáš mě štvát. Po opravdu dlouhé době si Claire získává nejen moje sympatie. Do poslední chvíle jsem si myslel že to Frank přehnal a Catherine mu to vrátí. Díl plný napětí. Konec malinko klišé ale i tak celkový dojem je super. ()

50. kapitola (2016) (S04E11)

Doug se chová dost divně a iracionálně. Podobné chování představil dlouhodobý "přítel" Franka. Celkově mi spousta věcí v tomto díle moc nesedla a děj sází na náhodu a klišé až přehnaně moc. Ale jelikož se v díle pořád něco děje a udržel i přesto mojí pozornost, dám namísto původně zamýšlených tří hvězd čtyři. ()

51. kapitola (2016) (S04E12)

Tak a teď je tady zase chvíle napětí a poměřování síly. To (ne)vyjednávání s teroristy dodává soupeření mezi našimi kandidáty značné napětí. A ten konec dodává natěšení na další díl. ()

52. kapitola (2016) (S04E13)

Perfektní drama, perfektní krimi, perfektní thriller. V tomto posledním dílu se mísí žánry na jedničku. Po tomhle konci je moje zvědavost opět na vysoké úrovni. ()

Série 5 (2017) (S05)

Ze začátku to na mě působilo velice dobře. Seriál si dokázal udržet laťku jakou měl téměř celou dobu. Ovšem s posledními díly se to nějak hroutí. Postavy dělají podle mě výrazné chyby které by normálně neudělaly (Frankův rozhovor s bývalým prezidentem, který všechno jen zhoršil), nelogické kroky (Claire se rozejde s Tomem), a taky podezřele moc vražd a podobných nehod (Tom, Catherine, Leann). Pátá série se sice dá pořád užít, ale konec je celkem zklamání (i přesto ale věřím že své příznivce si konec této série najde). ()

53. kapitola (2017) (S05E01)

Jako úvod již páté série více než dobré. Jde cítit změna na agresivnější a dravější jednání. Děj se více méně nehýbe výrazným nebo rychlím tempem kupředu, ale i přesto není na plátně nuda (v podstatě se pořád něco děje, akorát nic moc co by posouvalo hlavní dějovou linku, aspoň z mého pohledu). I když  jsem našel nějaké mínusy, jsou opravdu malé a spíš nevýrazné. Je to pro mě tak na pomezí mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami (po chvilce uvažování jsem se ale rozhodl dát jen čtyři kvůli pár hluchým , nedomyšleným místům v ději a scénáři). ()

54. kapitola (2017) (S05E02)

Jeden z těch lepších dílů. Trochu mi to kazily scény s Claire a Tomem. Frank se nejspíš dostává do vedení. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)