Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Recenzie používateľa drkaldj k tomuto seriálu (80)

18. kapitola (2014) (S02E05)

Že by další nové postavy? Mám takové tušení že jich pár přibyde. Frankovi se sice začíná dařit, ale z velké výšky je velký pád, taky ale spousta šancí se před pádem chytit a jsem zvědavý na čtyřlístek v podobě prezident-Tusk-Frank-Čína. Lucas to nebude mít lehké. ()

19. kapitola (2014) (S02E06)

Obdivuhodné jak rychle dokáže Frank reagovat a vždy něco vymyslet. Je to divný, ale Lucase mi není líto. Remy začíná být aspoň trochu polidštěn, dosud mi připadal jen jako workoholik bez větších emocí (jako robot). Tusk zahnaný do kouta? ()

20. kapitola (2014) (S02E07)

Tušil jsem o co Frankovi půjde a tento díl mě v tom jen utvrdil, a to víc než předešlý. Velká hra se začíná měnit na tu nejvyšší. Senzační kličky okolo. ()

21. kapitola (2014) (S02E08)

Opět dostaneme lekci. Tady se hodí říct, neříkej hop dokud nepřeskočíš. Frank má plné ruce práce a Claire dohnala minulost. Moje zvědavost o Claire mírně stoupla. ()

22. kapitola (2014) (S02E09)

Frank s Claire řeší problémy. Žebírka mi budou chybět. Doufám že Remy narazí a Tusk taky. Zbytek byl v dílu dost upozaděný, což se dá pochopit. ()

23. kapitola (2014) (S02E10)

Opět dost slušné intriky. Doug se nějak nesoustředí. Máme (novinářskou) náhradu za Zoe? ()

24. kapitola (2014) (S02E11)

Vyšetřování probíhá celkem slušným tempem. Ten závěr teda hustý. ()

25. kapitola (2014) (S02E12)

Domek se pomalu rozpadá (jak taky jinak když je z karet). Jsem zvědavý jak to Frank (prezidenta dost podcenil) a celkové všichni ustojí. ()

26. kapitola (2014) (S02E13)

Poslední díl druhé série byl jak na houpačce. V jednu chvíli to vypadá že je Frank bezradný a v další už je téměř na výsluní. Je zde rozehráno mnoho pohybů a tahů, ale ne všechny jsou plně dokončeny protože hodně lidí se různě rozhoduje jestli budou s Frankem nebo ne. Navíc díl jede rychlým tempem aby všechno stihl. Celkově je to na vysoké úrovni ale na závěr si toho scénárista naložil hodně. Kvůli obrovské překombinovanosti jsem si to nedokázal vychutnat na plných sto procent, což je veliká škoda protože jinak se mi druhá série líbila více než první. Nakonec bych už jen dodal že vedlejší dějové linie jsou na můj vkus (co tento seriál nastavil) takové čím dál více nudné (věci okolo Claire) a spíše i otravné (prostitutka a Doug, hacker) nebo úplně upozaděné (Lucas, Cristina). ()

Série 3 (2015) (S03)

Celkově tato série není tak promyšlená jako první dvě. Úvodní epizody spíše takový solidní nadprůměr (než na co jsem tady zvyklý) a pořádně se to rozjede a rozehraje až tak v polovině. Je celkem jasné kam budou jednotlivé figurky směřovat a bude určitě ještě zajímavé sledovat jak se všichni poperou s různými druhy a typy krizí. ()

27. kapitola (2015) (S03E01)

Frankovi stouplo ego do výšin. Sice chápu že Claire už nechce být na vedlejší koleji, ale působí na mě pořád takovým arogantním dojmem že  jí nic nepřeju. Doug si za to bohužel může sám, ale i tak doufám že se vzchopí a nebude další prodlužování. Obrysy třetí série se zdají být dost jasnější. ()

28. kapitola (2015) (S03E02)

Malinko se mi zdá že série už nebude tak chytrá a napínavá jako dvě předešlé. Intriky a klasické Frankovi kličky a speciální řešení či výborné přesvědčovací taktiky mi tady prozatím nějak chybí. Že by scénáristům došla inspirace a nápady? Frankovo řešení na situaci s volbami je sice dobré, ale nezdá se mi tak chytré jako jeho předešlé. Doug je zde (a nejspíš i pár dalších dílu) spíš na obtíž, taková nezajímavá, skoro otravná figurka. ()

29. kapitola (2015) (S03E03)

Vcelku pěkná napodobenina ruského Putina. Nelíbí se mi že chtějí vyšachovat Douga, u kterého mě štve že pořád hledá tu prostitutku (ale zároveň je to pochopitelné po tom co se stalo). Bohužel stále čekám jestli si seriál navrátí svůj šmrnc a začnou pořádný čachry a politikaření s intrikami, které mi zde ve třetí sérii pořád dost chybí. Vždyť teď se jedná o vrcholnou politiku, zde by mělo být nejvíce nástrah. Nejde o to že by už seriál nebyl zajímavý nebo dobře zpracovaný, stále je to čistý nadprůměr. Jenom už se mi zdá že se tvůrci odklonili od vychytralých intrik a přesunuly se k takovému jednoduššímu vyprávění. ()

30. kapitola (2015) (S03E04)

Konečně se to začíná zase rozehrávat. Stále nemám taková pocit jako při sledování první a druhé série. Pořád mi tam chybí ten dokonale napsaný scénář, dialogy a podobně. Samozřejmě je to pořád skvělý, ale první dvě série to už asi nedožene. ()

31. kapitola (2015) (S03E05)

Pořád se něco děje. Frank chce použít zajímavé a pro něj netradiční prostředky. ()

32. kapitola (2015) (S03E06)

Konečně, zase je to jako první dvě série. Tento díl je napínavý, vyvolává emoce, správné otázky a perfektně ukazuje odlišnost dvou zemí z obou úhlu pohledu. ()

33. kapitola (2015) (S03E07)

Teď opět taková řekl bych klidnější epizoda. Nebýt jednoho zvláštního momentu přiznání, dal bych jen tři hvězdy. ()

34. kapitola (2015) (S03E08)

Čekal jsem že se toto stane, ale je fajn že to dokáže otočit alespoň částečně ve svůj prospěch. ()

35. kapitola (2015) (S03E09)

Pár zajímavých věcí se dozvíme, pár zajímavých událostí se stane. I přesto mi tam ale něco chybí a spousta částí mě nezajímá (věci okolo Remyho, ta novinářka). ()

36. kapitola (2015) (S03E10)

Jo, zde se toho stane opravdu hodně. Těch událostí které naberou neočekávaný směr je zde dost a většina jich celkem překvapí. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)