Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

skyfire

Divné, nereálné, nezáživné. Nevím, co nám chtěli autoři filmu timle říct. Komedie to nebyla, akční to taky nebylo, horor to nebyl, thriller to nebyl, dobrodružné to nebylo, životopisné to nebylo, drama to nebylo, detektívka to nebyla, sdi-fi to nebylo, fantasy to nebylo, co to SAKRA bylo? Prostě hodně divný film a zbytečný film s úchylným dějem. Jeden z nejvíc nadhodnocených filmů na CSFD. Dvě hvězdy za to, že to bylo fakt úchylně divné. ()

Tomulka

Po shlednutí celého filmu jsem došel k závěru, že jsem právě zažil velmi zvláštní filmový zážitek. Akorát jsem si musel opravdu upřímně při sledování říci zda režisér požíval nějákou drogu když film točil. Velmi netradiční pojedí příběhu, který sám o sobě není až tak zajimavý dělá film rozhodně lepším. Velkou míru na kvalitě díla mají herci Edward Norton byl skvostný. Avšak jsem očekával více přímočařejšího humoru a na film jsem se díval v domění, že se jedná o komedii. Perfektní herecký výkon předvedla Kara Hayward, která má před sebou asi slibnou kariéru. Bruce Willis standartní výkon a Bill Murray měl opět spíše vážnější roli. Rád bych jej zas viděl v něčem jako byli Hromnice. ()

Slida79

Wes Anderson vám prostě musí sednout, jeho poetika a způsob vyprávění není pro každého. Mě fascinuje a dokáže strhnout. Doporučuji všem romantickým a aspoň trošku výstředním bytostem;) U mne 90% ()

rationibus

Ten filmu, ktorý si vychutnám, keď som správne naladená. Keď si ho pozriem v nedobrú dobu, v nesprávnej nálade, nudím sa a prekvapene pozerám, čo na ňom ostatní vidia. Našťastie teraz som vedela oceniť dobrých hercov, vychutnávajúcich si svoje, aj neveľké úlohy. Nostalgiu a návrat do detstva - snáď trochu aj nášho. Scény, ktoré pôsobia ako obrázky z obrázkovej knižky. Svojský pohľad tohoto svojského režiséra, ktorý akosi nechce dospieť, na svet..... a prekvapujúco, časom sa mi film páči viac a viac. ()

NiennaTasart

Poněkud hodně svérázná komedie, kdy chvílemi nevím, zda se smát nebo brečet. Kdyby nebylo Edwarda Nortona, Billa Murrayho nebo Bruce Willise asi by mé hodnocení ještě víc kleslo. ()

monicorn

Skvělé jak jinak. Miluju všechny filmy Andersona už jen kvůli obrazu. Celé hezky natočené, příběh někdy trochu línější, ale proč ne. Příjemný film, rozhodně ne odpad. ()

90125

Melancholicka spomienka na detstvo zasadena do nadherne bizarneho sveta, v ktorom deti rozpravaju ako dospeli. Wes Anderson ostal dietatom, nestratil ten detsky zmysel pre dobrodruzstvo. Jeho svet je skutocne originalne stylizovany, obrazovo napadity a pestry. Kazdy zaber je perfekcionisticky pripraveny do posledneho detailu. Hoci aj rozumiem nominacii na Oscara za najlepsi scenar, fakt ale je, ze som sa casom neubranil pocitu zdlhavosti. Vlastne akoby rozpravkovy pribeh je prilis priamociary a jednoduchy. Protiargument, ze ved to bolo cele len detsky rozpravana stylizovana sranda, dokazem akceptovat len do istej miery. Ansambel skvelych hercov je viacmenej postaveny do pozadia a funguje len ako prikrasa (aj ked velmi dolezita). Z nich vytrca postava menom Social Services, as always uzasna, Tilda Swinton. Happyend bol mily a zufaly detsky pokus o utek mi pripomenul Dustina Hoffmana a Katherine Ross v The Graduate (1967). Tucne tri. 73 % ()

P@\/EL

Co se týká výpravy, tak jde o dosti netradiční film. Navdzory tomu se jedná o poměrně poutavě výpravěný příběh. Film sice působí hodně nadneseně a někdy hraničí až s absurdností, nicméně to se dá vcelku zkousnout. Film občas vyvolá usměv na tváři, nicméně žadné salvy smíchu od něj nelze očekávat. ()

KeskarM

Wes Anderson se mi tentokráte trefil do noty. Dětský svět plný nepochopení, ale i snů a touhy po útěku. 60. léta, skauti, podkolenky a až nevhodně krátké sukně malých školaček. "Malý elektronický metronom nastaví takt. Jako první: harfa. Dále pizzicato cella. Flétna a pikola. Elektrická kytara. Ukulele. Klasická kytara. Bendžo. Tenké dřevěné špalíky. A další dvě harfy. Varhany B-3 hammondky. Celesta. Vibrafon. A piano. Pizzicato housle. A kontrabas. Zvony, tubular bells. A zvonkohra. Ride činel. Činely. Virblové bubny. Velký buben. Tympány! Šestnáct barytonů. Xylofon. Fagoty. Klarinet. Francouzské rohy. Tenor saxofon. Pozoun. Tuba! Trumpety. Triangl." ()

ssarka

atmosféru o kterou se tvůrci snažili,tak ta mě pohltila hned v první minutě...bavilo mě to od začátku do konce...děj více méně nulový,ale člověk nepotřebuje každý den sledovat těžká témata a psychologická dramata...zábavné,barevné,hravé...miluju,když slavní a známí herci hrají v tomto typu filmů a je na všech vidět,jak si to moc užívají..Willis,Norton,McDorman pecka...a ten panáček v červeném kabátě...super...:D ()

tulen

Osobitý, nápaditý, poetický, vtipný, výborná hudba, výborní herci - prostě Anderson mně opět nezklamal :-) Příjemný film po jehož skončení člověku zůstane úsměv na tváři. ()

raikonen16

Stany, košile, šátky, majáky, psi...taková "andersonovská" laskomina, sice nedosahuje kvalit např. Grandhotelu Budapešť, ale na zmateného vedoucího Nortona a jeho "boy scouts" jen tak nezapomenu. ()

Declen

Mám rád vizuálně nápadité filmy, dokážu park lecos překousnout. Rozhodně se nedá upřít příjemná atmosféra, ale to je tak všechno. Na rozdíl například od Grand Hotel Budapešt tu chybí zajímavý příběh. Wes si spíš dělá srandu z nás. ()

PeDe

V tomto filme mi chyba rozpravac (toho starceka s pocasim neratam), dalo by to tomu vacsi smrnc. Ale okrem toho to bolo mile, take nevtierave a Bruce Willis zada raz zachranil co da dalo a koho sa dalo :D ()

Wolfvater

Zvláštní, když jsem film viděl před lety, tak se dost líbil. A po letech? Vůbec mě ty absurdní situace nezaujaly, bylo jich příliš mnoho. Nechci říct, že to je špatný film. Jen prostě mě nějak vyčichnul. Určitě se mnohým bude líbit. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky