Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

Danny Nolander

Ne, že by to byl špatný film, má rozhodně své kvality! Trochu mě ale zarážejí některé umělecké záměry. Kupříkladu výběr hudby. Proč ve filmu zazní westernová hudba a posléze ''hip hop'' mi opravdu vrtá hlavou. Dále se mi velmi hnusily ''filtry minulosti''. Světle modrý obraz, vysaturovaný jako svi*ě, nevypadá moc dobře - alespoň ve westernovce. Dále mě velmi zarážel pokaždé ten stejný scénář, kdy hlavní protagonisté přejížděli z bodu A do bodu B, a následovalo tucet záběrů na přihlouplé výrazy lidí, kteří křičeli: „Co ten negr dělá na tom koni?!“. Vím, že to byl problém tehdejší doby, a že o tom vlastně i ten film je. Ale pak ten film ničím nepřekvapuje! O pomalém tempu některých scén ani nemluvím... Škoda, některé části se mi vážně líbily. ()

M.J

Říkejte si cokoliv, ale tohle je pro mě vůbec nejlepší Tarantinovka! Ano, přesně tak, poráží i Pulp fiction! Ten casting je prostě geniální! Christoph Waltz je naprostý poklad! Je trošku paradox, že nejméně výrazná je postava hlavní, tedy Jamie Foxx. Nepodává vůbec špatný výkon, ale vedle Lea, Samuel a Waltze prostě nemá šanci vyčnívat. Většina lidí nesouhlasí s finálním aktem. Upřímné by mi taky nevadilo, kdyby film skončil tou neskutečnou přestřelkou, ale rozhodně mi závěr nezkazil zážitek. 9/10. ()

Skylwalker42

Moc jsem bál že toho, když jsem slyšel, že Tarantino se držel většinou zkrátka, že to bude ukecaná westernová nuda. Ale přišlo nečekané kouzlo. Kouzlo v hlavních protagonistech – Foxx a Waltz – filmové duo, které mi bylo nadmíru sympatické. Do toho zdárně a dokonale sekundují DiCaprio a Jackson (opravdu fámozně zahrál dobrého zm.da). Pár nezapomenutelných scén jako je problém s pytlema :) či DiCapriův přednes u večeře.. Geniálně zvolený hudební doprovod a opět dobrý Tarantinový štěk :) Tarantino je jeden z mála režiserů, který se postupem času dopilovává k samtotné dokonalosti ()

Dvorik

Vždycky zapomenu na to, co Tarantino natočil za kraviny a nechám se nalákat na kravinu další. Ach jo. Ještě že ten komparz hrál zároveň ve výborných 12 let v řetězech, to je snad jediné plus. ()

KayaCarter

Tohle je pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů mistra Tarantina. Atmosféra a vizuál na jedničku. Myšlenka udělat z Djanga otroka se mi hodně líbí. DiCaprio v roli Candieho je perfektní a samozřejmě Jackson opět exceluje. Perfektní moment je setkání původního Djanga s novým u baru. Jsem ráda, že do to Franco Nero šel. Fakt mě to pobavilo. Celý příběh mě ani chvilku nenudil a ztvárnění tehdejší jižanské otrokářské společnosti pojaté s Tarantinovským nadhledem mě taky hodně baví. Za mě jednoznačně pět bludišťáků. ()

Winster

No ja bych na to nekoukal. Ale je to western vysoko v žebříčku. Já na ty nechuťárný a krvárny a prsk krev sem a oči tam nejsem zvědavej. A pokud to někomu příjde jako kult tak je to jeho věc. Mám radši westerny s Fordem, Waynem apod. Tohle dohání to nic jen tou svoji Tarantinovskou krvárnou...která mi neimponuje. Jo a další věc kdyby každé druhé slovo nebylo ,,negr" tak by to asi taky nebylo na škodu. Taky se mi moc líbí realnost prestrelek :) zvlaste te v domě. Ve westernech se hodně zabíjí, nejčastěji kulkou a konece..., ale utrpení před smrtí ve filmech Q.T je zbytečné a odporné a rozhodně mi není vlastní. Plusové hodnocení za žánr a pohled na rasovou otázku před občanskou válkou. ()

moriero

Samuel L. Jackson ve své jasně nejodpornější roli... ale jinak bylo na tomto snímku absolutně všechno správně. Foxx eastwoodovsky cool, Waltz waltzovsky nekompromisní a Quentinovi fakt děkuju za scénu, kdy se dva Djangové setkají u baru (Jak se jmenuješ? A jak se to píše?). 100%. Bez pardonu. ()

Sunwheel

Černošská rozprávka, ktorá pokračuje v politickej agitke po predošlej Tarantinovke (keby to bolo natočené o pár rokov neskôr, verím, že Tarantinovi počas rabovačiek v Amerike postavia sochu). Z celého sa vytratila tá atmosféra starších Quentinových filmov. Väčšinou sa akčňák drží ústrednej postavy, ktorá to všetko rozmetá, no poetika prinášajúca kultové momenty a obrazy tu chýba. Film obsahuje niektoré zaujímavé scény či postavy (minimálne Jackson vybočuje zo šablóny dobrí černosi vs hnusní belosi), no celkovo ho na rozdiel od iných filmov v budúcnosti už zrejme nebudem vyhľadávať. ()

PanPyzamo

Nespoutaný Django nás vezme do nádherné atmosféry westernu, který okouzlí společně s bezvadnou hudbou a prima hereckým obsazením. Celkově film má dobrý příběh a samozřejmě Tarantinův styl. Celkově se jedná o skvělý film, který můžu doporučit. 8/10 ()

Diego75

Řeknu to tak, že po vizuální stránce je tenhle film bezchybný. Tarantino se vyřádil se všemi možnými efekty a jeho talent se prostě pozná. Na můj vkus ale tenhle film obsahoval až moc rozsáhlých dialogů, které jsou sice skvěle napsané, ale mě tolik neoslovily jako akční scény plné střílení a krveprolití. Co se týče hereckých výkonů, tak opět nemám žádnou výtku. Například Leonardo DiCaprio mě velmi překvapil a jako záporák byl skvělý. Asi nejlepší na tomhle filmu je ta atmosféra temné stránky americké historie, která byla perfektně pojata. Jakožto fanoušek Terence Hilla nesmím zapomenout zmínit použitou skladbu z filmu Pravá a levá ruka ďábla. Škoda je, že Terence roli v Djangovi odmítl, protože to mohl být dobrý odkaz na jeho spaghetti westerny. ()

Heywood

Přes skvělé výkony herců a dobré technické nápady mě tento film až tak nenadchnul. Nepochybuji, že doba otroctví byla těžká a byli i zlí lidé, kteří svá postavení zneužívali, ale nemám rád černobílé podání ničeho. Nakonec ten “hodný” Afroameričan povraždil kde koho, i toho, kdo vinu vražednou neměl. Tak proč to jásání davů? Když budeme řešit každou křivdu zabíjením, kde ten svět asi tak skončí? Jak by asi dopadlo Německo po II válce, kdyby Spojenci přijali takový pohled a postup? Akira Kurosawa se často zabýval ve své tvorbě tím, zda zabíjení za každou cenu něco řeší. Tato úvaha a tento nadhled tomuhle filmu zcela chyběl. Zůstal protirasistickým, to ano, ale v závěru se v jiný typ rasismu zvrhl. Netleskám. ()

Predator77

95 Procent, Filmy od tarantina se pro mě řadí mezi dost kvalitní díla, ale nespoutaný django se pro mě stal jeho nejlepším filmem co kdy zatím natočil a kdyby točil čistě jenom westerny tak bych se nezlobil protože evidentně tenhle žánr mu skvěle jde :) ()

swenyx

Django je nehoráznej frajer, vždy tak působí a vždy i bude. Dr Schultz mu ale dost sahá na paty, líbí se mi jak se k černým chová jako člověk a ne jako zvíře. A Calvin představuje správnýho záporáka, kterej vypadá neškodně, ale nakonec se z něj vyvrbí neskutečný hovado, tak by to mělo být všude. Tleskám a klaním se. ()

Pan.Antonin

Připadám si teď jako člověk, co si zajde do všemi oceňované luxusní ústřicové restaurace a po konzumaci lituje, že si nešel vedle do bufetu na smažák. Mně prostě meníčka od šéfkuchaře Tarantina nějak nechutnají. Přitom oba asi máme rádi Leoneho westernové spaghetti, okořeněné Morriconeho hudbou, v dalších ingrediencích už se ale naše chutě rozcházejí. Hlavně v obrovském množství kečupu, na nějž Quentin nedá dopustit, a tradičně nešetřil ani dialogy. Nějak mi prostě nestačila hezká kamera s nádherným hudebním doprovodem, se skvělým Christopherem Waltzem, Jacksonem a obstojným Foxxem, s mnoha pěknými odkazy (Franco Nero) a několika parádními scénami (KKK nebo úplný závěr s Djangem a Brunhildou). V klidu přežiju, že se tvůrci nesnažili a neohlídali si kdy vynalezli sluneční brýle (to je asi záměr), dynamit, tisícidolarovku, kdy do Ameriky přivezli plzeňské pivo, kdy mohli posluchači prvně slyšet Beethovenovu Elišku a další chyby. Jenže film je příšerně dlouhý, po setkání s Di Capriem ztratil tempo i zajímavost a finále už je jen nezajímavé násilí (pistolnické duely z dolarové trilogie mám prostě mnohem radši než krvavé masakry). Poslední hodinu už jsem koukal na hodinky, kdy už to skončí a tlačil čas očima dopředu. A hlavně proto tomu nedám ani tři hvězdy. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake