R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Hapretor

Píčovina a ještě k tomu nevtipná a nenápaditá. Nebýt Bridgese, dám tomu jen jednu * jen to fikne. Ten aspoň tomu dával nějakej "šmrnc". ()

Luk Skywalker

Nápad dobrý, ale zpracování už tak ne. Mix Mužů v černém (parťáci bojující proti nelidem v tajné organizaci) a Mrtví jako já (změna vizáže postavy, nesmrtelnost) působí v tomto snímku, tak nějak nuceně, díky stopáži jsem se nenudil a uchechtával jsem se, ale nebavil jsem a příběh mě nepohltil. Přesto větší zábava než nově nastartovaný Superman, proto za tři hvězdy. ()

aslavey

Mrtví muži v černém s nesrozumitelným Bridgesovo žvatláním a Reynoldsovo neměnným obličejem. Nebyl jsem uplně zklamanej, to ne. Občas jsem se fakt upřímně zasmál. Ale co mi opravdu nejde překousnout je ta nedomyšlenost děje a vůbec celýho toho fikčního světa. Muži v černým měli aspoň blikající sochu svobody, ale co tady? Boston prostě přejde to, že banda živých mrtvých skoro vrátí zpátky svoje kamoše a nechá město na sračky rozbitý? Nikomu to nepřijde divný, že nějakej špekoun chodí kolmo po mrakodrapu a kozatá bloncka za ním lítá na špagátě? Oukej. Nepřemýšlet a jen se bavit. Ale.. to taky nešlo uplně pořád. A taky mě už v dnešní době celkem vadí ty nehezy udělaný příšery. Tohle zpracování sedí na Saxánu 3. Nicméně pro těch pár vtipných momentů a dá se říct dobré poloviny filmu 3* dát můžu. ()

Anduril

Tento typ filmov ma nikdy neprestane baviť. Dobrá, svižná, akčná, zábavná komédia, na štýl Men in Black. Zaujímavé nápady sprevádzajú dobré hlášky a fajn hudba. Herecké výkony mohli byť trochu zaujímavejšie (najlepšiu prácu urobil Jeff, ostatní boli dosť plochí). Jednoducho odporúčam ľuďom čo sa majú chuť sa trochu pobaviť a zasmiať. ()

Rockerman

Lidská fantazie je nekonečná! Kroutil jsem hlavou skoro po celý čas, jak někdo může vymyslet takovouto ptákovinu a ještě to zfilmovat. Mrtví policajti jsou vráceni na Zem, aby chytali a čistili stejně tak mrtvé, ale škodlivé a zločinecké týpky. No, vymyslete to! Přestože tu je můj oblíbenec Jeff Bridges, tak mi to příliš nesedlo, takže podprůměr. ()

Evander

R.I.P.D. je hodně slabá záležitost. Těch pár vtipných scén, které lze zhlédnout, nestačí na více než nějakých 55%. po dlouhé době tedy shledávám zdejší hodnocení odpovídajícím. Plusové body u mě snímek sbírá především rolí i výkonem Jeffa Bridgese, neboť mu jeho role padla jako ulitá. ()

Rikky007

Na to, že se od toho moc čekat nedalo, to byla celkem zábava. Příběh se ani nesnaží být propracovaný, ani vtipy ne, ale zasmát se u filmu dá. Na Muže v černém, jakožto podobné dílo, to ale nemá. Co se hraní týče, Jeff Bridges ani Ryan Reynolds za tyhle výkony Oskara určitě nedostanou (on Reynolds nemá šanci ani v budoucnu...) ()

Wolvie

K hejtu se nepřidám. R.I.P.D. je neosobitou vykrádačkou snad tisíce věcí, s mimořádně nezáživným Reynoldsem v hlavní roli a s velice proměnlivou kvalitou triků. Ale zároveň nepostrádá spád a Jeff si svou roli užívá jako vždycky. Určitě lepšíc než Osamělý jezdec a vlastně mě to bavilo víc než Pacific Rim. Snad za to nepřijdu do pekla... ()

Mary19

Sterilní... Chybí tomu tah na bránu, nebo alespoň moment překvapení. Takhle se jedná jen o nedonešeného bratříčka Mužů v černém... 45% ()

Ombak▼Penari

Bláznivina od začátku až do konce. Nesnesitelně přehrávající Jeff Bridges, ale jeho kovbojská postava sama o sobě mě docela bavila. Většina vtipů ve filmu ale bohužel vyznívala dost trapně a celkově to nijak zvlášť pobavit neumělo a to ani po stránce děje. Ovšem pravdou je, že mě nevytrhli ani žádní MIB, asi nejsem cílová skupina pro podobné filmy. ()

mala_kea

Odpudivý digitální slepenec, který nefunguje ani jako oddechová buddy komedie, ani jako akční fantasy béčkového kalibru. Robert Schwentke po unylém Red potvrdil, že je jedním nejrutinnějších režisérů současného Hollywoodu a v RIPD servíruje neživotnou, nevtipnou a sterilní směsici scén, která absolutně nedává smysl. Zkrátka nulová kreativita a nudná šablona s podivně žvatlající Bridgesovou parodií na maršála Cockburna a tradičně nevýrazným Reynoldsem. Zatím asi nejhorší "popcorn" loňského roku. ()

BeranSon

Nehorázně směšná kravina, neskutečně ukecaný blábol a nesmrtelně tupý film. Alias 3 NE. Jen se chci zeptat jestli je možné, že v roce 2013 natočí takovou hovadinu. 2/10 ()

BOURQUE

Z režisérskej stránky je to ľahký priemer, zo scenáristickej to síce obsahuje dobré nápady, ale nie je tam nič prevratného. Napriek všetkým „nedostatkom“ tá zhruba hodina a tridsať minút veľmi rýchlo utiekla. Ja som sa nenudil, akcie boli celkom prijateľné a občas aj nejaké vtipné poznámky a zábavné dialógy sa našli. Dvojica R. Reynolds a J. Bridges bola dobrá – hlavne J. Bridges, ktorý je ťahúňom filmu. Asistencia M.-L. Parkerovej a K. Bacona bola dobrá. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

figliar

Čo sa stane, keď spojíte Constantine a Men in Black do jedného filmu? Rozhodne nebudete mať pokoj ani po smrti. V tomto prípade sa však jedná o priemernú akčnú komédiu, ktorá však na jedno zhliadnutie splní svoje poslanie. Herci sú fajn, sem tam nejaký žart a celkom dosť akcie. Od R.I.P.D. som neočakával nič svetoborné, čo asi aj bolo dobre, pretože požiadavky náročnejšieho diváka zrejme nesplní. Je však jasné, že film časom zapadne prachom medzi rozsiahlou Hollywoodskou tvorbou. ()

Clu odpad!

Tenhle film je prostě hříchem, který ještě dlouho neodpustím a který nezachrání ani The Dude. Nejde o to, že premisou jsou muži v černém se zombiemi, hříchem je, jak sterilně, bez jiskry a depresivně to působí. Ten film vám nedá nic kromě jednoho dobrého gagu, který vystřílel v traileru (Bridges je v očích kolemjdoucích kouzelně maskovaný jako atraktivní blondýna = několik vtipných prostřihů). Rád bych tu taky zmínil exploitaci cgi, které i přes svou kvalitu dosahující dnešních standardů trpí tím, jaké blbosti musí ukazovat a jak často je nadužívané (všichni démoni i ti sebevíc lidem podobní jsou od hlavy k patě počítačoví = žádný makeup, žádné masky). (SPOILER) Dokonce i Kevin Bacon (kde ten se tam vzal, v trailerech totiž podezřele chybí) je na několik posledních SCÉN kompletně CG kvůli pouhým pár šrámům a díře nahoře v hlavě. Té práce na vytvoření realistického počítačem generovaného slavného (musí se vystihnout podoba) herce do takhle ubohého filmu je mi vážně líto. ()

GOREGASM

Dobře všem zúčastněným tak. Studiu za lehkomyslnost s jakou svěří 130 mega "průměrákovi" Schwentkemu, Schwentkemu za rutinní a velmi nevtipný výsledek, Jeffu Bridgesovi za parodii sebe sama z mnoha jiných rolí v tom nejretardovanějším slova smyslu a to nemám na mysli jenom jeho hlas. No a nakonec jsem si nechal Ryana Reynoldse, který možná nezklamal na poli hereckém, ale protože není moc co hrát, posílám mu imaginární políček za další kariérní propadák. Ryan je sice sympaťák, ale evidentně zůstane jen u toho. Abych se alespoň trochu otřel o věcné hodnocení filmu, dovolím si dodat, že jde o sprostou kopírku MIB s dementní logikou, plastickými triky a tuctovými "hrdiny". 30% ()

Ydrosten

Tohle je přesně ten typ filmů, který se mi dokonale trefil do nálady. Hláškující Jeff Bridges, kterej nezavře hubu půl filmu a jeho vyprávění o tom ... že jeho kosti vohlodávaly hyeny ... byly prostě hustý jak sviňa. Ryan Reynolds, konečně dostal roli která mu i seděla. Prfektně vystavěnej posmrtnej systém, včetně potrubní pošty z nevyšších míst si prostě zaslouží ty 4 hvězdy, protože podobných filmů na odreagování tady je setsakra málo. Budu se hodně modlit k nesmrtelným, aby téhle dvojce parťáků, někdo naservíroval minimálně ještě jeden případ ( Mix MIB, Ghostbusters, a tak trochu i Randala a Hopkirka no a i zmiňovaného Ducha, se povedl ) ()

Bohnice05

Kde se stala sakra chyba? Máte tu nový film na motivy Men in Black, možná i s celou novou sérií a vy jím takhle pohrdáte? Vždyť jste se svým hodnocením k smíchu. Podle mého dobře odvedená oddechovka se vším všudy, co k tomu patří. Jen Reynolds prostě na Smitha nemá. ()

char_t

Vezměte Men In Black, jen převlečené mimozemšťany vyměňte za převlečené zombie a Smithe s Jonesem za Reynoldse s Bridgesem. K tomu přihoďte trochu Ghostbusters, protřepat, nemíchat. Nechte uležet, dokud to celé nezačne lehce zapáchat. 50% ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)