Katarině je dvacet let a žije na bezútěšném městském předměstí, v němž útrpně setrvává bez jakýchkoli plánů do budoucna. Život se jí změní až ve chvíli, kdy objeví hudbu, konkrétně uslyší představení Mozartova Rekviem v Göteborgské koncertní síni. Katarina chce za každou cenu vstoupit do překrásného, zbrusu nového světa tónů a cítí, že musí co nejdál utéci od svého ošklivého života. Cesta k vnitřní svobodě je ale záludná, plná lží, zrady a nebezpečného vztahu se skladatelem Adamem. Dívka je pro získání nové identity schopna čehokoli. (oficiálny text distribútora)

kajda.l

Alicia Vikander je švédskou Natalií Portman. Nikdy si nezahrávejte se zhrzelou a poníženou ženou. Nesmírně sugestivní a psycholicky hutné drama, kde atmosféra sílí každou ubíhající sekundou. Konečné vyústění očekávané a uvěřitelné. Silné čtyři a nejlepší švédský film, který jsem doposud viděl. ()

jhrasko

Herecky geniálne, Alicia Vikander minimálne na Felixa, ale príbeh, jeho stavba (vedľajšie postavy bez akejkoľvek psychológie) a najmä nešťastné rozuzlenie devalvujú strhujúce výkony ústredného dua. Nevyrovnane zaujímavý debut s príchuťou severu, s teplákovkou a igelitkou čoby zapamätateľným trademarkom. ()

ScarPoul

Výborná záležitosť. Langsethová ako režisérka si ide tvrdo po svojom. Príbeh dievčata, žijúcej na kraji spoločnosti, pod drobnohľadom sociálnej starostlivosti, je konfrontované z vysnívaným svetom klasickej hudby. Fatalizmus celého filmu je do oči bijúci. Krásne vystupňované, ladne prechádzajúce s romantickej línie do tej dramatickej. V pozadí je krásne cítiť napätie, ale zároveň aj fascináciu všetkým krásnym - čo nám režisérka vo veľkej miere vo filme ponúka. Najväčšou devízou filmu, okrem klasickej hudby a režisérskeho vedenia je mladá Alicia Vikander. Tá podáva asi rovnako sugestivný výkon ako ďalšia mladá kráska Ellen Page. Dospelé úlohy, málokedy sadnú mladej babe a ona ich zvláda bez komplikácií. Dobre sa s ňou dá stotožniť, dobre sa na ňu pozerá a to, že už pracuje na americkom trhu o niečom svedčí. Pre mňa je Pure výborne spravený film, pri ktorom zamrzí len vyústenie príbehu. Obhliadnúc od toho, nemôžem byť viacej spokojný. ()

NinonL

Dusno umějí Seveřané mistrovsky a tento film není výjimkou. Studená švédská depka, která vás nenápadně znehybňuje, si zaslouží nejméně 4 hvězdičky. Vzhledem ke skvělému výkonu Alicie Vikander ale dávám 5. "Kdo chce něčeho dosáhnout, musí vyvinout úsilí ..." ()

Freemind

Špína ve filharmonii. Laňooká Vikander hravě ovládla tohle poměrně předvídatelné, ale přesto solidní a poutavé drama z prostředí klasické hudby. ()

hygienik

BOŽE, ĎAKUJEM TI, ZA ŠVÉDSKU KINEMATOGRAFIU! Nádherné, silné (Beethovenova osudová sa sem fakt hodila viac než do hocijakého iného filmu) emócie, sprevádzané divácky podbízivým scenárom. ()

PP66

"Odvaha je jediné opravdové měřítko" a Alicia hraje odvážně a na doraz, já tu holku miluju. Její první film, kde zazářila, podpořený velmi dobrou muzikou. Velmi dobrý sever. ()

easaque

tento film jsem shlédl na doporučení oblíbených uživatelů a byla to trefa do černého. Sice se jedná o drsné existenciální drama, ale je podáno velmi přesvědčivě a dokázal jsem s hlavní hrdinkou plně soucítit a pochopit její konání. Film výborně předvádí silný vliv hudby na člověka a Mozartovo Requiem dokonale pomáhá dotvářet silnou emocionální atmosféru, která snad mine jen cyniky. Pro své pomalejší tempo si ho však užijí asi jen artově vyzrálejší diváci. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

lioncel

název filmu v originálu : Till det som är vackert ... přeloženo : Za to, co je krásné .... český název : Milovaná ... ??? ... ach jo ... ()

M.i.k.e

osobní a komorní kousek o cílevědomé dívčině,která v rámci svých tužeb a odhodlání byla ochotna jít doslova přes mrtvoly.Dobře zahráno..Alicia Vikander výborná jako vždy...70% ()

laik_60

Film o dievčati, čo malo odvahu a snažilo sa "nájsť samu seba", aj keď ju to čosi stálo. Výborná severska (švédska) dráma, s neuveriteľne krásnym hereckyym prejavom Alicie Vikander. A keď k tomu pridám hudobne pozatie (Mozartovo Requiem, či Bethovenove andante, alebo aj toto , ) neostáva mi len naozaj dať 5 bodov. veď sa započúvajte a kuknite si to. :) ()

Cheeter

Pro mě byl tento film tím, který mi "otevřel oči". Díky němu jsem začal hledat severské filmy, které mi tímto filmem učarovali. Jednoduchý děj a zpracování. Zatím jsem severských filmů neviděl mnoho, ale zatím mě žádný nezklamal. A to vše začalo u tohoto filmu. Nelze též opomenout přínos Alicie Vikander, vycházející švédské herečky, která má snad svoje největší filmy ještě před sebou. ()

sulimo

Spojit severskou kinematografii, klasickou hudbu a sociální drama, a k tomu všemu s hlavní představitelkou, jejíž zdánlivou křehkost a herecký um musíte bezvýhradně milovat, to je filmová extáze té nejdokonalejší možné kombinace namíchaná přímo pro mojí krevní skupinu a můj šálek čaje, aby mi ve finále připomněla, proč miluju severskou kinematografii, klasickou hudbu, sociální dramata a Alicii Vikander. Pokud se v tom dokážete najít, chvíli budete postrádat dolní čelist, jako já. ()

kocik1

On ji chtěl jenom využít, ale ona chtěla být využívána dál. Nejspíš věřila, že když se dostane mezi tzv. lepší společnost, i lidé v ní budou lepší.... Alicia Vikander celý film vytáhla svým výkonem nejméně o jednu hvězdu nahoru, její Katarina každou chvíli mění výraz, jednou je naivní, plná očekávání, aby v příští vteřině byla zadupaná, nešťastná, doufající a každé hnutí mysli jí musíme věřit. Samotný film ale trochu nešťastně kazí začátek a konec, začátek proto, že holka, která to dělala ve městě s každým, bude pravděpodobně otrlejší a konec proto, že....měl skončit o chvíli dřív. Nevěřím totiž, že za daných okolností byl možný návrat. Když jednou vstoupíš do řeky, vždycky se namočíš. ()

Motinski

Alicia Vikander už v mladom veku dokázala zahrať ako máloktorá iná herečka takúto ťažkú rolu. Škoda že dej nebol trochu svižnejší. ()

Narya89

Velice realistický film, který drsný způsobem zachycuje těžký život mladé Katariny. Ta se zoufale drží své milované vážné hudby a práce, která je s ní spojená a je ochotná pro její udržení udělat prakticky cokoliv. Alicia Vikander už mě ve třetím filmu přesvědčila, že umí hrát nejen role nevinných princezen, ale i lehce psychotických žen naprosto výborně. Začínají se mi líbit severská dramata, působí opravdově a jsou mi tematicky blízká. ()

Pedross800

Ó můj bože..... sledovat to dokonalé propojení a splynutí nádherné hudby a úchvatné, emocemi překypující Alicie Vikander byl DECHBEROUCÍ ZÁŽITEK!!! Nemám slov, úplně mě to odzbrojilo a očarovalo. Koukat na tenhle film bylo jako sledovat dokonalé umělecké dílo. Ta atmosféra, ta hudba, ty emoce, pohledy, to vyústění.... Bravooo a nedá se nic dělat moje drahé dámy z mé topky, ale jedna z vás dostane kopačky a bude muset uvolnit místo Alicii :-)) P.S. Video na úplném konci obsahuje big spoiler! ()