Katarině je dvacet let a žije na bezútěšném městském předměstí, v němž útrpně setrvává bez jakýchkoli plánů do budoucna. Život se jí změní až ve chvíli, kdy objeví hudbu, konkrétně uslyší představení Mozartova Rekviem v Göteborgské koncertní síni. Katarina chce za každou cenu vstoupit do překrásného, zbrusu nového světa tónů a cítí, že musí co nejdál utéci od svého ošklivého života. Cesta k vnitřní svobodě je ale záludná, plná lží, zrady a nebezpečného vztahu se skladatelem Adamem. Dívka je pro získání nové identity schopna čehokoli. (oficiálny text distribútora)

milancecil

307. Hudba má tak uchvacující moc, vždy i měla a bude mít, dokáže probudit naše city, povznést naše lidství, zapálit v nás touhu, pohánět k činům, až za meze soudnosti, a právě až tam se nechá hudbou ztrhnout Katarina, dívka z prostředí, které není žádnou životní výhrou, smýkaná, opovrhovaná, až jednou, jako by zázrakem vstoupí do míst, které jsou bytostně hudbou naplněné, do koncertního sálu, mezi lidi, kteří hudbou žijí, jak se k nim zařadit, jak patřit mezi ně, jak se vysmeknout tomu tak ubíjejícímu životu, konečně uniknout, nechat se unášet konejšivou nadějí, pryč, co nejdále, ale svět není ani zde lepší, bez zášti, lstivých úskoků, ale je tak snadné podlehnout iluzím, když je alespoň na čas život takový, jak jsme si o něm ani snít netroufali, naivní ve víře a velmi zranitelní, jak je pak snadné nás podvést a zneužít, když není pro nás žádné lepší volby na výběr, pak se upneme k té jediné, nám dané příležitosti a to se vší silou a odhodláním, už nikdy zpět do prázdnoty a beznaděje, stůj co stůj, zůstat, udržet si tak náhle nabytou důstojnost, pak ani zločin nemusí být pro nás překážkou, když právě jen "Odvaha je jediným životním měřítkem." Vynikající sociální drama se snadno uvěřitelnou psychologií postav, další angažované a podnětné dílo, tak důležité pro naše širší chápání reality. ()

zsn

Tak toto je nejlepší film s tou čůzou, jaký dosud natočila. Nesnáším tuto herečku a její stále handicapovaný výraz, který má - absolutně se jako herečka posuzovat nedá, protože je ve všech filmech se svou grimasou naprosto stejná. Nicméně právě pro tuto roli psychicky labilní kozy svůj ksicht bez výrazu opravdu zužitkovala. Je to podobné jako Tulipánová horečka - čili abych to shrnula - její nepříjemný ksicht se hodí do rolí milenek a zhrzených žen. Samuela Frölera jsem dosud neznala, ale milostnou vášeň i ochladnutí zahrál na Oscara! Perfektní námět pro snímek. ()

Hanys_

Okouzlující Alicia Vikander v příběhu o pračce na ptáky, která po haluzi dostane práci v "místě snů", sbalí slavného dirigenta a poznává zcela nový život. Ne, není to nová Pretty Woman - spíš taková depka po seversku. Každopádně Katrinino pracovní odhodlání bylo ukázkové 6/10 ()

bloodcountes

Nemohla jsem se do toho dostat. Nemohla jsem se s ničím identifikovat, tohle téma je mi totálně vzdálené. Nicméně napodruhý jsme dokoukala a to hlavně kvůli neuvěřitelné Alicii a Beethovenově Sedmé. Na to, by mě to zaujalo, bylo téma příliš banální, příliš romantické. Příběh trochu slabý s trochu divnými momenty - namátkou : nevěřím, že lidi se takhle vyhazují z práce. Taky jsem čekala, co Katarina nakonec vymyslí a s odvahou provede a dočkala jsem se jenom toho, že ze sebe opět odvážně udělala blbce. No budiž, to je život., málokdy je to opravdu zajímavé a nevšední, že? Alicia mě ale dostala, je fantastická, kromě toho, že je krásná. V Královské aféře jsem měla oči hlavně pro Madse, ale tady mě definitivně a naplno oslnila. Doufám, že ve Fifth Estate bude mít dostatek prostoru a už se těším. ()

loliti

POZOR POZOR, OBSAHUJE SPOILER ! Keby sa problémy s lud'mi dali riešiť vyhadzovaním ich z okna, to moje by bolo stále otvorené. ()

Pevek2

Celkove pritazene za vlasy. Prirovnani k Rosette taky asi v anonci belgickeho kina nebylo nejstastnejsi. Ta holka sice ma energii, jak ziskat milovanou praci, ale zpusob jakym ji ziska neni verohodny a to jak se cely pribeh uzavre uz vubec ne. I kdyz je pravda, ze Mozart je vysoka hudba a hip hop nizka je zavazne zjisteni... ()

Olczyk

Jako první mě napadlo na konci filmu toto: "Jen hlupák řekne cvokovi že je cvokem, a přitom sedí v otevřeném okně v patře". Další výborný film ze severu, kde nedokážou zklamat náročného diváka. A hudba tu hraje také významnou roli. ()

ellegrey

Další povedené švédské drama doprovázené nádhernou hudbou Mozarta či Beethovena s velmi dobrým hereckým obsazením, jemuž kraluje brilantní Alicia Vikander. ()

Flavors

Nevěřila jsem, že tenhle příběh může skončit dobře. Vyhlídky mladé Katariny byly bezútěšné. Alicia Vikander byla úžasná a chvilkama jsem z ní měla husí kůži a chvilkama jsem jí opravdu fandila. A ten Beethowen! :) ()

Razzor_82

"Odvaha jest jediným životním měřítkem." Mladá žena se zamiluje do charizmatického starouše. Ten jí má jen jako další hračku do postele. Slepá láska, milostné oblouznění se vytrácí, napětí se stupňuje a zneužití se trestá. Filmová prvotina sladké tvářičky Vikander. Skutečně profesionální herecký výkon v roli psychicky narušené osoby. Silné sociální drama s hezkým podkresem vážné hudby.  7/10 ()

markotter

To, že kdo miluje, je schopen různých věcí, které my "normální" nechápeme, je jasné a filmů o tom už bylo uděláno hafo. Co dělá tenhle film lepším něž mnohé jiné, je výkon Alicii Vikander. Chvilku krásná, chvilku hnusná, že by si o ní člověk kolo neopřel, chvilku roztomilá, vše podle toho, jak by se asi cítila opravdová Katarina v takové situaci. Do toho Beethovenova hudba, která výrazně pomáhá k dokreslení osudovosti některých scén. Pro ně těsně pod vrcholem. ()

mira.l

Ty čtyři * jsou hlavně za Alicii, skvělý výkon v roli víceméně mladé lidské trosky, která nějak není schopná se z těch sraček vyhrabat, ať se vyspí s kýmkoliv. Ten závěr byl dost neuvěřitelný (ve smyslu nereálný). Ale jinak velmi slušné ledově severské drama. Stačilo ovšem vidět jednou. ()

boni

Skvělé sociální drama, kde exceluje mladičká Alicia Vikander. Celý film ve mně svojí atmostférou, a hlavně výkonem Alicie, evokoval Černou labuť. Teď jenom zjistit, jestli je Vikander švédskou Portman, nebo Portman hollywoodskou Vikander. ()

mignonka

Silný příběh podkreslený silnou hudbou a dokonale přesvědčivý výkon Alicie Vikander. Ano, je to tak, hodné holky se dostanou do nebe a zlobivé tam, kam chtějí. ()

BUBO26

Milujem škandinávske filmy. Ten spôsob práce s kamerou a so strihom, melancholický nádych a skvelý, sympatický, uveriteľný herci. Tento film mi dal toto všetko. Film o odvahe, o láske a hudbe. "Odvaha je jediným životním měřítkem." Pokiaľ poznáte škandinávsku kinematografiu, tak film je mierne predvídateľný, no napriek tomu zanecháva silný zážitok. Alicia Vikander je takou švédskou Natalie Portman, mimoriadne silná a flexibilná herečka. Spolu s hudbou dve najväčšie plusy filmu. Odporúčam pozrieť najmä náročným divákom. ()

dwbmb

Škatulka dramatu o dospívající dívce na tento film nesedí, přestože takovou definici nelze zároveň ani popřít. Ta holka je totiž navíc trochu psycho, což v kontrastu s krásnou tvářičkou Vikanderové vytváří nevšední postavu. Perfektně zahranou, přiznejme bez váhání. Příběh není nijak extra originální a překombinovaný, tomu odpovídá i přiměřená stopáž. Langseth nám ve filmu předkládá celkem tři zajímavé charaktery: Katarinu, Adama a Birgittu, kterým se věnuje v tomto pořadí úměrně jejich roli ve filmu, zbytek je jen pro ozdobu. Mně takový přístup vyhovuje, rozhodně lepší, než když se scénárista snaží do mrtě rozebrat kompletní kompars a nepovede se mu to ani u jednoho. Co si z toho filmu odnesete: Hloubavější se zamyslí nad nebezpečností jednostranné lásky dospívající dívky (která navíc není duševně úplně v pořádku, vzhledem k fungování její rodiny bez podivu) na hranici stalkingu v kontrastu s lehkomyslností úspěšného dospělého muže, ti méně hloubaví dostanou hodinu a půl s Alicií Vikanderovou, což také není vůbec k zahození. Vhodné pro heterosexuálního muže: ne ()

Alergius

"Odvaha je jediným životním měřítkem." Nejenom tato věta tak ikonicky prochází tímto filmem, ale skvělé vybraná hudba a procítěný výkon hlavní hrdinky. Ač je její chování sebezvrácenější, či sebepochopitelnější, rozhodně u mě vyvolalo otázky a pochyby, chválím. ()

dzberry

1/ Ta holčina v hlavní roli byla výborná, brilantní ve výrazu, v proměnách, v tom jejím šílenství pod tenounkou slupkou schovaným... 2/ Film, který by se dal pouštět davům v rámci protikuřácké kampaně – mottem by byla věta: Nezapaluj, (v okně!) nekuř, šetři si dych, s mladými dívkami odpusť si pich!!! 3/ Švédové jsou proslulí slušnými kriminálkami, nerozumím tedy tomu, jak je možné, že to té fazolce prošlo? Co by na to řekl strejda forenzní biomechanik? 4/ Český název filmu??!!?? E? ()