Barbar Ronal (Pierce Gravens) je mladý muž s nízkým sebevědomím. Je opakem všech svalovců a je to slaboch. Musí však převzít odpovědnost za osud svého kmene. Zlý pán Volcatar (Lars Mikkelsen) pořádá nájezdy na vesnici a unáší postupně všechny její obyvatele. Až na Ronala. Ten je nakonec nucen vydat se na dobrodružnou cestu, aby zachránil celou svou osadu. K výpravě se také přidávají další osoby. Alibert, Zandra nebo Elric. Všichni se pak snaží vyřešit vzniklé problémy a zachránit vesničany. (Terva)

C0r0ner

Terkel žádná sláva, Cesta na Saturn geniální a Ronal opět sklouzává do průměru, tentokrát proto, že nebyl vtipný. Příběh jako takový je tuctová podívaná, kde se stane přesně to, co člověk očekává a bohužel se nekoná prasácký festival dementních fórů, takže docela zklamání, i když jsem si sliboval hodně. 50% ()

Šimpy

Kdyby se vzal tenhle příběh a pokusil se natočit navážno, šlo by to velmi těžko a nejspíš by to nefungovalo, neb fantasy je na trhu hodně, ale povedených málo. Naštěstí je tu jednodušší způsob (i když tak jednoduché to taky není) a to pojmou to vysloveně jako taškařici a parodii. A světe, zboř se! ono to tady funguje. Vtípky šlapou, jak mají, nadsázka sedí a já se válel smíchy pomalu od začátku do konce. Jasně, že spousta vtipů je velmi laciných a pubertálních a jak je dnes modní slovo, fekálních. Ale je to neuvěřitelná sranda! Oddychovka a pohoda. A dejte si pozor, jestli máte dostatek neviditelné masti ;-) ()

majo25

Ja som sa príjemne pobavil. Ako vidím, Dáni vedia robiť komedionálne animáky (Kurt strašne zuří, Terkel má problém, ...). Na tomto som sa veľakrát nasmial - párodia mu sedí výborne. Animácia nie je síce svetová a pojatie je až príliš sexistické, ale ostatné veci sú veľmi dobré spracované. Hodnotenie: 85% ()

PiLgRiM

Jeden z nejvtipnějších animáků vůbec. Dánové vzali základní pravidla fantasy žánru a z jednoho po druhém si udělali srandu neskutečně dobrým způsobem. Epilepsie od začátku do konce ()

Maki89

ok, berme to ako malý Dánsky filmík - v tom prípade je to relatívne ok... keby to bola americká produkcia, asi si schuti poviem - What The F? pár trhlín, ktoré vynahrádza absurdita, roztomilá animácia a hláškujúci barbari... no fajn... 6/10 ()

Petr23

Nemůžu se ubránit zklamání. Takový potenciál to mělo, který ale autoři "Terkla" nedokázali plně využít. Po vynikajícím začátku o vzniku barbarů se děj zvrtnul do takové chudé napodobeniny - Jak vycvičit draka. ()

VanTom

Humorné animované fantasy utahující si ze spousty klišé jak z Conana, tak Pána prstenů. Překvapil ohraný, ale funkční a díky hudbě i patřičně epický příběh, nemile pak hutná porce fekálních a sexistických vtípků proměnlivé kvality. Nicméně Amazonky rulez! :-) ()

Mishqo

60-65% ... Tak takúto sexistickú "rozprávku" som veru už dávno nevidel :D Dáni sa vyznamenali. Niekedy ale fakt už preháňali, ale párkrát som sa genuinely zasmial. Hlavná postava bola nehorázne otravná. Viacmenej predvídateľné, ale ako jednohubka na odreagovanie neurazila. ()

KarKulA

Animák, ve kterém by se dalo určitě najít plno ohraných vtípků a předvídatelných scének, na druhou stranu se tam ale určitě najdou i věci originální, včetně super ouchylnejch oblečků které lze na postavičkách spatřit. Podle mě vcelku povedená parodie na všechno možné, která sice nijak extra neoslní, ale potenciál na to pobavit má. Jo a abych nezapoměla - našim nejmenším to rozhodně určeno není :-D. Slabší 4* ()

V.Silver

Finální song "Big balls, hairy balls, hard balls, hot babes, hairy babes, yummy babes, yummy balls and oiled muscles, too." shrne asi dohromady všechno :) První upoutávky vypadaly dobře, ale film mě nakonec až tak nevzal, začátek byl oukej a líbilo se mi, jak se to skvěle trefuje do Barbara Conana - ani ne tak postavou chcípáka Ronala, jako tím, že Cran byl smrtelně raněn a 7 dní krvácel a pak prostě zaklepal bačkorama atd. :) Prostě nápad cool, provedení ok, vyznění... kdybych si to pustil k žehlení, asi by mi to vůbec nevadilo. Animace mi přišla krapet zastaralá (přece jen třeba na řasách Zandry to horší renderování bylo docela poznat), jinak režie ok, ale žádný nápad mě tam nijak výrazně neoslovil. 60%. P.S. Mám takovej pocit, že Švédi by tenhle film udělali líp, přece jenom Dánové jsou na tohle asi málo hardcore vikingové :) ()

earl hickey

Tak tohle je nářez,bavil jsem se skvěle a některý hlášky byli fakt suprový,a závěrečná píseň taky nemá chybu. Líbilo se mi na tom všechno-od animace,postav,děje.... Opravdu povedený animák. ()

DavidS.

Dánská parodická skica a storyboard Pána prstenů a hrdinských fantasy světů vůbec, která chtěla být ukrutně dospělá a vtipná...Pokud ovšem za vtipné považujete barbarská tanga s koženým pytlíkem na koule...Stejně nevyužité jako v hrané podobě Your Highness...Doporučuji raději studentský kraťas The Saga of Biorn... ()

KoRner

Niečo medzi Ako vycvičiť draka, Pán prsteňov a Warcraft vsadené do toho istého sveta ako Princ a Pruďas. Len neviem ako by si americkí cenzori poradili s týmto filmom, ak im vadili Natalkyne tangá, tu ich majú pre istotu skoro všetci a aj to väčšinou chlapi. Dosť veľký problém filmu je kadencia vtipov, nie je ich tu tak nahusto ako v traileroch. Veď niktoša, ktorý aby si získal rešpekt a srdce svojej dámy musí všetkých zachrániť sme videli už v inom animáči. No ale aby som len nekritizoval, niektoré dosť uchýlné vtipy sa fakt podarili. Ako im mohlo napríklad napadnúť neviditeľný hrdina s viditeľným "nádobíčkom"? Rodičia, čo stiahnu tento film deťom budú mať zo scény určite radosť. :-D ()

Simbet

Naprosto ujetá parodie na Pána prstenů a další fantasy filmy. Tvůrci evidentně sdílejí můj názor na elfy :) První půlku filmu jsem se válela smíchy, ve druhé už toho na mě bylo skoro dost (no jo no, jsem přece jenom žena, takže partička amazonek, co nikdy neviděly chlapa, mě moc nenadchla), takže nedám pět hvězdiček, které jsem původně zamýšlela. Kupodivu ne příliš dokonalá animace tady působí dobře. Každopádně velmi originální počin. ()

Rado-KE

Dosť mi to pripomínalo How to train your dragon, avšak táto rozprávka mi neprišla až taká dobrá. V každom prípade táto rozprávka disponuje viacero dobrými vtipmi, takže sa človek pri nej celkom dobre pobaví. ()

Kingjiri

Příjemný překvapení v rámci animáků evropský produkce. Kvalita animace je obstojná, na giganty typu Pixar samozřejmě nemá, nicméně všechno dohání solidní scénář. Ten se sice do jistý míry drží klišé (z outsidera hrdinou apod.), ale je okořeněnej mnoha povedenýma scénama, kde vystupujou pěkně napsaný postavy (Elf je bezkonkurenční). Netradičně neni o sprostý slova i humor nouze, což právě z Ronala dělá originální animovanou podivanou. Někomu tohle pojetí sedne, někomu ne, ale mně rozhodně nadchlo. I když je pravda, že bych občas ještě v humoru trochu přitvrdil, když už k tomu byla příležitost, čtyři silnější hvězdy. ()

pyverrn

Tak bohužel, toto bylo trapne. Možná se to může líbit náctiletým, kterým to že si někdo ve filmu prdne nebo provede - hahaha - trapny fekalni žertik, ale jinak to je bohužel velmi bez úrovně. Velká chyba na to koukat! ()