Diktátor

• Česko Diktátor (viac)

Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Takového borce by chtěl mít za svého prezidenta každý. Dominuje ve všech oblastech lidské činnosti, a přesto je schopen večer po vladaření najít čas a energii na porci kvalitního sexu s libovolnou hollywoodskou herečkou, která je ochotná do jeho subsaharského ráje zavítat. Hvězda Transformers Megan Fox by mohla vyprávět. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. I proto tak rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem. Tradice se musí dodržovat, i když se právě snažíte vyvinout vlastní jadernou bombu. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Pro jistotu v doprovodu svého hlavního poradce (Ben Kingsley) a dvojníka, jenž je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě (Anna Faris)! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit. (oficiálny text distribútora)

Claude Speed

Parádní komedie, která dokáže zvednout náladu při večerním posezení. Cohen má pravda, trochu zvláštní humor, ale což. Je vidět, že si film získal svou určitou skupinku lidí (do které se řádím i já), a možná, kdyby byl humor ve filmu vhodněji rozložený (ne jen na začátku a na konci), mohlo jít o jednu z nejlepších komedií posledních let. 70%. (viděno v kině) ()

bianca19

Je to naprosto šílená, politicky nepřijatelná ale extrémně vtipná komedie, chytrá satira, dalo by se říct místy až geniální. Larry Charles naservíroval do filmu skoro až neúnosnou dávku důmyslného až absurního vtipu. Cohen byla trefa do černého, boduje na plné čáře - naprosto šílený zjev nekompromisního diktátora podaný excelentně. Střílí vtipné urážky na všechny strany stále více, nelze snad všechny ani pojmout, ani se nadechnout a je tu další. Sacha Baron Cohen je pro mě nebojacný a provokativní satirik, který rozesměje celé kino do záchvatů. ()

Sykon

Je mi jedno jestli je to korektní nebo ne, stupidní nebo geniální, já jsem se prostě bavil jako už dlouho ne. Z tria Borat, Bruno, Aladeen považuji právě toho třetího za nejpovedenější komedii. ()

josieaddms

Příjemné překvapení, zvláště po všelijakých pocitech po shlédnutí Bruna. Diktátor je něco docela jiného, alespoň v několika směrech. Hlavně, má mnoho opravdu povedených míst a naprosto odrovnávajících vtipů. Hlavně se mi na něm líbí, že si dělá srandu z úplně všeho, prostě, nic mu není svaté. Nandá to i "Velké Matce" Americe. Drzé vtipy, navážení se do všeho a všech, a zároveň - i když měl pár vtipů silně přes míru - vyhnul se oné nechutné americké propagandě a sentimentalitě. Přiznám se že scéna s Forrestem Gumpem mě totálně dostala. Fakt jsem se v kině smála skoro každému vtipu. Navíc na Cohenovi musím ocenit to, že na rozdíl Sandlera, Schneidera a podobných, má humor většinu času opravdu inteligentní. Kdyby mu někdo trochu poradil aby to nepřeháněl, dělal by naprosto geniální filmy. Mě se to ale zkrátka líbilo. ()

tomikan

Jo, Baron je opravdu unikat komedialniho umeni, kontroverze a dekadence je jeho parketa. Neni to ani chyba Barona, ani to od nej neslo cekat, ale pro me kdyby trochu ubral na absurdite, tak to mohla bejt vyborna a navic este poucna komedie. Takhle to je dobrejch sedesat.. ()

Pathrose

Cohen je geniální. Já chápu, že někomu to může připadat místy trapné, ale přesnost s jakou se strefuje do celosvětových problémů a jak poukazuje na pokrytectví jednotlivých režimů je absolutně geniální. Cohen si absolutně nebere servítky s nikým a do všech (i do vlastních) řad pálí ostrými. Závěrečný proslov o demokracii a diktatuře je velká trefa do černého. ()

aLCaP0Ne

Náklad, náklad a náklad. Tak takýto kopec smiechu som už v kine dlho nepočul. Typický Cohen si síce kopne do židov, aziatov, černochov ale bez toho by to možno ani nebol on. Je to nadupaná komédia s riadnou porciou humoru.. 90% ()

Idahou

Dobrá komedie, ale silně nadhodnocená. Pravděpodobně proto, že prostě jede na vlně určitého trendu. Vtípky jsou trochu nekorektní, ale to rozhodně není důvod k hodnocení 5 hvězdiček, které někteří tomuto filmu udělili. Pokud se film trefí a bude ladit s vaším smyslem humoru, budete se smát a dáte 4*, já se bavil, ale smál jsem se jen občas, dávám tedy 3*. Pět * je vyhrazeno legendám a přínosům kinematografie, ani jedno ale tato, nepříliš originální (námětem ano, scénářem ne), nevýrazná komedie s rádoby poselstvím a pokusem o satirický kousanec, rozhodně není ()

Franc1s

Nezbylo nic do čeho by se nenavážel. Co on udělá za film, to stojí za to. Ještě, že jsem na tom nebyl v kině, asi by mě z tama za chvilu vykopali, jak jsem se chlámal. Tolik hlášek a vtipků, v tomhle je mistr,např.: jak se odšťavňoval,potom byl jak cibule a crocsy jsou univerzální symbol člověka co všechno vzdal :D No asi to jdu pustit ještě jednou. Kdo neviděl,dělá chybu! 259/10 :D ()

Withree

Sooo, are you having a boy, or abortion? Sacha Baron Cohen překonává zbytky politické i společenské korektnosti a servíruje nám chutný (někdy nechutný - "milostná scéna") koláč toho nejlepšího, co v jeho komickém mozečku ještě zbývá. ()

bakeero

Sice jsem se bavil daleko víc, než u Borata, ale s Cohenem tímto končím. Skutečně od vtipu jsem se zasmál asi 2x, zbytek byly jen úsměvy ve stylu "nic mu neni svatý". Ale klobouk dolu za videoherní sekvenci "Vítejte na olympiádě v Mnichově..." - to je fakt vostrý :-D ()

Lumberjack

Cohenova klasika, jednoduchý děj a celá škála více či méně fekálních vtipů... Jinak zajímavé - u nás židovské komunitě a i izraelskému velvyslanci vadila reklama na Mountfield, kde hrál Izer ortodoxního Žida, ale na tento film jsem stížnosti neslyšel... Nj někdo si holt může dělat srandu např. z masakru izraelských atletů na LOH v Mnichově a někdo ne... ()

LucyD

Absolutní blbost, ale nasmála jsem se opravdu hodně. Je to dost krutý film, ale když se na to pohlíží trochu s nadhledem, je to fakt sranda. ()

E lan

Hrozná absurdita, nekorektní, špatná od začátku do konce. Co ale dělat, když se u toho člověk nejméně dvakrát pořádně od srdce zasměje (scéna s helikoptérou nemá chybu) a celý film navíc uběhne v bravurním tempu. Možná se přestanu obávat tohoto blázna označovat za pythona posledních let... ()

Oonika

Já ani nejsem příznivce tohodle humoru, ale ten film má neuvěřitelné kouzlo. Smála jsem se místy jako blázen, místy jsem si zakrývala oči. Ale je to prostě unikát a unikát se musí ocenit. Po tom rozhodně nezdařilém Brunovi je tohle zase v mezích únosnosti a místy je to dokonce opravdu dobré. Navíc to má i docela dobrý příběh, ta zápletka mě bavila. ()